Overlast door regen en onweer 'Oplichter had band met groep Holleeder' Trio brengt bod uit op ABN pzc Zaterdag 21 juli 2007 5 Van den Berg kocht villa van goede vriend van vermeend topcrimineel. Hilversum - Justitie onderzoekt of er verband bestaat tussen 'wonder- belegger' René van den Berg en kringen rond Heineken-ontvoer- der Willem Holleeder. Het draait volgens het Financieele Dagblad om een villa in Aalsmeer. De Hilversumse ex-valutahandel aar en tennismecenas is gisteren in hoger beroep opnieuw veroor deeld tot vijf jaar. Het hof noemde hem een oplichter, witwasser en leugenaar, maar ook een geraffi neerde 'gentleman-fraudeur'. „Hij verstaat de kunst door het in het vooruitzicht stellen van nagenoeg onhaalbare rendementen de heb zucht wakker te schudden", zei de rechter. Dat deed Van den Berg zo goed dat de geldgevers vrijwillig miljoenen euro's bleven storten. Van den Berg zou in april 2005 1,9 miljoen euro aan contanten naar een bank in Zwitserland hebben gebracht. Een deel ervan werd via vastgoedbedrijf Yucatan gebruikt voor de aankoop van een villa in Aalsmeer. Die is eigendom van Mi ke Offenberg, een goede vriend van Holleeder. De curator in de faillissements zaak rond Van den Berg laat het huis veilen. De opbrengst komt ten goede aan schuldeisers van Van den Berg. Die wilde geen op heldering geven over het 'Zwitser se geld'. Van den Berg komt waarschijnlijk in 2009 vrij. De curator wil de Hil versummer nog steeds dwingen in formatie te geven over 6 miljoen euro die zoek zijn. Justitie onderzoekt of oplichter René van den Berg banden had met de groep rond Holleeder. Van den Berg is gisteren in hoger beroep tot vijfjaar veroordeeld. Limburg en het oosten van het land zijn het zwaarst getroffen. den haag - Zware regenval en on weersbuien hebben gistermiddag voor veel overlast gezorgd. Lim burg werd het zwaarst getroffen. In Hoensbroek stortte het dak van een winkel in en stonden twee su permarkten blank. Binnen twee uur tijd kreeg de Zuid-Limburgse meldkamer onge veer zevenhonderd meldingen bin nen over blikseminslagen en on dergelopen kelders en straten. In Arcen viel in één uur 60 millime ter regen, evenveel als er normaal in een maand valt. De Limburgse hulpdiensten moes ten tijdelijk overschakelen op een noodsysteem, nadat het communi catiesysteem C2000 door een blik seminslag was getroffen. Voor zo ver bekend raakte niemand ge wond. Ook het treinverkeer in het zuiden en oosten van het land ondervond zware hinder van het weer. Een groot deel van de middag was er als het gevolg van blikseminslagen geen of beperkt treinverkeer moge lijk tussen Roermond en Venlo, Eindhoven en Venlo, Nijmegen en Cuijk, Nijmegen en Arnhem en tussen Zutphen en Delden. Alle problemen waren aan het begin van de avond weer verholpen, al dus spoorwegbeheerder Prorail. Rond drie uur gistermiddag stond er op de Nederlandse wegen 186 TW1 Noodweer leidde tot ondergelo- pen kelders en straten in vooral Zuid-Limburg, zware hinder van het treinverkeer en meer files op de autowegen. kilometer file. Tussen Eindhoven en Maastricht kon het autoverkeer een tijd lang niet doorrijden, om dat er te veel water op het wegdek Lg. Toch viel de hinder voor het auto verkeer nog mee, constateerde een woordvoerder van de ANWB. De files werden ook veroorzaakt, door dat veel mensen met vakantie gin gen. In de regio Midden-Neder land begonnen gisteren de school vakanties. Het drukst was het op de wegen rond Nijmegen, waar de Vierdaag se werd gehouden. Mink k. is Sociale Verzekeringsbank mag vanmoOTdc" bij iedere AOW'er controleren rotterdam - De rechtbank in Rot terdam heeft gisteren Mink K. vrij gesproken van de moord op drugs handelaar Jaap van der Heiden. De ze kwam op 10 april 1993 om het leven, toen een tasje met explosie ven aan de voordeur van zijn wo ning in de binnenstad van Alk maar tot ontploffing kwam. Tegen Mink K., die altijd heeft ontkend, was tien jaar gevangenisstraf geëist. De vrijspraak vormt de climax van een lang slepende rechtszaak, die werd gekenmerkt door bewijspro- blemen van het Openbaar Ministe rie. De 47-jarige Mink K. is al jaren een bekende figuur in de Neder landse onderwereld. Toen hij twee jaar geleden werd gearresteerd in de zaak-Van der Heiden, zat hij een celstraf uit wegens zijn be moeienis met grote partijen wa pens. Uitkeringsgerechtigde hoeft inspecteurs niet binnen te laten. den haag - De Sociale Verzeke ringsbank (SVB) mag ook AOW' ers die niet verdacht worden van fraude, weer controleren door mid del van huisbezoeken. Daarbij moet zij zich wel aan bepaalde voorwaarden houden. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gisteren besloten. Zo moet de uitkeringsgerechtigde toestemming geven om binnen te komen. De controleur moet voor zijn binnenkomst duidelijk heb ben gemaakt dat het niet binnen laten zonder (directe) gevolgen blijft voor de uitkering. Deze voor waarden zijn dezelfde als waaron der gemeenten huisbezoeken bij bijstandsgerechtigden mogen afleg gen. In maart nog werd het de SVB, die onder meer de AOW-uitkeringen doet, door de Haagse rechtbank verboden om lukraak via huisbe zoeken te controleren of mensen niet stiekem samenwonen en dus een lagere uitkering zouden moe ten krijgen. Alleen bij AOW'ers die verdacht werden van fraude, mochten de controleurs nog aan bellen. Als de Centrale Raad van Beroep (CRvB), de hoogste rechterlijke in stantie in geschillen over sociale ze kerheid, in een soortgelijke zaak anders zou besluiten, moest de SVB maar terugkomen naar de rechtbank. In die CRvB-zaak ging het om gemeenten die huisbezoe- Eerder mochten SVB'ers alleen aanbellen bij AOW'ers als die ver dacht werden van fraude. Bond van vijftigplussers is nu blij met de uitspraak van de rechter. ken afleggen om te controleren of bijstandsgerechtigden hun uitke ring terecht ontvangen. Het CRvB bepaalde dat dit onder voorwaar den mag, ook als iemand niet van fraude wordt verdacht. Die eisen gelden nu ook voor de SVB. De bond voor vijftigplussers, An- bo, had een procedure tegen de uit keringsinstantie aangespannen om dat ouderen volgens de bond ang stig worden van de controles. De bond is blij met de uitspraak, zij schept in elk geval duidelijkheid. „We zullen onze leden erop wij zen dat zij mogen weigeren als ze nergens van worden verdacht", al dus een Anbo-woordvoerder. Ook de SVB is blij, zij kan weer op huis bezoek. Als uitkeringsgerechtigden wel worden verdacht van fraude en een controleur niet binnen laten, mogen de gemeente of de SVB een uitkering wel verlagen. amsterdam - Fortis, Royal Bank of Scotland (RBS) en Banco Sant ander hebben een formeel bod uit gebracht op ABN Amro. Dat liet het trio gisteren weten. De banken bieden, zoals eerder aangekondigd, 71,1 miljard euro. Uit het biedingsbericht blijkt dat de banken hun bod gestand willen doen als minstens 80 procent van alle aandelen is aangemeld. Aan deelhouders kunnen hun stukken aanmelden vanaf maandag 23 juli tot en met 5 oktober 15.00 uur. De hoogte van het bod is onveran derd ten opzichte van de eerder be kendgemaakte voorlopige bieding. De drie banken bieden 38,40 euro per aandeel, waarvan 93 procent in contanten. De rest wordt be taald in aandelen RBS. De verwachting is dat aandeelhou ders hun stukken nog even op zak houden. Zij willen eerst eens zien of de Britse rivaal Barclays nog een ho ger bod in petto heeft. In Hoensbroek bezweek een winkelmuur waardoor de supermarkt onder water liep en een auto van het talud af rolde. foto Marcel van Hoorn/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5