H: Zeeland met bergjes RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE alle hens Marjan Berk v7 PZC Zaterdag 21 juli 2007 ier zit uw correspondente achter een to taal vreemde computer in een verukkelijk Frans hotel en probeert u uit de eerste hand te berichten over haar avonturen op vakantieniveau, avonturen die niet gering zijn. Na een buitengewoon heftig verjaardagsfeest, waarop zowel mijn schrijversjubileum als mijn astronomisch hoge leeftijd (vijfenzeventig jaar) werden gevierd met veel kroketten, taartjes met daarop mijn portret en bellinis (prosecco met een kwakje witte perzikenpulp), dit alles genereus aan geboden door mijn dierbare uitgever en de spiksplinternieuwe Amsterdamse bibliotheek, was het de hoogste tijd voor een weekje vakantie in Bretagne. Normaal gesproken word ik vroeg tot zeer vroeg wakker. Maar door alle emoties en drukte sliep uw hoogbejaarde columniste als een blok door haar biologische klok heen; om zes uur was de taxi be steld, om vijf voor zes werd ik wakker... Sinds mijn dertiende jaar ben ik niet meer onge wassen de deur uitgestapt, maar nu werd zelfs geen tand gepoetst. Een buitengewoon eigenaar dig mengsel schoon ondergoed, badpak, toiletarti kelen waarbij kam en tandpasta werden vergeten, een foute jurk en drie lange broeken plus de nacht pon werden in de koffer gesmeten, drie lukraak ge grepen boeken mochten ook mee en hop, op naar de Thalys. Hijgend stortte ik op mijn plaats bij het raam om al spoedig in een interessant gesprek te raken met een Egyptenaar, die na mijn verkreukelde en ge schrokken stem tijdens een gesprek met de ste ward te hebben beluisterd, opmerkte dat die stem hem deed denken aan zwartwittelevisie. Een opmerking die blijk gaf van een scherpe taxa tie van mijn leeftijd! Hij was minstens vijfentwintig jaar jonger, het geen de aantrekkelijke schat niet belette mij bij zijn uitstappen in Brussel teder op de wang te kus sen. Toen ik dit voorval telefonisch aan mijn doch ter meldde, riep zij geschrokken: "Moes, kijk je wel een beetje uit met vreemde mannen? Mis schien zitten ze achter je fortuin aan!" Ik stelde haar gerust, deze aantrekkelijke man zag eruit of zijn eigen bankrekening dik in orde was. Aangekomen in het hotel in La Baule, waar ik sinds 1982 jaarlijks een week verblijf, bleek alles ge lukkig bij het oude te zijn gebleven. De vrienden bleken gewoon ook een jaartje ouder te zijn geworden, iets meer gerimpeld en gekrom pen en zo zijn wij met zijn allen welgemutst op weg naar het einde. Ook de dierbare Francois die het ontbijt per trolly mijn kamer binnenrolt krimpt gezellig gelijk met ons op, hetgeen buitengewoon geruststellend is. Het weer is hier even ontregeld als in het vader land, strak blauwe luchten wisselen af met knallen de donderbuien, wilde bliksemschichten en hagel stenen, kortom het moeiteloos drijven in de sma ragdgroene Aüantische Oceaan is nog niet aan de orde geweest. Maar de vissen smaken hier even goed als in Zee land en geraken in staat van grote versheid vrijwel direct uit het water op ons bord. En sinds mijn eerste kennismaking met het Bre tonse land roep ik nog steeds enthousiast: "Bretagne! Het is net Zeeland met bergjes!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79