Zeeland PZCI 15 Hotel Britannia steeds meer kijkdoos WALCHEREN 30 en 31 26 Kattengeraamte Maandag 23 juli 2007Tip? redwalch@pzc.nl Kloetinge begint trainingen in Burgh-Haamstede Yvonne Wisse haalt WK-limiet op meerkamp In de tweede week van augustus start tweede fase met dance-battle. door Henk Postma vlissingen - Aan de Vlissingse Boulevard gaat de omvorming van het leegstaande Hotel Britannia tot Kijkdoos binnenkort de twee de fase in. In de tweede week van augustus bivakkeren opnieuw ploegjes graffitischilders uit bin nen- en buitenland in Vlissingen om het hotel van kleurrijke illus traties te voorzien. Dan vindt er ook een Breakdance-battle plaats. Organisator Martijn Prins wil daar mee de jeugd naar zijn kunstpro ject trekken. Op zaterdag 11 en zon dag 12 augustus treden bij de voor malige ingang van het hotel twee groepjes van acht breakdance-vir- tuosen tegen elkaar in het strijd perk. Dat gaat dan gepaard met muziek, van 's middag twaalf tot 's avonds tien uur. Daarvoor komt een Engelse dj naar Vlissingen. Twee grafisch vormgevers uit Bre da, de broers Rob en Barry van Dijck, opererend onder de naam Staynice, begonnen gisteren alvast Opnieuw schilderactiviteit op leegstaand hotel aan Vlissingse Boulevard maar weer te schilderen. In twee dagen tijd geven ze de balkon muur onder de hoogbouw een gra fische opknapbeurt. In augustus beginnen kunstenaars uit Italië, Duitsland en Nederland aan het beschilderen en bespuiten van de hoogbouw. Middenop komt een enorm paneel met daarop de na men en logo's van de sponsorende bedrijven. Die steken alleen al dit jaar samen zo'n 35.000 euro in het kunstproject. Als het aan Martijn Prins ligt is het project daarna nog lang niet klaar. Het is zijn droom op de beneden verdieping van het hotel een expo sitieruimte in te richten. Door ga ten in de muur kunnen passanten dan de tentoonstellingen bekijken. Hij hoopt ook daarvoor geld van de sponsors los te krijgen. Als het vandaag niet lukt dan morgen. „Ik heb het idee", zegt hij, „dat het al met al wel zo'n drie jaar zal kun nen gaan duren." Hij zou nog wel wat verder willen gaan: werken met videobeamers vanuit de bovenkamers bijvoor beeld. „Maar dat gaat niet, vanwe ge gevaar voor brand en diefstal." De transformatie van Hotel Brittannia tot Kijkdoos vordert. Twee Bredase broers, Rob en Barry van Dijck, begonnen gisteren aan de tweede fase van het kunstproject. foto Ruben Oreel Vrouw op fiets beroofd van haar tasje vlissingen - Een 53-jarige Vlissing se is zaterdagmiddag op de Nieu we Zuidbeekseweg van haar tasje beroofd. Ze fietste richting Lamme- renburg. Een jongeman haalde haar in en griste het tasje, met por temonnee, documenten en tiental len euro's, uit de fietstas. Twee aanhoudingen na wild plassen man vlissingen - De politie heeft gister morgen om 04.30 uur twee Vlissin- gers aangehouden. Een 28-jarige Vlissinger werd bekeurd, omdat hij tegen een gevel aan de Sarazijn- straat stond te urineren. Zijn vrien den bemoeiden zich ermee en een vrouw begon de agent te slaan. Ook zij werd aangehouden. Brandweer blust tijdig vaatwasmachine vlissingen - In een appartement aan de Burgemeester van Woelde- renlaan in Vlissingen vloog zater dagmiddag een vaatwasmachine in brand. De brandweer, die door een buurman was gealarmeerd, kon erger voorkomen. De schade bedraagt zo'n 5000 euro. Inbraken bij campers langs snelweg A58 goes - Op een parkeerplaats langs de A58 is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in twee campers. Uit beide campers werden honder den euro's, persoonlijke papieren en het navigatiesysteem meegeno men. In een van de twee wagens lagen mensen te slapen. Brand in ondergrondse afvalcontainer middelburg - in Middelburg is za terdag brand ontstaan in een on dergrondse afvalcontainer. Dat ge beurde omstreeks half zes bij de Buitenhovelaan. De brandweer wist het vuur snel te blussen. De oorzaak is niet bekend. Er wordt gedacht aan brandstichting. Dronken automobiliste raakt rijbewijs kwijt kapelle - Een 29-jarige automobi liste uit de gemeente Reimerswaal heeft in de nacht van zaterdag op zondag haar rijbewijs moeten inle veren. Bij een alcoholcontrole op de Oost- weg in Kapelle bleek dat ze vieren eenhalf keer de toegestane hoeveel heid tot zich genomen. Pijnlijke nek na botsing bij rotonde Vlissingen vlissingen - Op de President Roos- eveltlaan botste gisterochtend een 47-jarige automobilist uit Middel burg achterop een auto die stond te wachten voor een rotonde. De bestuurder van de stilstaande au to, een 56-jarige Vlissinger, liep een pijnlijke nek op. Man aangehouden vanwege visstroperij rilland - De politie heeft gisteren een 58-jarige Tilburger op heter daad betrapt toen hij illegaal een fuik had gelicht in het water langs de Markiezaatsweg. Agenten zagen een man de bosjes invluchten. Hij liet een nat surfpak, waterschoe nen en een net met 9 palingen ach ter. Hij kreeg een proces-verbaal. Tip? redactie@pzc.nl In een Middelburgse boom aan het Molenwater zat een katje kla gelijk te mauwen, 't Durfde niet meer naar beneden. Niet zo gek, want de laagste tak hing nog al tijd een meter of acht boven de grond. De brandweer werd inge schakeld. Eenmaal ter plaatse leek de brandweer er niet erg veel zin in te hebben. Maar voor uit. „Al denk ik niet dat dat beestje zich laat pakken", sprak de redder in spe. En inderdaad: net voor hij bij poeslief was, nam deze een sprong en maakte zich na een ruwe landing haas tig uit de voeten. Was ook lo gisch, herhaalde de brandweer man: „Ooit een kattengeraamte in een boom zien zitten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15