Zeeland de vraag: blijven of gaan We gaan Goedkoop vliegen is creatief boeken We blijven lichaam zegt genoeg zo Last minutes boekt u bij Sunweb Vakanties Ga naar WWW.SUnweb.lll of bel 0900 - 0290 (15cPm.) Foto's van danceparade Prismal Daar moetje naar toe. PZC Zaterdag 21 juli 2007 3 Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl Je vindt de auto die ie zoekt COMMENTAAR Een verregende vakantie is geen ramp. Zeker als je in een gezelschap volwassenen bent en alternatieven voor zonnebaden kunt kopen. Meer leesvoer, een extra cultureel uitstapje, wat vaker de horeca in. Maar voor een gezin met jonge kinderen dat met een beperkt budget zijn kaarten heeft gezet op een strandvakantie, kan het zwaar tegenvallen. Wat een zorgeloze en relatief goedkope vakantie had moeten zijn, wordt met elke bui lastiger en duurder. Een nieuw speeltje wil nog wel even helpen. Dat werkt echter geen drie weken. En al die attracties kosten veel geld. Zo ontstaat achter de duinen recreatieve armoede. Toch is er nog weinig verloop op de Zeeuwse campings en in de hotels en de recreatieparken. Want wie geboekt en aanbetaald heeft, komt gewoon en blijft. Maar wie de kans heeft het roer nog om te gooien, doet dat. Alsnog naar het zuiden. De reisbureaus zijn inmiddels zo ongeveer door hun last-minutes heen. Of terug naar huis en dan later in het jaar maar een herkansing. Het hoort bij de Hollandse zomers. Voor de ondernemers in het toerisme blijft het lastig. Dit voorjaar mag dan uitstekend zijn geweest, deze natte weken doen pijn. De reflex op weer een matige zomer is steevast de roep om meer overdekte attracties waar de toeristen hun paraplu's een paar uur kunnen inklappen. Het is echter de vraag of meer grootschalige accommodaties wel in Zeeland passen, en of ze rendabel zullen zijn. Gelukkig maken verreweg de meeste zomergasten er het beste van. Hun gastheren doen er goed aan naadloos dezelfde benadering te kiezen. Om te beginnen met een extra portie gastvrijheid. Dat is in deze omstandigheden de optimale investering in het toeristisch product. door Ondine van der Vleuten en Marcel Modde Wie goedkoop wil vliegen naar de zon, moet het niet van last minutes hebben. Vroegboeken levert per saldo het meeste voordeel op. Scherpe aanbiedingen zijn er in de praktijk alleen nog wanneer het weer in eigen land aanhoudend goed is. Dan blijven vliegtuigstoe- len namelijk leeg en ontkomen touroperators niet aan een prijs- stunt. Kortom, wie nu nog zonga- rantie wil, moet aardig in de bui del tasten. Het is spitsuur op de reisbureaus. Vanaf vandaag heeft ook het laat ste deel van Nederland (midden) vakantie. „De laatste stoelen vlie gen momenteel letterlijk weg", zegt Martine Wakkee van Van Oeveren in Zierikzee. „Van de week zag ik tijdens een gesprek met een klant de vliegtuigstoelen zo onder m'n neus verdwijnen." De reisorganisaties kopen volgens haar collega Judith Friesen steeds scherper in. „Wanneer ze nu nog tien stoelen naar Kreta over heb ben, gaan ze daar echt niet mee stunten. Zijn dat er honderd en het is hier mooi weer, dan heb je een heel ander verhaal." Wakkee verwacht dat de topdruk te voor een zonvakantie binnen drie weken over is. „Je zult zien dat dan ook de leuke aanbiedin gen weer terugkomen." Toch kun je nog best goedkoop wegkomen. „Dynamic packaging", tipt Angelique Pipping van reisbu reau Thomas Cook in Vlissingen. Ie reist dan met een retourticket van lijndiensten of low budget vliegmaatschappijen en boekt apart een hotel. Er zitten wat ha ken en ogen aan. Zo is de transfer (het vervoer van luchthaven naar hotel) meestal niet inbegrepen bij het ticket. Verder heeft iedere luchtvaartmaatschappij zijn eigen bijzonderheden, die je moet ken nen om echt het onderste uit de kan te halen. Voor een paar tien tjes extra zoekt het reisbureau dat voor je uit. De tickets worden di rect uitgeprint en je krijgt tips waar je zelf nooit aan zou denken. Zo kan een regionale vluchthaven voor vertrek of aankomst voorde lig uitpakken. „En parkeren kost op Schiphol 80 euro per week. Bij ons kun je voor 70 euro de nacht ervoor in een hotel bij het vlieg veld slapen en dan krijg je er drie weken gratis parkeren bij." »- Verschillende reisbureaus regelen tijdelijk onderdak voor je huisdier. Wat de beste zitplaatsen in het vliegtuig zijn, kun je bekijken op www.seatguru.com. Op de bonnefooi naar Schiphol gaan om een goedkope reis te be machtigen, levert meestal niets op. K Vraag eens naar kennismakings- prijzen voor bijvoorbeeld een nieuw hotel waar nog het een en ander aan moet worden afgewerkt Harry, Esther, Maureen en Elise uit Genemuiden. Als je je ogen dichtknijpt en je er een kerstboom bij voor stelt, zou het zo maar een winters tafereeltje kunnen zijn. 'Gezin met hond rond de kachel'. De familie Oosterhuis uit Genemuiden zag de bui al hangen en nam laarzen, paraplu's én een kachel mee naar de camping in Ritthem. De afgelopen week speelde het le ven zich noodgedwongen groten deels in de beschutting van het tentdoek af. Naast de kachel hangt aan het droogrek de was. Rond de tafel staan vier stoelen voor vader Harry en moeder Esther, de doch ters Elise van elf en Maureen van dertien én hond Cheeta. De Zibro- kamin, de Mercedes onder de pe- troliekacheltjes, snort gezellig. Het is net weer begonnen te regenen en een gaslamp verlicht de tent. Ongezellig? Absoluut niet! Lekker knus juist. Boekje erbij, beetje ga- men, filmpje kijken op de laptop, over het strand wandelen.Op cam ping Karnemelkshoek is voor de kinderen een overdekt gedeelte met speeltoestellen ingericht en wie er zin in heeft, kan meedoen aan de bingo. Maar niets doen is ook eens fijn. „Heerlijk, een paar weken geen badkamer schoonma ken, een paar weken geen huishou den", zegt moeder Esther. Morgen zitten ze hier een week en ze hou den het best nóg twee weken uit. „Het wordt pas een probleem als we straks een natte tent moeten opvouwen." De ffuitverkoper van de kraam tegenover het reisbureau weet het goed te brengen: „Regen prijsjes vandaag! Het weer is slecht, maar de prijzen zijn goed!" Ook bij het reisbureau wordt het weer aangegrepen om de mensen binnen te krijgen. De boodschap is duidelijk: voor zon moet je nu niet in Nederland zijn. Kom en grijp je kans! Dat is precies wat Claudia Vos uit Wijk en Aalburg doet. Ze kwam op bezoek bij haar tante, die 's zo mers altijd in een strandhuisje in Vlissingen zit, toen ze bedacht dat een hotelletje wel een leuk idee zou zijn. En toen ze over de markt liep, en de Laagste Prijs Garantie zag bij het reisbureau, samen met die wervende, zonnige teksten, be sloot ze dat een reis naar de zon nóg beter was. Samen met haar kinderen Yael (15) en Evi (5) zit ze nu aan de balie te kijken wat er nog over is aan zonnige betemmin- gen. „Ik heb net wat leuks gezien, op het vasteland van Griekenland. Vijftig meter van het strand. Daar zijn we wel vatbaar voor. Het liefst heb ik natuurlijk een goedkope reis, maar als ik aan het strand kan liggen, wil ik er best iets meer voor betalen. Zon is heel belang rijk voor me. Ik leef op zon- ne-energie, zeg ik altijd. Maar door de regendruppels heen zie ik de zon nog wel schijnen, hoor!" Claudia en Yael bestuderen de gidsen. foto's Ruben Oreel Kijk in Prisma/Reizen voor de aanbiedingen van vandaag! dat het wat langer duurt." Op de meet lonkt de massagetafel. Toch nog... Ullah heeft de service (tegen beta ling) tot dusver links laten liggen. „Voor watjes", was hem onderweg door cracks ingeprent. Maar na tweehonderd kilometer mogen be nen en rug best even worden ver wend, vindt hij nu. „Lekker hoor, alles even goed losschudden." Vrouw en kinderen zijn dit keer thuisgebleven. „Die hebben de in tocht twee jaar geleden al een keer meegemaakt. En het is dan zo druk onderweg naar Nijmegen en langs de kant, dat wil ik ze niet aandoen. Ik laat ze straks de foto's wel zien." Ullah is de dagen droog doorgekomen. Dat geluk hebben lang niet alle lopers. Begin de mid dag barst het voorspelde nood weer los. „Rampzalig. Ie schoenen worden nat. Het is allebei erg, maar ik heb dan nog liever hitte." Vandaag gaat Ullah op zoek naar wat leuke souvenirs voor thuis en dan met de trein terug. Hij is nog een weekje vrij. „Ik ga een beetje fietsen. Een beetje bezig blijven." MIDDELBURG - De danceparade trekt vandaag door het centrum van Middelburg. Stuur de mooiste, leukste of grappigste foto naar de redactie van de PZC. De foto's wor den geplaatst op de website. De beste maken een kansje op plaat sing in de krant. Per inzender mogen maximaal drie foto's in jpeg-formaat worden ingestuurd. Voor de foto's wordt geen vergoeding gegeven. Foto's kunnen gestuurd worden naar: lezersfoto@gmail.com Elke week in de zaterdagkrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3