Problemen na blessure Davids Ajacieden voelen zich bedreigd Sport Edgar Davids verlaat op krukken het stadion van Go Ahead Eagles. De middenvelder brak zijn scheenbeen. foto Ab Hakeboom/GPD Ajax moet razendsnel oplossing vinden na beenbreuk aanjager. door Jop van Kempen DEVENTER - In de gestaakte vriend schappelijke wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en Ajax brak Edgar Davids zijn scheenbeen. De mid denvelder is zo'n drie maanden uit de roulatie, waardoor het geraam te van het team uit elkaar valt. Dat lijkt slecht voor het rendement voor Wesley Sneijder. Er kwam geen schreeuw aan te pas en ook geen brancard. Maar de wilde tackle die Davids na een half uurtje inzette op Alper Göbel van Go Ahead Eagles bleek wél de aanleiding van een scheenbeen breuk. Op eigen kracht liep Davids van het veld af, op krukken verliet hij de Adelaarshorst. „Ik hoorde het linkerbeen van Davids kra ken", zei Göbel. Tijdens de blessurebehandeling van Davids werd op instigatie van de Ajax-spelers besloten de wed strijd bij een i-o-stand (doelpunt Klaas-Jan Huntelaar) te staken van wege dreigementen vanaf de tribu nes. Kort daarna moest de techni sche leiding van Ajax ook al beslui ten hoe ze de blessure van Davids zullen opvangen. Tot concrete beslissingen leidde dat nog niet, aldus technisch direc teur Martin van Geel. „We hebben het weekend allemaal even onze gedachten erover laten waaien. Maandag (vandaag) gaan we om ta fel zitten." Dat Davids echter een groot gemis is voor Ajax, is duidelijk. Buiten zijn eigen onverzettelijkheid en de gunstige uitwerking die dat heeft op de mentaliteit van heel Ajax, zorgt het bebrilde eenmansleger ook voor het nodige ontzag bij de tegenstanders. Sinds zijn entree eind januari ver loor Ajax bijvoorbeeld nog maar één van de twaalf resterende com petitieduels: de thuiswedstrijd te gen SC Heerenveen (o-i). Dat duel zat de pitbull geschorst langs de zij lijn. Voordat Davids was overgekomen van Tottenham Hotspur had Ajax in 22 duels vier keer verloren. Buiten de mentale meerwaarde heeft Davids aan Ajax echter ook een behoorlijk speltechnische op kikker gegeven. Met name Wesley Sneijder heeft geprofiteerd van de agressieve con troleur in zijn linkerflank. Het is alsof de boog van Ajax mét Davids krachtiger is geworden, waardoor Sneijder zijn pijlen krachtiger en doeltreffender kon afvuren. Door de blessure van Davids staat Ajax voor een groot probleem. Over drie weken (op 14 of 15 au gustus) spelen de Amsterdammers immers al de eerste wedstrijd in de voorronde van de Champions League. Van Geel wilde niet kwijt of Ajax Q In het gestaakte oefenduel met Go Ahead Eagles valt Edgar Da vids uit met een scheenbeen breuk. Aajx heeft daardoor nu een groot probleem. op korte termijn een vervanger zal aantrekken. Maar met de zeven tien miljoen euro van de verkoop van Ryan Babel achter de hand en de dringende noodzaak om tot het hoofdtoernooi van Europa's mil joenenbal toe te treden, is het goed mogelijk dat er deze week op nieuw een nieuwe speler wordt ge presenteerd. Spelers nemen in Deventer vlug de benen op veld zonder hekken. door Harry Hekkert DEVENTER - Bedreigingen die door toeschouwers aan de rand van het veld zijn gemaakt blijken de aanlei ding te zijn geweest voor Ajax-spe lers, om afgelopen zaterdagmiddag de wedstrijd tegen Go Ahead Eag- les-Ajax (0-1) voortijdig te staken. Ze voelden zich bedreigd op een veld waar geen hekken omheen staan. Groepjes supporters stonden dicht op het veld, nadat er een opstootje had plaatsgevonden op de Brink- greverwegtribune. De door Go Ahead Eagles extra ingehuurde be veiliging leek dat relletje, waarbij een Ajax-aanhanger werd geslagen door een Eagles-fan, in de kiem te hebben gesmoord. Maar het bleef daarbij wel onrustig met heen en weer lopende toeschouwers. De gerenoveerde Adelaarshorst is een van de weinige Nederlandse stadions waar hekken ontbreken en het praktisch mogelijk is zo het veld op te lopen. Bij de Ajax-spe lers zorgde dat mede voor een on veilig gevoel. Na een half uur spelen maakte Ajax-speler Wesley Sneijder een gebaar richting bank. Hij wees daarbij richting de hoek waar eer der mensen samendromden na het opstootje. Na overleg met scheidsrechter Dick Jol werd het duel stilgelegd en liepen de Ajax-spelers meteen het veld af Terwijl de voetballers van Go Ahead in de spelerstunnel wacht ten op wat er ging gebeuren, ston den verschillende Ajax-spelers al onder de douche. Ze weigerden Er zouden discriminerende teksten zijn geroepen naar spelers van Ajax. pertinent verder te spelen. Er zou den discriminerende teksten zijn geroepen en Ajax-spelers zouden zijn bedreigd. De spelers van Go Ahead keken elkaar verbaasd aan, ze hadden niets gehoord. Spreek koren waren tijdens de wedstrijd ook niet te horen. Politie en de lei ding van Go Ahead gaven aan dat de veiligheid gewaarborgd was en drongen aan op verder spelen. Maar geen Ajacied die daar nog voor voelde. De Ajax-spelers en trainer Henk ten Cate weigerden na afloop commentaar en haasten zich richting spelersbus. De leiding van Go Ahead besloot, mede vanwege gewelddadigheden die zich eerder op de middag in de binnenstad van Deventer hadden afgespeeld tussen supporters van de Eagles en Ajax, om de open dag ook af te blazen. Het voetbalfeest was definitief verpest. Er komt bij GA Eagles een discussie op gang of het veld toch niet beter beveiligd kan/moet worden. PZC Maandag 23 juli 2007 25 Uit het exploot van gerechtsdeurwaar der A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 16 juli 2007 blijkt, dat ten verzoeke van Anna Maria Paulina Gerarts, wonende te Westdorpe, gemeente Terneuzen, aan Erik Camiel Clothilde Gallens, thans zonder beken de woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het verzoek schrift tot echtscheiding hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank te Middelburg op 10 april 2007. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel: (0115) 613651 Knieblessure Robben na trainingskamp VS LONDEN - Chelsea kan woensdag tijdens het oefenduel met Feye- noord waarschijnlijk niet over Ar jen Robben beschikken. De links buiten heeft een knieblessure over gehouden aan het trainingskamp in de Verenigde Staten. Chelsea won zaterdag met 1-0 van LA Ga laxy. David Beckham maakte twaalf minuten voor tijd zijn de buut bij de Amerikaanse ploeg. Grote nederlaag voor AZ tegen Leverkusen ennepetal - AZ heeft gistermiddag met grote cijfers verloren van de Duitse club Bayer Leverkusen. De ploeg van trainer Louis van Gaal ging in het Duitse plaatsje Ennepe tal met 4-0 onderuit. Bij rust leid de Leverkusen met 1-0 door een benutte strafschop van Schneider. Na de pauze scoorde Gekas twee keer. Zijn Griekse landgenoot Mi- chal Papadopulos maakte de 4-0. Zuid-Korea in halve finales Azië Cup kuala lumpur - Bondscoach Pim Verbeek heeft in Kuala Lumpur met Zuid-Korea de halve finales bereikt van de Azië Cup. De Rot terdamse trainer bleef met zijn ploeg in het duel met het favoriete Iran, zowel in de normale speeltijd als in de verlenging, op 0-0 steken. Zuid-Korea nam daarna de straf schoppen beter: 4-2. Zuid-Korea treft in de halve finale Irak. Van der Vaart helpt HSV aan gelijkspel chisinau - Rafael van der Vaart be zorgde HSV zaterdagavond een goede uitgangspositie in de Interto- to. De aanvallende middenvelder maakte het enige Duitse doelpunt in de uitwedstrijd bij Dacia Chisi- nau uit Moldavië: 1-1. Van der Vaart benutte in de zeventigste mi nuut een strafschop voor de ploeg van trainer Huub Stevens. De re turn is zondag in Hamburg. Fowler zet carrière voort bij Cardiff City LONDEN - Ex-international Robbie Fowler zet zijn carrière voort bij Cardiff City, dat uitkomt in de En gelse tweede divisie. De 32-jarige aanvaller mocht transfervrij ver trekken bij Liverpool. Fowler kwam 26 keer uit voor het Engelse nationale team. Hij teken de een contract voor twee seizoe nen bij Cardiff, waar ook ex-Feye- noorder Glenn Loovens speelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27