Weer champagne voor Quick Step Een keuze maken is niet makkelijk Op doping betrapte Sinkewitz vraagt officieel om tweede test pzc Zaterdag 21 juli 2007 I 43 Topsprinter Boonen bezorgt Belgische ploeg vierde dagzege in Tour. CASTRES - Een dag nadat hij met zijn voet uit zijn pedaal schoot en zich de kans op een tweede ritze- ge liet ontglippen, zette Tom Boo nen die 'vergissing' alweer recht. De Belgische groene-truidrager won in Castres de massasprint. Het was alweer de vierde zege voor de Quick Step-ploeg dit jaar. Eerder boekten Gert Steegmans, Cédric Vasseur en Boonen zelf al een ritzege. „Voor ons kan de Tour niet meer kapot", aldus ploegbaas Patrick Lefevere. De manager zag de door Tosatto, De longh en Steegmans perfect ge- piloteerde Boonen van ver aan gaan. „Ik dacht te ver, maar hij had klaarblijkelijk superbenen. Hij zat vol ongeduld om te beginnen met sprinten. Het is alleen jammer dat voor de tweede keer deze Tour een ritzege van onze ploeg door een affaire wordt overschaduwd. Eerst was er dat met Sinkewitz en nu dit met Rasmussen. En dat ter wijl het oude zaken zijn, van voor de Tour." Bram Tankink en Steven de longh jubelden eensgezind: „Weer cham pagne, daar kunnen we niet ge noeg van krijgen!" Tankink: „En het haar van Barre- do gaat er ook nog eens af Dat had hij beloofd als we vier ritzeges zouden halen." De tweede dagzege van de kop man van Quick-Step kwam natuur lijk voort uit een massasprint. Boo nen bleef Erik Zabel (tweede) en Robert Hunter (derde) voor, ter wijl de sprinters zelf niet echt op een massale aankomst in Castres hadden gerekend. Een dag voor de lange tijdrit in Al- bi leek het geaccidenteerde terrein meer iets voor een paar durfallen met een lange adem. Die waren er ook, maar de Fransman Pierrick Fedrigo en de Bask Amets Txurru- ka konden hun lange vlucht niet bekronen. Het op hol geslagen pe loton greep de koplopers op een ki lometer van de streep. Daarna werd Boonen in een zetel aan de finish gebracht. Zijn ploeg- 'Voor ons kan de Tour de France nu niet meer kapot' genoten zorgden voor zo'n enor me snelheid aan kop dat Boonen zijn tweede dagzege niet kon mis sen. En daarmee was de kater van donderdag in Montpellier verdwe nen. „Donderdag was een baaidag. Ik was erg ontgoocheld na de ge miste kans op mijn tweede dagze ge-" In de nauwe straten van Montpel lier ging het in de eerste grote groep in de slotfase mis. Enkele renners belandden in de dranghek ken. Boonen was direct kansloos, waarna Hunter zijn eerste zege greep. „We hebben het samen schitterend opgelost", zei Boonen, voor wie het zijn zesde dagzege in totaal was in de Tour. Voor het vierde dagsucces van Quick-Step in de 94e editie moest hard worden gewerkt. „Het was niet eenvoudig aan te klampen op de laatste klim, eentje van de twee de categorie", keek Boonen terug op de lastige hobbel die het pelo ton nog te verwerken kreeg. Boonen nam door zijn tweede dag zege vlak voor de Pyreneeën weer wat afstand in het klassement van de groene puntentrui. Zabel en Hunter zijn zijn grootste concur renten voor de trui. „Het is span nend", wist Boonen. „Want Hun- ter staat op twintig punten en Za bel op 21." Tom Boonen wordt gefeliciteerd door zijn ploegmaat Sebastien Rosseler, na zijn tweede etappezege in deze Tour de France. foto Eric Lalmand/EPA Boonen vindt affaire stemmingmakerij castres - Tom Boonen ziet de af faire rond klassementsleider Mi chael Rasmussen in de Ronde van Frankrijk als pure stemmingmake rij. „Sensatiezucht, omdat er geen nieuws is", reageerde de Belg na af loop van de twaalfde etappe. „De Deense bond was al van alles op de hoogte. Rasmussen nam deel aan het Deens kampioen schap. Hij start in de Tour de Fran ce en nu komt dit plots allemaal boven water", sprak Boonen zijn verbazing uit. Ook Italiaan Ongarato moet de strijd staken montpellier - Voor de Italiaan Al berto Ongarato is de Tour voorbij. Enkele dagen voor zijn 32e verjaar dag moest de renner van Milram, 159e in het algemeen klassement, al snel tijdens de twaalfde etappe de strijd staken. Ongarato was gis teren betrokken bij een valpartij en werd met een schouderblessure overgebracht naar een ziekenhuis in Montpellier. Er zijn nu nog 166 renners in de strijd. Weer bloedcontroles bij renners uitgevoerd montpellier - Voor de start van de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk zijn gisteren op nieuw bloedcontroles bij de ren ners uitgevoerd. In Montpellier werden in totaal 42 coureurs in de vroege ochtend uren gecontroleerd. Alle renners kregen daarna toestemming hun weg te vervolgen. In totaal zijn in de huidige Ronde van Frankrijk nu 171 bloedcontro les verricht. Vansevenant begint als eerste aan de tijdrit albi - Wim Vansevenant begint vanochtend als eerste renner aan de dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk, een individuele tijdrit over 54 kilometer met start en finish in Albi. De Belg begint de tocht om 10.24 uur. De laatste renner die het parkoers opgaat is klassementsleider Michael Rasmus sen. De Deen van de Rabobank vertrekt om 16.18 uur. Drie minu ten voor hem is de Spanjaard Ale jandro Valverde aan de rit begon nen. Fabrikant Adidas overweegt beëindiging van wielersponsoring. Berlijn - Patrik Sinkewitz heeft of ficieel om een contra-expertise ge vraagd. De Duitse wielrenner van T-Mobile is begin juni positief be vonden op het gebruik van testos teron. Sinkewitz verblijft momenteel in een Duits ziekenhuis, waar hij aan zijn verwondingen uit de Ronde van Frankrijk is geopereerd. Sinke witz moest de ronde zondag verla ten na een botsing met een toe schouwer. Volgens Sinkewitz zijn er bij de eerste controle op 8 juni fouten gemaakt. Hij loopt het risi co van een lange schorsing. Sinkewitz kreeg op 8 juni buiten de wedstrijden om een controle. De ploeg was op trainingskamp in de Pyreneeën. Meerdere renners van T-Mobile werden toen getest. Volgens teamchef Bob Stapleton hebben de renners toen al schrifte lijk laten vastleggen dat de vereiste procedure niet werd gevolgd. Adidas is in verlegenheid gebracht door de positieve test van Sinke witz. De Duitse fabrikant van spor tartikelen overweegt de sponso ring binnen het professionele wiel rennen stop te zetten. „We zijn ons aan het beraden", zei woord voerder Jan Ruau gisteren. Adidas is sinds 1997 sponsor van eerst Te lekom en daarna T-Mobile. Het be drijf steunt ook de Duitse en Fran se wielerbond. Weet je het zeker? Wil je nog steeds weg? Dat zijn de vragen die ik te horen kreeg toen ik gisteren de bus instap te. Zelf zing ik 'en dat is drie, en dat is vier, en dat iisss... Deze week zei Tom Boonen al tegen me: 'Je gaat ons toch niet verlaten? Wordt er er gens anders ook zoveel gewonnen?' Het wordt me niet makkelijk ge maakt. Donderdag werd er niet gewonnen, maar bij het avondeten aan tafel zat de sfeer er goed in. Molly, mijn vas te masseur in deze ploeg, had zich verkleed als chef-kok en deed de be diening. Er werd door hem een ra dio bij het eten neergezet en daar uit klonk Nederlandstalige muziek. Er kwam wijn op tafel en er werd volop gelachen. De avond ervoor was het niet anders toen na de over winning van Vasseur de haren van een van de mechaniekers eraf ge schoren werden en een andere mas seur op zijn trompet speelde. Voor de Tour dacht ik dat ik mis schien maar eens naar een andere ploeg moest gaan omdat ik mis schien beter tot ontwikkeling zou komen. Maar hier in de Tour kom ik erachter dat ik me ook binnen de ze ploeg prima kan ontwikkelen en mijn eigen ding kan doen, Ik moet weliswaar op kop rijden, maar tijdens de bergritten kan ik mijn ding doen en in de tussenetap- pes mag ik mijn kans gaan. Kunnen andere ploegen ook zo'n sfeer bieden? In een sfeer als deze presteer ik het beste. In veel andere koersen waarin Tom niet start kan ik eigenlijk wel voor een groot deel mijn ding doen en dan komt de vraag: zou ik die kans krijgen bij an dere ploegen? En mijn ontwikke ling als coureur is niet tot stilstand gekomen, ook dit jaar heb ik weer een stapje voorwaarts kunnen doen. Moet je dan wel weg? Of ik het ergens anders beter krijg, daar kan ik alleen achter komen als ik die keuze maak. De luxepositie die ik gecreëerd heb maakt het maken van een keuze niet makkelijk. Zeker niet voor een twijfelaar als ik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45