Portugese testspeler Preto laat zich gelden AutoTeam De nieuwe Opel Antara Een voorbeeld van innovatie WPZC Zaterdag 21 juli 2007 j 45 Zuid-Europeaan is bij Hoek beoogd opvolger van Istvan Bakx. BIERVLIET - Met een testspeler als gangmaker zocht Hoek in zijn eer ste oefenduel naarstig naar de juis te patronen. De 21-jarige Portugees Preto is de beoogde opvolger van Istvan Bakx en liet zich in zijn eer ste wedstrijd meteen gelden. Hoek won niettemin moeizaam: 2-0. De in Antwerpen woonachtige Zuid-Europeaan maakte woensdag tijdens de training in Biervliet zijn opwachting en liet tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie een goede indruk achter. De Portu gees, van wie niemand.wist hoe hij precies heet, werd met zijn voetbalnaam Preto aangesproken en begon in de eerste helft cen traal op het middenveld. Na de hervatting opereerde Preto veelal vanaf de linkerflank. De jongeling was sterk aan de bal, trapte makkelijk links en rechts en eiste aan beide kanten alle hoek schoppen op. Trainer Wim Hofkens was vooral te spreken over zijn optreden na de hervatting. „Ik ken hem al lan ger", zei Hofkens. „Hij is vorig jaar al bij me komen testen, maar zijn papieren waren toen niet in orde." Dat zou volgens de oefenmeester nu allemaal in kannen en kruiken zijn. Hofkens: „Hij kon bij FC Ant werp (tweede niveau in België) een contract voor vier of vijf jaar tekenen voor een heel laag bedrag. Hoek-aanvaller John Schot schiet temidden van vier tegenstanders op het doel. foto Camile Schelstraete Dat heeft hij niet gedaan. Ik ben er blij mee. Na het vertrek van Istvan Bakx heb ik hem gevraagd te ko men testen. Hij heeft in België, Zwitserland en Israël gevoetbald. Zijn voorkeur gaat uit naar een po sitie centraal op het veld, maar als we 4-3-3 willen spelen, hebben we links voorin iemand nodig. Ik vond dat hij een paar goede acties liet zien. Het is een multifuncitone- le speler, die bovendien heel gedis ciplineerd is." Hoek sloot met de wedstrijd tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selectie de eerste trainingsweek af Tegen acht spelers die komend seizoen in de laagste klasse van het zater dag- en zondagvoetbal spelen en tien spelers die een jaar in de vier de klasse van het zondagvoetbal te gemoet gaan was het klassenver schil in werkelijkheid veel minder groot. Hoek was vanzelfsprekend veel meer in balbezit. „We hadden voor rust meer moeten scoren", vond Hofkens. John Schot (kopbal net naast), Sam Ysebaert (alleen voor de keeper), Eric Atuahene en nogmaals Schot (inzet van de lijn getrapt) misten de juiste richting. Sam Ysebaert brak op slag van rust de ban: 1-0. Na de hervatting kroop de West-Zeeuws-Vlaamse selectie bru taal uit zijn verdedigende stelling. Dat leidde met een hoger baltem po aan Hoek-zijde tot een aardig duel, waarin Hoek opnieuw veelal het initiatief had. De tegenstoten van de Zeeuws-Vla mingen waren echter niet van ge vaar ontbloot. Angelo Martlé (Cad- zand) en Martin van Vooren (Aar denburg) stelden doelman Robbie de Moor op de proef Een kwartier voor tijd bepaalde Sam Ysebaert de eindstand op 2-0. Een slecht weggewerkte hoekschop van Preto belandde voor zijn voeten. Van dichtbij mikte de spits voor de tweede keer raak. Hoelc-West-Zeeuws-Vlaamse selectie 2-0 (1-0). 44. Sam Ysebaert 1-0, 75. Sam Ysebaert 2-0. Scheidsrechter: P. Maas (Hoofdplaat). Aantal toeschouwers: 350. Maximale flexibiliteit in het interieur en talloze mogelijkheden aan de buitenkant. Zoals het ingenieuze Flex-Fix®-draagsysteem. Als u deze uitklapt kunt u er in een handomdraai twee fietsen op plaatsen. Kom langs bij AutoTeam. antara Goes, Klein Frankrijk 31(01 13) 23 79 23. Krabbendijke, Westweg 5,(01 13) 50 20 10. Vlissingen, Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (01 18) 46 17 10. www.autoteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47