Breed zorgaanbod wijk Tholen <2? A PZC PZCI25 )EN- :N 35 Brandweer redt paard uit sloot Vereniging op zoek naar ezels Flinke wal langs A58 bij Kapelle Regen i Ml Cartoonfestivals vlak over de grens Denen zetten Rasmussen uit wielerselectie Zaterdag 21 juli 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Emergis en Sjaloom krijgen plek bij nieuw woonzorgcentrum. door Rob Paardekam THOLEN - In nieuwbouwwijk Stads- zicht in Tholen komt een zorgge bied, waar behalve een woon-zorg- centrum ook ruimte komt voor de zorgaanbieders Sjaloom en Emer gis. Op het moment wordt ook al gewerkt aan een appartementen complex voor senioren. De plannen komen voort uit de dringende behoefte aan senioren en zorgwoningen in Tholen-stad. „De Ten Ankerflat, die nu wordt gebouwd, biedt op dat gebied geen soelaas, omdat daar niet meer wo ningen worden teruggebouwd dan dat er worden gesloopt", verklaart directeur J. Kloet van Castria Wo nen. „Daarbij komt dat het plan Noord (de omvorming van bedrij venterrein Noord tot woongebied, red) nog wel even op zich laat wachten. We moesten dus iets an ders bedenken." Zo kwam Stadszicht in beeld. Het woonzorgcomplex (wozoco) komt daar op een stuk grond niet ver van gemeenschapscentrum Meul- vliet vandaan. Hoe groot het gaat worden, kan Kloet nog niet zeg gen. Wel Iaat hij weten dat Sja loom en Emergis ook gaan partici peren in het plan. Ze krijgen zo goed als zeker aparte ruimtes, los van het wozoco. Sjaloom is een protestants-christelij ke stichting, die zorg biedt aan verstandelijk ge handicapten. Het gaat dan om zo wel dagbesteding als vormen van wonen. Emergis, het centrum In de Thootse nieuwbouwwijk Stadszicht komt een groot aan bod van zorg. Behalve de SVRZ willen ook Emergis en Sjaloom er activiteiten ontplooien. voor geestelijke gezondheidszorg, gaat in Tholen beschermde woon voorzieningen bieden. Kloet denkt dat de bouw van het wozoco met de bijbehorende gebouwen vol gend jaar kan beginnen. Ook het complex van 31 apparte menten, dat momenteel wordt ge bouwd aan Het Lint, wordt tot het zorggebied gerekend. Zonder dat er echt een leeftijdsgrens wordt ge steld, is het de bedoeling dat voor al ouderen de woningen gaan ko pen. Kloet: „De bewoners kunnen naar behoefte zorg afnemen, die vanuit het woonzorgcentrum gele verd gaat worden." Dat kan overigens niet meteen op die manier, want de appartemen ten zijn eerder klaar dan het wozo co. Daarom wordt in het apparte mentencomplex een tijdelijk zorg- steunpunt ingericht voor de Stich ting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). Zo zijn toekomstige bewo ners vanaf het begin verzekerd van de benodigde zorg. Voor het steun punt moet wel een appartement worden opgeofferd. Dat kan als nog als woning in gebruik worden genomen als het woonzorgcen trum gereed is en SVRZ vanuit dat gebouw de zorg gaat coördine- GOES - De brandweer heeft gistermorgen even uitgegleden op het natte wegdek. Omdat het dwongen de brandweer alarmeerde. Die haalde na tien uur een paard uit de sloot gehaald aan de paard tot zijn schouders was weggezakt in het het ongelukkig dier in een mum van tijd weer op Verrijn Stuartweg in Goes. Het dier was daar, met water was de vrouw niet meer in staat om hem het droge. Zowel het paard als zijn berijdster ruiter en al, in terecht gekomen, nadat het was zelf uit de sloot te trekken, zodat ze noodge- bleef ongedeerd. foto Willem Mieras Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. ^Met een abonnement spaart u sneller! I 0800-0231231. TERNEUZEN - Altijd al gek geweest van die balkende viervoeters, die zo olijk uit hun donkere ogen kij ken? Die dwars kunnen zijn, maar ook nuttig zijn op plekken waar andere dieren of machines tekort schieten? Voor dat soort mensen is er een vereniging. Een club, de Ezelvriend, die ook in Zeeuws- Vlaanderen op zoek is naar leden. Leden die vervolgens weer kun nen meedoen aan de ezeltjesdagen die her en der in den lande wor den gehouden. Op 22 september is er een op de kinderboerderij in Terneuzen. Op die dag wordt er met ezels gewandeld naar De Grie- te, na de lunch wordt er een stoe lendans gedaan. Aanmelden en in fo bij Andrea Bakker, 0115-617462. door Rob Paardekam BIEZELINGE - Een ruim twee kilo meter lange geluidswal van vijf me ter hoog moet Kapelle en Biezelin- ge in de toekomst vrijwaren van geluidsoverlast van het verkeer op de A58. De gemeente Kapelle heeft Rijks waterstaat deze week formeel om toestemming gevraagd om de ge luidswal aan te mogen leggen. De instantie heeft in het verleden al wel aangegeven geen bezwaar te gen de schermen te hebben, maar wil graag gedetailleerde plannen zien om er eventueel voorwaar den aan te verbinden. De geluidswal moet er komen om een nieuw wijkje aan de Klinker in Biezelinge, op het terrein van Moeleker, mogelijk te maken. Ook voor latere fasen van de wijk Zuid hoek, waarvoor onlangs de eerste elf vrije kavels zijn uitgegeven, is de aanleg noodzakelijk. De wal komt tussen de Vierwegen en de rotonde bij De Caisson Hij is drie meter hoog met daarop een twee meter hoog scherm van be ton of glas. Dat laatste kost ruim 2,8 miljoen euro, terwijl een beton nen variant met 1,6 miljoen een stuk goedkoper is. De wal kost de gemeente ook nog eens acht ton. Tip? redactie@pzc.nl Het echtpaar met drie kinderen zat knus aan tafel in een Chinees restaurant in de binnenstad van Terneuzen. Gevlucht voor de aan houdende regen. Ze deden hun trieste verhaal aan de serveer ster, die prompt besloot hen extra in de watten te leggen. Ze hadden het verdiend, want op de camping was het nauwelijks nog uit te houden. Eerder deze week was de voortent ondergelopen en was de gewone tent ook al aan lekkage onderhevig. Waar ze stonden op de camping wilde het meisje meelevend weten. De man keek haar veelbetekenend aan, noemde de naam en verduidelijk te: „We staan op het overloopter rein. Letterlijk en figuurlijk!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65