Zeeland PZC Laatste reddingspoging Nieuwstraat Pasar Malam brengt stukje oosten in Oostburg ZONDAG GEOPEND s-HBS i PZC m extra Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 35 25 41 Slippartijen op nat wegdek Wij geven u de helft cadeau! Cartoonfestivals vlak over de grens Denen zetten Rasmussen uit wielerselectie Zaterdag 21 juli 2007 Tip? redtern@pzc.nl Uitgaansstraat is al jaren onderhevig aan ernstig verval. door Wout Bareman TERNEUZEN - Een nieuw onderne merscollectief gaat zich bemoeien met de herinrichting van de Nieuwstraat in Terneuzen. Het is de zoveelste poging om het gebied dat eens hét uitgaanscentrum van de stad was, van de ondergang te redden. Het collectief heeft in een (nog geheim) manifest de knelpun ten geïnventariseerd en geeft daar in ook een groot aantal mogelijk heden aan om het imago van de Nieuwstraat en omgeving op te krikken. Eind jaren tachtig gebeurde dat voor het eerst en door de jaren heen werden op gezette tijden nieuwe pogingen ondernomen om de sfeer van weleer terug te brengen. Maar de reconstructie van de straat én de oprichting van de ene na de andere ondernemers vereniging leidde nooit tot het ge wenste resultaat. Nu moet het anders. Het nieuwe ondernemerscollectief Uit In Ter- neuzen (kortweg UIT) bestaat niet enkel uit horecabazen, maar weet zich ook verzekerd van de steun van de gemeente, de woonstich- ting Clavis, de ondernemerskoepel Coördinatie Management en de directies van het Scheldetheater, de bioscoop én koffieshop Check point. Ook oud-burgemeester Ron Barbé is lid van het collectief. Ondernemerscollectief Uit In Terneuzen (UIT) bundelt de krachten om het imago van de Nieuwstraat en omgeving nu ein delijk op te krikken. In het manifest wordt een somber beeld geschetst van de huidige si tuatie. „Het lijkt op dit moment niet erg aantrekkelijk om in Terneuzen uit te gaan. Gezamenlijke horeca-in- spanningen om de situatie te ver beteren, leven nauwelijks. De hore ca heeft het daarom lastig een goed bestaan op te bouwen. En waarom dat zo is, is nooit goed on derzocht." Het collectief geeft ook direct aan welk doel wordt nagestreefd: „Meer leven in de brouwerij. Doe len zijn kwaliteitsverbetering van de horeca, meer variatie van het branchegerichte aanbod, een bete re balans tussen woon-, horeca- en verblijfsfiincties en het aantrek kelijker maken van de omgeving, het straatbeeld en de inrichting om zo meer mensen te trekken en langer vast te houden. Het streven daarbij is om voor elke beurs iets te bieden." Want Terneuzen heeft zo veel te bieden. Het collectief pleit voor een grondig onderzoek onder de bezoekers, waarbij hun wensen, er varingen en ideeën in kaan wor den gebracht. Organisator tevreden over kleine opzet met muziek, dans en hapjes. door Frank Gijsel OOSTBURG - De Pasar Malam, een Oosterse markt, was vrijdag bij Penny Lane in Oostburg een idea le ontmoetingsplaats voor mensen die de oosterse cultuur een warm hart toedragen. Er kon genoten worden van een sfeer met muziek, dans en hapjes. Aan diverse kraam pjes werden allerlei Oosterse mate rialen te koop aangeboden. Organisator lim Pentury was niet ontevreden over de Oostburgse op zet. „In eerste instantie is gekozen voor een kleinschalige aanpak zon der toegangsprijzen. Dergelijke markten tref je veel buiten Zee land aan. Dat we toch voor Zeeuws-Vlaanderen hebben geko zen, heeft te maken met het feit dat hier een tamelijk grote Indi sche gemeenschap bestaat." Onder de standhouders de uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige Gerrit Impens en zijn Indiase vrouw Dhanalakshmi, ontwikke lingswerkers voor de stichting Thi- ru Valagum Farm in Zuid-India. Dat project werd vier jaar geleden met succes opgestart voor de Dalit bevolking, de kastelozen. Zo wordt inmiddels onderwijs gegeven aan kansarme kinderen en de bevol king wordt onderwezen hoe ze op een verstandige wijze landbouw en veeteelt kunnen beoefenen. Drijvende krachten achter het pro ject in Nederland zijn de ouders van Gerrit, Francois en Cecile Im pens uit Terneuzen. Gerrit: „We zijn momenteel bezig met een tractorspaaractie die 14.000 euro moet opbrengen. In de Kanaalzo ne is dit jaar een vastenactie voor het project gevoerd en met de op brengst daarvan gaan we onder meer het land omheinen, een volkstuin aanleggen en een ge bouw neerzetten voor opslag van materialen, maar ook voor bewo ning. We willen in de toekomst het bedrijfsleven meer gaan bena deren voor steun." Op geregelde tijden waren in de Lane muzikale optredens, van on der andere Rudy de Queljoe en Jahja Telussa. De House of Gong musiceerde op basis van Molukse ritmes met de nodige improvisa tie. Verder waren er optredens van Eddy King met Molukse traditio nals en 's avonds was er een optre den van de band Bersatu. Ook vandaag is er vanaf 12.00 uur een Pasar Malam in Oostburg. OOSTBURG - De hevige regenval heeft gisteren gezorgd voor wat ongelukken in de provincie. Op de kruising Oude Haven/Mos- terweg in Oostburg verleende een auto geen voorrang aan een brom fietser, die op de natte straat niet goed kon remmen. Een botsing volgde. Op de N676 te Breskens is een au to op een andere gebotst. De voor ste auto remde voor een duif, de achterste kon vervolgens niet op tijd remmen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Kramen verkopen Oosterse waar op de Pasar Malam. foto Camile Schelstraete van 12.00 tot 18.00 EN BADKAMERS* Hulst*' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 p KEUKENS BADKAMERS •Kijk voor de actievoorwaarden op www.bnigman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59