Woddmli)®^ Petoate Kees Bubberman toont trots zijn biertje. foto Willem Mieras is ondergebracht in een prachtig gebouw dat in 2005 gebouwd is, maar de sfeer uitstraalt van een ge maal uit 1910. De koperen ketels versterken deze uitstraling. „We willen een ambachtelijk kwaliteits- 'De tripel is meteen het best lopende biertje geworden' product afleveren. Het bier wordt niet gepasteuriseerd, het is als het ware een levend product in de fles", aldus Ter Horst. De naam Emelisse is bewust geko zen. „We hebben gezocht naar een naam die past bij het eiland. Eme lisse is een verdronken dorp tus sen Wissenkerke en Colijnsplaat (1200-1270) waar een klooster bij stond. We gaan er voor het gemak van uit dat daar bier werd gebrou wen, zoals in de meeste kloosters. Restanten die gevonden zijn bij op gravingen hebben we onder de hei palen van ons gebouw in de grond geslagen", vertelt Ter Horst. De brouwerij heeft ambities ge noeg. Kees Bubberman is constant nieuwe recepten aan het beden ken. „Naast de vijf vaste bieren wil len we experimenteren met wissel- bieren. Mensen die hier vaak ko men willen wel eens wat anders drinken. Ze moeten kunnen kie zen. De uitdaging is om het te blij ven verrassen", zegt een gepassio neerd bierbrouwer. Wat voor Bub berman begon als een hobby liep al snel uit de hand. Tien jaar gele den begon het met een cursus bier- brouwen. Na vele prijzen te heb ben gewonnen bij amateur bier- brouwwedstrijden is zijn hobby nu zijn beroep geworden. „Er is al leen één probleem, ik heb nu geen hobby meer." Openingstijden Bierbrouwerij Emelisse is dage lijks open vanaf 10.00 uur. Rondleidingen op woensdag en zaterdag om 15.30 uur. Nieuweweg 7, Kamperland In Zierikzee kan van 11.00 tot 16.00 uur de Sint Lievens Monstertoren beklommen worden. (13. Struisvogelboerderij Monniken- werve in Sluis geeft rondleidingen JI I uur. uur foto's Willem Mieras, Dirk-Jan Gjeltema, Camile Schelstraete en GPD en dia's over werkzaamheden van het fruiteeltbedrijf. Met als afsluiting appel taart en appelsap. Meer informatie: 0114- 671287 Vogelwaarde, Fruitteeltbe- drijf Vereecken. Stadswandelingen Bergen op Zoom In de maanden juli en augustus houdt Toerisme Bergen op Zoom begeleide wandelingen door de binnenstad. Een gids van Stichting Bezichtiging Monu menten leidt deelnemers door oude mid deleeuwse straatjes en pleinen, gevolgd door een bezoek aan een van de monu menten. Bergen op Zoom, stadhuis Grote Markt, 19.30 uur. OP PAD (EENMALIG) (W)onderwaterwereld Een zoektocht naar waterbeestjes in de landschapstuin. Oostkapelle, Terra Maris, 10.30-12.00 uur. Fuchsiatuin open In het Vlaamse Bassevelde, net over de grens, stellen Noël en Elsy Van Steenberg- he van zaterdag 21 tot en met maandag 23 juli hun fuchsiatuin voor het 17e jaar open voor het publiek. In deze grootste fuchsiatuin van het Meetjesland zijn 400 soorten en 35 nieuwe variëteiten van de fuchsia te zien. Bassevelde, Eendrachtstraat 14, 10.00 tot 19.00 uur. Boekenmarkt Boeken- en verzamelmarkt. Middelburg, Markt, 11.00-17.00 uur. Jaarlijkse kermis Brouwershaven, Markt, 13.00-24.00 uur. MUZIEK Orgel en harp Organist Kees van Eersel en harpiste Le- nie de Meij geven een zomeravondcon cert. Vrouwenpolder, Gereformeerde kerk (vrij- gem.) Schoolstraat 9, 20.00 uur Summer School Lunchconcert van pianocursisten in het kader van de Summer School van de Roosevelt Academy. Middelburg, Kloveniersdoelen, 13.00 uur. Orgelconcert Duitse toporganist Ludger Lohmann ver zorgt concert. Op het programma staan werken van Buxtehude, Bach, Distier en Ritter. Middelburg, Oostkerk, 20.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl Aardappel Potato Meer info: www.pzc.nl Kartoffel Pomme de terre

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11