Regenbui deert PZC Wisse haalt WK-limiet Marianne Vos bekroont prachtig jaar met prolongatie Europese jeugdtitel Zeeuwse rensters binnen in peloton 26 Maandag 23 juli 2007 PZC Sport nafpuon - Yvonne Wisse heeft als vierde Nederlandse meerkampster voldaan aan de limiet voor het WK atletiek. De uit Vlissingen af komstige atlete haalde tijdens een zevenkamp in het Griekse Naf- plion 6086 punten, een persoon lijk record en ruim boven de WK-eis van 6ooo punten. Eerder voldeden Karin Ruckstuhl, Jolan- da Keizer en Laurien Hoos al aan de WK-limiet. Nederland mag eind augustus echter slechts drie meerkampsters naar de WK in Osaka afvaardigen. De technische staf van de Atletiekunie beslist wie dat zijn. Met haar puntentotaal staat Wisse derde achter Ruckstu hl (6423) en Keizer (6219). Hoos haalde 6061 punten. Ballonvaren tijdens Breda Ballon Fiësta 3, 4, 5 augustus 2007 130,- pp (ochtendvaart) Bestel nu Ad Ballon 076-5145372 Tiende Nederlandse titel voor Brentjens noorbeek - Bart Brentjens is giste ren voor de tiende keer in zijn loopbaan Nederlands kampioen mountainbike geworden. De Bra bander reed in de vierde van acht ronden weg bij de concurrentie. Ruud Rentmeester uit Goes werd verdienstelijk elfde, lacco Wage naar uit Yerseke 41e. Laura Turpijn veroverde haar eerste nationale ti tel bij de elite-vrouwen. Toernooizege voor Nadal in Stuttgart stuttgart - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft gisteren zijn zes de ATP-titel van dit seizoen vero verd. Op zijn favoriete ondergrond ver sloeg de gravelkoning in de finale van het toernooi in Stuttgart de Zwitser Stanislas Wawrinka met 6-4 7-5. In Stuttgart zegevierde Na dal eerder in 2005. Valneris damt naar zege in DNC Open den haag - Dammer Gunter Valne ris heeft zaterdag het DNC Open in Den Haag gewonnen. De oud wereldkampioen uit Letland had aan een remise tegen Aleksander Baljakin voldoende voor de eindze ge. Bennie Provoost uit Aagtekerke sloot het toernooi met een zege op Bé Eggens af Provoost verloor slechts één keer, speelde vier keer remise en won ook vier keer. Hockeyers opnieuw ruim langs Polen rotterdam - De Nederlandse hockeyers hebben gisteren in Rot terdam ook de tweede oefeninter land tegen Polen met ruime cijfers gewonnen. Oranje zegevierde met 5-1, na een ruststand van r-i. Een dag eerder was de ploeg van bondscoach Roelant Oltmans met 6-0 te sterk voor de Oost-Europese formatie. Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel 'voetbalcoach van het jaar'. Kijk voor meer informatie op www.pzc. nl/voetbal coach en geef je op! Oud-wielrenner Stablinski overleden plateau de beille - Oud-wielren- ner Jean Stablinski is gisteren op 75-jarige leeftijd overleden. De eer ste winnaar van de Amstel Gold Race (1966) leed geruime tijd aan een slopende ziekte. Stablinski was van Poolse origine, maar fiets te van 1952 tot 1968 voor Frankrijk. Hij mocht zich vier keer tot kam pioen van Frankrijk laten kronen. In 1962 werd hij wereldkampioen. Rutger Smith over 21 meter in Madrid madrid - Kogelstoter Rutger Smith heeft in Madrid een grote internationale atletiekwedstrijd ge wonnen. Hij kwam tot een af stand van 21 meter en 12 centime ter, zijn beste prestatie van dit sei zoen. Niet eerder dit jaar stootte hij de kogel over de 21 meter. Met de discus reikte Smith tot 63,28 meter en werd daarmee derde. sofia - De Zeeuwse wielrensters Anne Eversdijk en Agnieta Fran- cke zijn gisteren tijdens het EK voor junioren in het peloton gefi nisht. Ze vielen, net als de andere Nederlandse rensters, buiten de prijzen. De achttienjarige Eversdijk (Kapel- Ie) en de één jaar jongere Francke (Koudekerke) moesten in dienst rijden van kopvrouw Elise van Ha- ge, die vorig jaar nog tweede werd op het EK. Maar de Oranje-equipe kon geen grote rol van betekenis spelen. De gouden medaille was voor de Italiaanse renster Roselisa Palma, die de massaspurt van het peloton won. Spanjaard in dienst van McLaren wint Grand Prix van Europa. door Erwin Blatter NÜRBURG - Zelfs na de race was het gevecht tussen Fernando Alonso en Felipe Massa nog niet afgelo pen. Een boze Massa sprak zijn Spaanse rivaal gisteren nadrukke lijk aan op diens inhaalactie in de slotfase van de Grand Prix van Eu ropa. Daarbij raakte Alonso de Bra ziliaan, reed hem vervolgens voor bij en won de natte race op de Nü- rburgring. Mark Webber werd ver rassend derde. Met de amok die hij na afloop maakte, toonde Massa zich een slecht verliezer. De Braziliaan, die het grootste deel van de race aan de leiding had gereden, liet zich vrij eenvoudig aftroeven door de regerend wereldkampioen en liet zijn emoties daarna de vrije loop. „Ik was geïrriteerd over die bot sing", bekende Massa. „Maar Fer nando bood zijn excuses aan en daarmee was de kous af voor mij. Al ben ik natuurlijk niet blij met die tweede plaats. Vooral omdat ik op het droge veel sneller was." Toegegeven, als het in de laatste acht ronden niet meer had gere gend, had Massa waarschijnlijk als eerste het zwartwitgeblokt gezien. Alonso erkende dan ook dat de re gen hem goed van pas was geko men. „Op een droge baan waren de Ferrari's sneller, maar in de re gen leken wij in het voordeel", al dus de Spanjaard. „Ik houd wel van wisselende omstandigheden." De McLaren-coureur had na af loop makkelijk praten. Alonso wist dat het niet veel gescheeld had of hij had voortijdig zijn race overall kunnen uittrekken. Terwijl hij na de laatste bandenwissel de pitstraat wilde uitrijden, kwam de coureur nog bijna in aanraking met Giancarlo Fisichella die op het zelfde moment de pitstraat verliet. „Er was erg veel verkeer, want ie dereen wilde natuurlijk van ban den wisselen", verklaarde Alonso. „Het was inderdaad erg close, maar het is gelukkig goed afgelo pen." De Grand Prix van Europa is een prooi voor Fernando Alonso, die Felipe Massa in de slotfase pas seert. Klassementsieider Lewis Hamilton pakt geen punten. De regen speelde een sleutelrol tij dens de tiende Grand Prix van het seizoen. Niet alleen waren de nat te omstandigheden in de slotfase bepalend, ook tijdens het begin van de race had de regen grote in vloed op het verloop van de wed strijd. Nog geen minuut na de start was het circuit het toneel van een enor me wolkbreuk, waarop de ene na de andere auto van de spekgladde baan vloog. Het was nota bene de debuterende Spyker-coureur Mar kus Winkelhock - in de plaats ge komen van Christijan Albers - die van alle consternatie profiteerde. De Duitser had vlak voor de start als enige van bandenset gewisseld. Daardoor bestond het dat Winkel hock een aantal rondes op kop reed. Na de neutralisatie begon hij de herstart weliswaar van poleposi- tion, maar twee rondes later be vond hij zich al in de achterhoede. De oorspronkelijke euforie veran derde zelfs in een teleurstelling toen Winkelhock met hydrauli sche problemen de race moest sta ken. De wolkbreuk had ook kampioen schapsleider Lewis Hamilton niet gespaard. De Brit was een van de vele rijders die door de regen van de baan was geschoven en moest bij de hervatting achteraan star ten. Het paste in een weekend waarin Hamilton weinig geluk ken de. Door een mankement aan zijn rechter voorwiel knalde de McLa ren-coureur tijdens de kwalifica ties met ruim tweehonderd kilo meter per uur in de bandensta pels. Na onderzoek in het zieken huis bleek dat de 22-jarige piloot niets aan de crash had overgehou den, dus stond hij gisteren 'ge woon' op de startgrid. Dat Hamilton uiteindelijk nipt bui ten de punten belandde (negende) stemde hem niet vrolijk, maar door het uitvallen van Kimi Raik- könen - mechanische problemen - was het alleen stalgenoot Alonso die nadrukkelijk had geprofiteerd. De tweevoudig wereldkampioen heeft nog maar twee punten ach terstand op Hamilton. „Dit toont maar weer eens aan dat je nooit te vroeg moet juichen in de Formule 1", wist Alonso uit er varing. „Het kampioenschap is lang en je weet nooit wat er kan gebeuren. Kijk maar naar de race van vandaag." Twintigjarige renster uit Babyloniënbroek is ook in Sofia de sterkste. sofia - Marianne Vos heeft zater dag de Europese titel in de leef tijdscategorie tot 23 jaar geprolon geerd. De twintigjarige renster uit Babyloniënbroek won in Sofia de wegwedstrijd over 126 kilometer. Vos was in de laatste ronde mee in een ontsnapping met twee andere rensters. In de slotkilometers kon ze net uit de greep van het aanstor mende peloton blijven en sprintte naar de zege. Vos bekroonde met de prolongatie van de titel een prachtig seizoen waarin ze al achttien keer een zege boekte. „En dit is niet de minste. Dit is een hele mooie overwin ning. Ik wilde ook graag opnieuw winnen. Ik ben heel blij dat het is gelukt." Vos voelde wel dat het peloton dit keer extra op haar lette. „Ik heb toch al een goed seizoen gereden en was de titelverdediger, maar we waren hier met acht goede mei den en hebben de koers goed on der controle kunnen houden. Mijn eerdere overwinningen heb ben mij ook wel veel vertrouwen gegeven." Kopvrouw Vos werd uitgespeeld toen de finale op gang kwam. De Nederlandse, die onlangs ook de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden op haar naam schreef, zag de winst wel even in gevaar komen toen het peloton naderde. „In de laatste bocht kwamen ze nog tot tien meter, ik ben maar vol de sprint aangegaan. Gelukkig hield ik het vol." Marianne Vos doet in augustus nog mee aan de wereldbekerwed strijd in Zweden. Daarna neemt de Brabantse even gas terug om zich volledig op de wereldkampi oenschappen in september te kun nen richten. Ook in het Duitse Stuttgart verde digt Vos haar titel. „Ik kijk uit naar het WK. Ook daar zal ik voor pro longatie gaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28