Stadhuisje Sint Anna is weer te koop De trekpaarden zijn de Dotteren vanaf 2009 mogelijk in Zeeland Fusie; aar Soka verliep zonder veel perikelen Regen Inbraak winkel Sas van Gent 26 I Zaterdag 21 juli 2007 PZC Kunstenaar Lambert kan niet aan verplichtingen voldoen. door Frank van Cooten SINT ANNA TER MUIDEN - Het voor malig stadhuisje van Sint Anna ter Muiden staat weer te koop. Het is de kandidaat-koper, de Vlaamse kunstenaar Elie Lambert, niet ge lukt het verschuldigde bedrag van 325.001 euro over te maken aan de gemeente Sluis. Het dagelijks gemeentebestuur heeft gisteren daarom besloten geen zaken meer met Lambert te doen. De overeenkomst met hem gaat niet door. „Omdat hij niet aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen", liet gemeentelijk woord voerster Manon Koster gisteren we ten. „Het college beraadt zich nu op te nemen stappen." Lambert neemt geen genoegen met het besluit van het college. Hij daagt de gemeente Sluis voor de rechter. Zijn advocaat heeft al een brief naar de rechtbank gestuurd. „Het huis is van mij", zei hij giste ren. „Mijn advocaat heeft tegen mij gezegd; laat de gemeente maar blaffen. We zien elkaar wel voor de rechter." Sluis neemt dinsdag een besluit over de toekomst van het stad huisje van Sint Anna ter Muiden. De deal met kandidaat-koper Lambert is afgeketst. De kunstenaar zegt dat een paar fi nanciële instellingen met zijn voe ten hebben gespeeld. Ook het feit dat een taxateur geen gelegenheid kreeg het stadhuisje te taxeren ten behoeve van een hypo thecaire lening heeft de zaak vol gens Lambert ook geen goed ge daan. Dat heeft volgens hem het hele dossier doen kantelen. „Kijk, ik heb veel respect voor de Stichting Raadskelder die het stad huisje momenteel gebruikt. Het zijn kunstenaars in hun derde leef tijd. Mensen die geloven in wat ze doen. Maar ik verkeer in een an dere divisie. Vergelijk het maar met voetbal. Ik heb laatst nog een werk verkocht voor 25.000 euro. Voor een levende kunstenaar zeer acceptabel. Ik denk dat er daarom ook sprake is van een beetje jaloe zie." Raadslid Chris van de Vijver (WD) vindt het dom dat de kre dietwaardigheid van Lambert niet is nagetrokken. „Als er van te vo ren stekken waren gestoken, was al dit gedonder niet nodig ge weest. Volgens haar betekent het afketsen van de deal met Lambert niet dat de gemeente het stadhuis je automatisch moet verkopen aan de tweede hoogste bieder van de veiling, de Belgische buurman van het stadhuisje. „Het college mag dat zelf bepalen." Van de Vijver hoopt op Woon- goed, die het stadhuisje wil blijven gebruiken voor exposities. door Jeffrey Kutterink GOES - Zeeuwse hartpatiënten kun nen naar verwachting vanaf 2009 in Zeeland terecht voor een dotter behandeling. Meest logische plaats is Goes. Nu moeten jaarlijks enke le honderden Zeeuwen er nog voor naar Antwerpen of Leiden. Bestuursvoorzitter H. Simons van de Oosterscheldeziekenhuizen vindt het 'positief nieuws' dat dot terbehandelingen vanaf 2009 niet langer zijn voorbehouden aan zie kenhuizen met een afdeling hartchirurgie. Minister Klink (Volksgezondheid) heeft die voorwaarde gisteren ge- ZEEUWSE Het echtpaar met drie kinderen zat knus aan tafel in een Chinees res taurant in de binnenstad van Ter- neuzen. Gevlucht voor de aanhou dende regen. Ze deden hun trieste verhaal aan de serveerster, een goedlachse Zeeuwse, die prompt be sloot hen extra in de watten te leg gen. Ze hadden het verdiend, want op de camping was het nauwelijks Folkloristische Dag laatste voor organisator Pol van de Vijver. door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Pol van de Vijver uit IJ- zendijke hoeft zijn neus maar bui ten de deur te steken of hij wordt gelijk aangesproken. „Pol, hoe gaat het? En gaat alles naar wens met de Folkloristische Dag?" Dit soort reacties zijn tekenend voor de voormalige dierenarts die in IJzendijke en ver daarbuiten gro te populariteit geniet. Want waar is hij niet bij betrokken? Bij de Internationale Trekpaarden keuring uiteraard, maar ook bij museum Het Bolwerk, bij de Heemkundige Kring en bij evene menten waarbij paarden zijn be trokken. Met enige regelmaat leidt hij ook bezoekers rond door het historische IJzendijke. En iedere dag kom je hem wel op zijn koersfiets tegen. Want fietsen is naast paarden zijn tweede grote passie. De Ronde van Vlaanderen heeft hij al tien keer gereden. „Af zien, het mooiste dat er is. Ik fiets liever door weer en wind dan on der een mooi zonnetje. Heerlijk." Van één liefde neemt hij vandaag afscheid. De Folkloristische Dag. De 36e editie is zijn laatste als orga nisator en voorzitter van de gelijk namige stichting. Zijn zoon Mark neemt de organisatie over. Hij heeft dezelfde bevlogenheid met paarden als zijn vader. „Dit is voor mij het moment om te stoppen met de Folkloristische Dag. Noem het een boerengevoel. Boeren weten ook wanneer het bij voorbeeld tijd is het oogsten. Daar hebben ze geen horloge of kalen der voor nodig. De Folkloristische Dag heeft een prima bestuur, een goed draaiboek en een goede op volger. Natuurlijk blijf ik betrok ken maar niet meer op deze ma nier." 'ledereen vraagt mee te denken en mee te helpen, dat is ontroerend' Op tafel ligt een fotoboek van de eerste Folkloristische Dag van za terdag 15 juli 1972. Cees Houter man was de eerste winnaar van het ringrijden met dertien gesto ken ringen van de dertien. Het ringrijden met Zeeuwse trekpaar den was en is nog steeds het funda ment van de Folkloristische Dag. „Trekpaarden zijn nauw verweven met de historie van West-Zeeuws- Vlaanderen." De Folkloristische Dag vindt eigen lijk zijn oorsprong in de herinde ling van 1 februari 1970. Gemeente huizen kwamen vrij. Ook die van IJzendijke. In dit gebouw, het hui dige museum Het Bolwerk, kwam een cultureel centrum. „Maar we wilden meer dan alleen maar schil derijen. Er moest iets komen dat de mensen zou aanspreken. De Folkloristische dag De eerste Folkloristische Dag in IJzendijke is op zaterdag 15 juli 1972. Cees Houterman was de eer ste winnaar van het ringrijden met dertien gestoken ringen. De sjeesjes lieten zich voor het eerst zien en bewonderen in 1975. Pol van de Vijver is vanaf de eerste editie betrokken ge weest bij dit evenement als organisator en voorzitter van de gelijknamige stichting. De 36e editie vandaag is zijn laatste. Ook stopt hij Van de Vijver als voorzittter van museum Het Bolwerk. Zoon Mark van de Vijver, is de nieuwe voorzitter van de stich ting Folkloristische Dag. schrapt. Hij schrijft de Tweede Ka mer dat de ziekenhuizen die gaan dotteren wel de achtervang goed moeten regelen voor het geval er zich complicaties voordoen. Ook moeten ze de ingreep minstens zeshonderd keer per jaar uitvoe ren. Volgens Simons zijn de cardiolo gen van de ziekenhuizen in Goes, Vlissingen, Terneuzen en Bergen op Zoom al met elkaar in gesprek. We hopen in 2008 alle voorberei dingen te kunnen treffen. Of we 2009 halen, hangt samen met de concentratie van de complexe zorg in het ziekenhuis in Goes." Pol van de Vijver (links) en zijn zoon Mark op de Markt in IJzendijke. Op de achtergrond medewerkers van de gemeente aan de folkloristische dag. Tip? redactie@pzc.nl nog uit te houden. Eerder deze week was de voortent ondergelo pen en was de gewone tent ook al aan lekkage onderhevig. Waar ze stonden op de camping, wilde het meisje meelevend weten. De man keek haar veelbetekenend aan. noemde de naam en verduidelijkte: „We staan daar op het overloop ter rein. Letterlijk en figuurlijk!" SAS VAN GENT - In de nacht van donderdag op vrijdag werd inge broken in een winkelpand aan de Wilhelminalaan in Sas van Gent. Onverlaten sloegen een ruit en gin gen aan de haal met een voorraad je sigaretten. Nieuwe zorgstichting ouderen sluit beginjaar af met batig saldo. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Fuseren gaat vaak van 'au', maar in het geval van de stichting Ouderenzorg Kanaalzone (Soka) verliep het eerste gezamen lijke jaar redelijk voorspoedig en pijnloos.. Het eerste bestaansjaar werd door het zorgconglomeraat (De Blide in Terneuzen, Redoute in Sas van Gent en 't'Verlaet in Westdorpe) afgesloten met een po sitief saldo van bijna 600.000 eu ro, waarmee een prima financiële basis werd gelegd voor de toe komst van de nieuwe organisatie. Bestuur en directie investeerden het afgelopen jaar nadrukkelijk in scholing van medewerkers, team building en een beter vraaggericht zorgbeleid. Het komende jaar krij gen deze aspecten weer veel aan dacht, maar daarnaast wordt ook geïnvesteerd in nieuwe huisves ting en wel in Westdorpe, waar 't Verlaet gesloopt zal worden en op nieuw wordt gebouwd. Het Soka-bestuur en directie wil len ook het volgend jaar meer aan dacht besteden aan de inforifiatie- verstrekking aan bewoners en fa milie. Soka biedt huisvesting en zorg aan 186 ouderen en heeft t6g medewerkers in dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60