Zeeland Vragen WD over advies meerpalen PZCIZS Kantine Onze Hoeve blijft nog gesloten SCHOUWEN-DUIVELAND Goeree strijdt tegen windmolens Wij geven u de helft cadeau! Regen Zaterdag 21 juli 2007Tip? redzzee@pzc.nl Denen zetten Rasmussen uit wielerselectie Cartoonfestivals vlak over de grens Fractie wil weten of adviesbureau ook verantwoordelijk is. door Melita Lanting BRUINISSE - Kan adviesbureau Grontmij niet aansprakelijk ge steld worden voor de schade aan de meerpalen in de vluchthaven van Bruinisse? Dat wil de raads fractie van de WD weten van het college. De fractie kan zich niet neerleggen bij het feit dat de palen in zes jaar tijd zijn doorgeroest en dat de ge meente opdraait voor de kosten. „Als ik iets niet weet, ga ik aan ie mand anders advies vragen. Als ik dan vervolgens dat advies opvolg en het blijkt na korte tijd dat de meerpalen doorgeroest zijn, kan die deskundige niet ineens zeggen: 'ik stap uit het spel' zegt fractie voorzitter W. Jumelet. In september vorig jaar brak plot seling één van de meerpalen in de vluchthaven van Bruinisse af. De paal was doorgeroest. Uit onder zoek bleek vervolgens dat veel pa len in de haven in meerdere of mindere mate waren aangetast. Zes schepen moesten tijdelijk ver plaatst omdat de situatie te gevaar lijk was. De oorzaak van het extreem snelle doorroesten van de palen ligt bij bacteriën. Twee onafhankelijke on derzoeken hebben dat uitgewezen. Er is geen sprake van een construc tiefout. Daar werd aan gedacht om dat de palen zijn gaan roesten bij Wl De meerpalen in de vluchthaven van Bruinisse zijn na zes jaar al volledig verroest. De WD wil geld zien van het bureau dat het materiaal heeft geadviseerd. de lasnaden. Van schade door lekstroom - wat vaker voorkomt in havens en wat door externe des kundigen werd gesuggereerd - is ook geen sprake. Wethouder W. Renden heeft aan gegeven dat de gemeente opdraait voor de kosten van herstel. Dat gaat in de richting van enkele ton nen lopen. Hoeveel exact is nog niet bekend. Maar, stelt de WD, dat er geen constructiefouten zijn gemaakt, pleit het adviesbureau nog niet vrij. De palen hebben onder water geen beschermende lik verf gehad. Jumelet vraagt zich af waarom niet. Hij maakt de vergelijking met een schip, dat jaarlijks op de werf komt te liggen om de onderkant te voorzien van een beschermende verflaag. „Wie heeft bepaald dat de meerpalen maar gedeeltelijk ge coat moesten worden? Gooi een stuk metaal in het water en het gaat roesten." Jumelet vraagt zich af of het advies bureau niet had kunnen weten dat metaal aangetast kan worden door bacteriën. „Het is moeilijk te accep teren dat nu onverwacht een bacte rie is opgedoken die metaal op vreet. Waar eindigt dit?" Want vol gens Jumelet zijn ook de palen die onder de steigers staan niet gecoat en dat geldt ook voor de stalen damwand die is geslagen bij de los- wal. „Meerpalen hebben normaal gesproken een levensduur van veertig tot vijftig jaar. Nu is een aantal palen al compleet verroest na zes jaar. „Je hebt toch ook nog zoiets als garantie?" zegt hij. Of het college het adviesbureau mede verantwoordelijk houdt is nog niet bekend. Het college moet zich nog buigen over de vragen De meerpalen in de Vluchthaven van Bruinisse blijken allen verroest. Een coating had dit misschien kunnen vervan- van de VVD. gen. De WD maakt zich zorgen, want ook de palen onder de steigers zijn niet gecoat. foto Marijke Folkertsma door Ton van den Nouweland BRUINISSE - De kantine van cam ping Onze Hoeve in Bruinisse blijft voorlopig nog gesloten. De bestuursrechter heeft het ver zoek van de exploitant om een voorlopige voorziening afgewezen. Dat betekent dat de rechter het spoedeisend karakter van de zaak niet erkent en de kantine geduren de het vervolg van de procedure dicht moet blijven. De gemeente Schouwen-Duive- land weigerde Rob van de Bergh junior een exploitatievergunning voor de kantine. De gemeente ver moedt dat junior een stroman is van campingbeheerder Rob se nior, die een crimineel verleden heeft. Junior ging hiertegen in be roep. De inhoudelijke behandeling hiervan gebeurt in augustus door de bezwarencommissie van de ge meente. Burgemeester Jack Assel- bergs: „Als die commissie het be zwaar ongegrond verklaart, kan Van de Bergh naar de rechter stap pen en daarna nog naar de Raad van State. Overigens heeft hij geen bezwaar gemaakt tegen de weige ring van de drank- en horecaver- gunning. Die is nu onherroepelijk geworden." De gemeente beroept zich op een onderzoek naar de in tegriteit van de aanvrager. Het is voor het eerst dat een dergelijke be roepszaak speelde voor de Middel burgse bestuursrechter. GOEDEREEDE - De stichting Mooi Goeree heeft in een felle strijd te gen windturbines 1200 zienswij zen aan wethouder A. Admiraal van de gemeente Goedereede aan geboden. De zienswijzen zijn on dertekend door even zo veel bur gers. Zij kanten zich tegen de plaat sing van vijf windturbines langs de N215 tussen Stellendam en Me lissant. Eerder dit jaar kwam Mooi Goeree al met 1250 handtekenin gen als protest tegen dit plan. Met de zienswijzen wil de stichting het gebrek aan draagvlak onder de be volking extra benadrukken. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement- spaart u sneller! Bel 0800-0231231. 2EEÜWSEEEKÏH33 Hü Tip? redactie@pzc.nl Het echtpaar met drie kinderen zat knus aan tafel in een Chinees restaurant in de binnenstad van Temeuzen. Gevlucht voor de aan houdende regen. Ze deden hun trieste verhaal aan de ser veersterdie prompt besloot hen extra in de watten te leggen. Ze hadden het verdiend, want op de camping was het nauwelijks uit te houden. Eerder deze week was de voortent ondergelopen en was de gewone tent ook al aan lekka ge onderhevig. Waar ze stonden op de campingwilde het meisje meelevend weten. De man keek haar veelbetekenend aan, noem de de naam en verduidelijkte: „We staan daar op het overloop terrein. Letterlijk en figuurlijk!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53