Internationale ontmoeting bevalt Maandag 23 juli 2007 foto's Camille Schelstraete Dansgroepen sluiten tournee door België en Zeeuws-Vlaanderen af. door onze correspondent Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Met een klaterend applaus, een lach en af en toe een flinke traan werden zondagmid dag de folkloregroepen uitge zwaaid. Op het Sasse Keizer Karei- plein vond daar het dertiende en laatste optreden plaats van de zes dansgezelschappen die dit jaar op de affiche van Zeeland Meets the World stonden. Vanaf het grote podium toonden ze nog een keer hun danskunsten en lie ten de muzikanten zich-van best kant zien en horen. Het publiek had zich op de diver se plaatsen, zoals zaterdagmid dag op de Markt in Terneuzen en diverse keren in Sas van Gent, massaal laten zien. Folklo re, dans en muziek bleken eens te meer aan te slaan en voor vol doende bekijks te zorgen. Dit was niet in de laatste plaats te dan ken aan de uitstekende optredens waarmee de gezelschappen uit Roemenië (Martisorul), Noord-Cy- prus (Lefkosa Folklore Associa tion), Togo (Tahoungan), en Ar gentinië (Gran Ballet Argentino), het publiek kennis lieten maken 'De afsluitende voorstelling was traditioneel emotioneel' met dans en klank uit tal van we relddelen. De Grutmoole uit Sas van Gent en de Mansana Salsa Band uit België hadden zich tijdens het weekend ook nog bij de line-up aangeslo ten. Het aanbod van het festival was daardoor uiteenlopend, kleur rijk en enerverend te noemen. Op een enkele regenbui na, was het vooral zonneschijn wat de klok sloeg tijdens de tournee van de ge zelschappen langs verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen en België. Naast de optredens van de dans groepen, die prima werden be zocht, had men tijdens dt afterpar ty's ook niets te klagen. The Old Firm, The Gents en de Mansana Salsa Band wisten het publiek aan zich te binden en zorgden telkens voor een swingende afsluiting van de Sasse dagen. De afsluitende middagvoorstel ling van deze 33e editie was tra ditioneel emotioneel. Vrijwilli gers, dansers, muzikanten, gastou ders en publiek namen afscheid van elkaar. Zeeland en Vlaanderen hebben de wereld voor eventjes ontmoet en hebben er, gezien de reacties van publiek, organisatie en dansers, wederzijds van geno ten. Het Gran Ballet Argentino, uit Argentinië. Roemeense violisten spelen op de Markt in Sas van Gent. Dansgroep Tahoungan uit Togo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13