Zeeland Zondagdrukte zorgt voor chaos in Veere 'Je zoekt je wezenloos in Middelburg-Noord' Danceparade krijgt pluimpje van geluidscontroleurs Jeugd verrast bij het ringrijden Duikers pakken massaal de 1 6 Maandag 23 juli 2007 PZC Handhavers bleken niet zo geliefd bij het publiek langs de route. door Henk Postma MIDDELBURG - Erg vriendelijk wer den ze zaterdag tijdens de Dance- parade niet bejegend. Er viel hen nogal wat spot en hoon teweeg. De vier ambtenaren die zaterdag de taak hadden om te controleren of de dj's de geluidsnormen naleef den, bleken niet geliefd bij het pu bliek. Zelf hadden ze weinig te klagen. Volgens handhavingsambtenaar H. Huigen hielden organisatoren en dj's zich keurig aan de regels. Behalve dan die ene terreinwagen in de stoet. Toen die door de nau we straten reed, sloeg de decibel meter tot twee keer toe fors 'in het rood'. Maar of dat een boete tot gevolg heeft? Daar kan Huigen geen uit sluitsel over geven. „We hebben tot twee keer toe een waarschu wing gegeven. Maar of echt sprake is van een overtreding, moeten we nog uitzoeken. Om honderd pro door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Wim van Gilst en zijn vrouw hebben het even gehad met Middelburg. Ze kwamen vaak twee keer per week, op maandag voor de rommelmarkt en op don derdag voor de gewone markt. Maar tijdens hun bezoek aan de Folkloristische Dag op 12 juli had den ze veel last met parkeren en het verkeer. En dan kwam er vori ge week ook nog een bekeuring binnen voor een verkeersovertre ding op die dag. „Voorlopig mijd ik Middelburg", zegt Wim van Gilst.Na een bezoek aan het sjezen- rijden wilde Van Gilst via de noordkant de stad uitrijden naar de N57, terug naar Noord-Beve land. Hij raakte, zo zegt hij, ver zeild in een wirwar van straatjes, vaak met eenrichtingsverkeer, geen borden en geen agent die de weg kon wijzen. „Je zoekt je echt wezenloos." De zin om weer eens naar Middelburg te gaan, ver dween pas echt toen er vorige week een bekeuring van 50 euro binnenkwam wegens het niet vol gen van de verplichte rijrichting op de President Rooseveltlaan. Hij weet niet eens waar die precies is en waar het fout is gegaan. Toen hij een agent nodig had om de weg te vragen, was die er niet, maar blijkbaar was er wel een die hem kon betrappen op een over treding, zegt Van Gilst. „Misschien komen we nog wel eens terug als het wat bezoekersvriendelijker is."Volgens R. Groenewegen, ver keerskundige bij de gemeente, ko men er geen klachten binnen over een slechte bewegwijzering aan de noordkant van de stad. „Op de be langrijke doorgaande routes staan borden die de weg wijzen. Er zijn ook borden 'doorgaand verkeer'. ]e kunt natuurlijk niet op elke hoek een verkeersbord zetten." De ambtenaren die tijdens de Danceparade geluidscontroles uitvoerden, kweten zich nauwgezet van hun taak. foto Ruben Oreel cent zekerheid te verkrijgen, moet ik maandag eerst mijn computer programma raadplegen." Het is volgens hem mogelijk dat de overschrijdingen niet werden veroorzaakt doordat de muziek te hard stond, maar doordat gelijktij dig ook nog iemand iets door een microfoon riep. De overschrijding is door twee mensen, met twee verschillende meters vastgesteld. Huigen is opperbest te spreken over de goede communicatie, zo wel met de organisatoren als met de dj's op de wagens. „Onderweg is vanuit de wagens re gelmatig het initiatief genomen ons te vragen of alles nog in orde was. Ze hebben zeker een pluim pje verdiend." Toen de wagens vanaf het indus trieterrein naar het startpunt op de Dam reden, hielden ze zich muisstil om te voorkomen dat een begrafenis zou worden verstoord. rw* Terreinwagen kreeg tot twee keer toe een waarschuwing. Maar pas vandaag kan worden vastgesteld of de geluidsnormen daadwerkelijk zijn overschreden. Gemeente stuurt auto's verkeerd en deelt daarna bekeuringen uit. door Henk Postma VEERE - Het stadje Veere is in rep en roer nadat zondagmiddag een verkeerschaos ontstond. Volgens Bram Gideonse, voorzitter van de plaatselijke middenstandsvereni ging, liet de gemeente het verkeer willens en wetens in het honderd lopen. De bijzondere opsporingsambtena ren van de gemeente waren er daarna als de kippen bij om bekeu ringen uit te delen aan bewoners en vakantiegangers die hun auto's nergens kwijt konden. Gideonse is woedend: „Het regent klachten. Voor zover ik nu kan nagaan zijn er zeker tientallen mensen be keurd." Om te voorkomen dat automobilis ten de historische stadskern ver stoppen, waren verwijsborden ge plaatst naar parkeerplaatsen en een overloopterrein net buiten de stad. Dat gebeurde na uitvoerig overleg met ondernemers en be woners. Maar vlak voordat het toe ristenseizoen in volle omvang los barstte, haalde de gemeente die borden weg. Het gevolg was dat gistermiddag het verkeer in de stadskern volko men vast liep. Vakantiegangers zochten vruchteloos naar legale parkeer mogelijkheden en bewo ners zagen de standplaatsen, waar voor ze een vergunning hebben, door vakantiegangers ingenomen. Ten einde raad zetten veel automo bilisten hun voertuigen op plaat sen waar die niet mogen staan. De middenstandsvereniging snapt niet waarom de gemeente de bor den liet weghalen en begrijpt ook niet waarom de nieuwe parkeer plaats bij het oude voetbalveld nog steeds niet in gebruik is. Vorige 1^ De middenstandsvereniging in het stadje Veere is woedend op de gemeente. Die zou afspraken niet zijn nagekomen over verwijs borden naar parkeerplaatsen. week zondag deden zich volgens Gideonse ook al problemen voor. Naar aanleiding daarvan sprak hij afgelopen week met de eerst ver antwoordelijke wethouder J. Mei- se. Die zou toen hebben toegezegd nog voor het weekend maatrege len te nemen. „Maar", constateert Gideonse, „er is niets gebeurd. We hebben niemand van de gemeente gezien, behalve dan de ambtena ren die bekeuringen komen uitde len. Dit is volstrekt onacceptabel." Het lukte hem gisteren niet ophel dering bij de gemeente te vragen. „Bonnen uitschrijven gaat heel goed vandaag, maar zorgen dat de voorzieningen in orde zijn, ho maar. Dan kan je ze bellen, maar op zondag zijn ze bij de gemeente moeilijk bereikbaar. Niemand weet te vertellen wat er precies aan de hand is." Twee jaar geleden kwamen de Veerse ondernemers al eens in op stand. Ze losten toen de verkeers problematiek zelf op door zich een overloopterrein toe te eigenen. Spannende strijd om jeugdbekers bij ringsteken Zoutelande. door Marlies Lampert ZOUTELANDE - De spannendste strijd tijdens de wedstrijden ringrijden dit weekend in Zoute lande, ging om de jeugdbekers. Mi chelle Koch won verrassend. Seli- na Duvekot versloeg Nanda Hen- drikse bij de strijd om de tweede en derde erebokaal. Ze stak 14 mili- meter. Ook de ouderen zorgden voor een spannende fmale. Rian Janse leek op het dagkampioenschap af te ste venen, maar een misser in de voor laatste beurt leverde een twee kamp op met Johnny Wisse. Die wist haar te verslaan. Lout Vos, met 25 ringen niet de sterkste in het klassement, haalde nog wel een eerste beker binnen. De sjezenwedstrijd in Grijpskerke werd gewonnen door Elsbeth en Pieter Dingemanse. Daar was een tweekamp voor nodig met Miran da Sturm en Jan Geldof die in hun laatste beurt twee van de drie ringen hadden gemist. De twee kamp werd op de 26 milimeter be slecht. De derde plaats was voor Anita Dingemanse en Piet Brasser: 75 ringen. Als laatste eindigden Jac queline Dingemanse en Rinus Moens. Maar ze gingen wel met de eerste versieringsprijs naar huis. Bij het sjezenrijden in Aagtekerke stak Diny Krijger met Krijn Faasse alle 54 ringen. Goed voor de eerste prijs. Na hen eindigden de koppels Barbara Francke en Jan Geldof (een misser in de achtste beurt) en Christel Moens en Johan Faasse (een misser in de veertiende beurt). Johan Faasse won de boe- renronde op de 20 mm-ring. Hij was de enige die de drie ringetjes aan z'n speer reeg. Nelly en Lou Louws krijgen de publieksprijs voor de mooist versierde sjees. Agenda: Dinsdag 24 juli: sjezenrij den Meliskerke, Torenstraat, 17-20.30 uur. Woensdag 25 juli: sje zenrijden Zoutelande, Langstraat, 17-21 uur; sjezenrijden Seroosker- ke, kerk, 15-20 uur; ringrijden Oost- kapelle, Weltevreden, 18.30-21 uur. Bijzondere duikplek wordt steeds bekender onder de duikers. door Lilian Dominicus WILHELMINADORP - Het Goese Sas bij Wilhelminadorp is de nieuwe hotspot onder duikers in Zeeland. En dat is soms goed te merken. Op gezette tijden is er voor een nor male sterveling geen doorkomen aan. Parkeren bij Het Loze Visser tje voor een kopje koffie of een biertje met bitterbal is een verzoe king. Ernstiger; soms staan er zo veel auto's van automolisten langs de dijk, dat de hulpdiensten er niet meer langskomen. Duikinstructeur Patrick Mooizon uit Heinkenszand, regelmatig te vinden aan of in de Zeeuwse wate ren, heeft het inderdaad al een paar keer gezien. „Ze zijn begon nen met meer te controleren en boetes uit te delen. Terecht, de hulpdiensten moeten er langs kun nen." Hij wijst vanaf de afkapping van zijn bestelbusje naar de afrit op de dijk naar het water, afgeslo ten met een slagboom. „Daar staan ze ook wel eens geparkeerd. Dat kan natuurlijk niet." Het Goese Sas en het water ten westen ervan, Putty's Place, zijn speciaal voor de duikers. De plek staat op sommige lijsten in de top- 'Het leven is hier heel anders dan bijvoorbeeld in het Grevelingenmeer' tien van mooiste duikplekken ter wereld. Televisieprogramma Yorin Travel besteedde er aandacht aan. Ook het tijdschrift Duiken schreef er enthousiast over. En dat zorgt natuurlijk voor veel meer drukte dan voorheen. Mare de Wilde, duikinstructeur uit Gent, beaamt dat de schoonheid van de plek adembenemend is. „Eigenlijk moet daar niet al teveel bekend heid aan worden gegeven, want dan raakt het hier pas echt over vol", zegt hij, met een knipoog. „Maar voor mij is dit de meest spe ciale plek van heel Zeeland. Dat is voornamelijk te danken aan de stroming. Die is hier enorm sterk en neemt veel voedsel mee voor de vissen. Het leven is hier heel an ders dan bijvoorbeeld in het Greve lingenmeer. Hier vind je steeds meer bruinvissen en dolfijnen. Ook plantkundig is het hier heel bijzonder." Zo zijn de rijen auto's langs de dijk, vaak aan beide kanten van de weg, meters lang, zo zijn ze ook weer verdwenen. Het heeft alle maal met getijden te maken. Bij het Goese Sas en Putty's Place valt alleen te duiken bij laag water. An ders is het te gevaarlijk. Gistermid dag was dat om half vier. De Wil de: „Je kunt tussen de veertig en zestig minuten in het water blij ven, daarna is het gedaan. In het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16