Fernando Alonso het minst ^"dtde"5 Poulidor van het golf wint Brits Open moed er maar in PZC Maandag 23 juli 2007 27 Zelfs naam winnaar zit tegen op jubileumeditie van Dutch Open. De Braziliaan Felipe Massa van Ferrari stuurt zijn wagen door hevige regenbuien. De latere winnaar Fernando Alonso volgt nauwelijks zichtbaar op gepaste afstand. foto Carmen Jaspersen/EPA door Jeroen Mascini AMERSFOORT - Veel regen, mager bezette tribunes en in de Belgische qualifier Steve Darcis een winnaar waar niemand van had gehoord. De Nederlanders, en vooral Robin Haase, gaven het toernooi kleur, maar toernooidirecteur Hans Fe- lius kon moeilijk spinnen van te vredenheid na de jubileumeditie van het Dutch Open. Toch stak de voormalig technisch directeur van de KNLTB gister avond een erg positief verhaal af „De organisatie en de faciliteiten waren dit jaar het belangrijkste. Wat dat betreft was het toernooi in het verleden het zorgenkindje van de ATP, maar dat is omgesla gen. De toeschouwersaantallen vie len inderdaad tegen, net als vorig jaar, maar daar hebben we niet op ingezet. Dat is voor 2008 ons hoofdpunt. Dit toernooi verdient een volle bak." Datum en locatie van het Dutch Open zijn volgend jaar hetzelfde, maar daarna kan er veel verande ren. De toernooikalender gaat per 2009 op de schop. Felius en co lob byen voor een plek in mei vóór Ro land Garros, met de Amerikaanse wens in gedachten om de gravel toernooien te bannen na Wimble don. „Wij zijn het enige graveltoer nooi uit deze periode die dat wil. We zouden spekkoper kunnen zijn." Het verhaal van de winnaar was bijzonder en zijn zege verdiend. Maar in het lange rijtje van win naars sinds het begin op 't Melk- huisje in 1957 is die van Steve Dar cis waarschijnlijk de minst aanspre kende. De kleine Belg met razend snelle voeten, mooie backhand en prima service, die hij allemaal lang niet kon tonen door blessureleed, snapte er zelf ook niet veel van. „Het is nog steeds of ik droom. Al les wat ik probeerde, lukte. Ik speelde zó goed. Dit was absoluut de mooiste week van mijn leven", zei Darcis. Claret Jug is na een krankzinnige dag voor Padraig Harrington. door Henri van der Steen den haac/ancus - Hij begon te stamelen, stotteren, met zijn ogen te draaien - Padraig Harrington schoot ineens vol. Drie minuten na zijn laatste, winnende putt op het 136e Brits Open realiseerde hij zich pas wat er was gebeurd. De 35-jarige Ier was na een krankzin nige dag de beste gebleken van alle maal. En de gelukkigste. Het leek immers een abc'tje: Ser gio Garcia begon de laatste dag met drie slagen voorsprong op de Amerikaan Strieker, de rest van het veld lag minstens zes slagen achter, en leek dus kansloos. Het liep heel anders. Strieker maakte er niks van, maar de Spanjaard ook niet. Zo kwam ineens de Ar gentijn Romero aan de leiding, met twee slagen voorsprong, die hij ook weer afstond. Tenslotte was het Harrington die aan de achttiende hole begon met een slag minder dan Garcia. De Ier sloeg zijn drive in het water, zijn volgende bal ook! Zo kon Garcia the Open winnen, als hij dat puttje maakte... Zijn bal kuste de hole en viel dus niet. Play-offs! Ook de verlenging, vier holes lang, was spectaculair en uit eindelijk een prooi voor Harring ton. Harrington begon met golf toen hij vier was, omdat zijn vader meehielp aan het bouwen van een nieuwe course. Het jongetje van Dublin werd dus zonder plichtple gingen golfspeler, en een goede. Hij besloot in 1995 professional te worden. Tot gisteren slaagde hij er Overwinning tilt hem qua prijzengeld dik over de elf miljoen euro. echter niet in een major te win nen. Heel vaak won hij niet eens een 'gewoon' toernooi - wel werd hij opvallend vaak tweede. De Pou lidor van het golf werd eind 1999 tijdens vijf achtereenvolgende toer nooien zelfs vier keer tweede. Toch tilt zijn overwinning op het Open van afgelopen weekeinde hem qua prijzengeld dik over de elf miljoen euro. Met zijn zwager als caddy begon hij donderdag aan zijn 37e poging eindelijk een major te winnen; gis teravond stond hij ineens met de Claret )ug in zijn handen, totaal geëmotioneerd. Zijn zoontje Pa trick van vier holde de green op, voor zijn zwangere moeder uit. De caddy-zwager bietste de vlag van de laatste hole mee, als een souve nir, Harrington zelf kreeg meteen een Ierse vlag in de handen ge drukt, die hij geestdriftig liet zwaaien. Het publiek klapte zich de handen blauw. Padraig Harrington knuffelt de Cla ret Jug. foto Alastair Grant/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29