Advocaat: 'gearresteerde krakers kraakten volgens de regels' auping Verbijstering over kleuter op vluchtheuvel Bepaal zelf met wie u het bed deelt TE HUUR: Concert verzet voor parade Dotterbehandelingen vanaf 2009 ook mogelijk in Zeeland makelaar |s M2Makelaars.nl ZONWEREN EN SFEER CREEREN Raadsman van krakers Koningstraat wil opheldering justitie. door Nadia Berkelder middelburg - De advocaat van de krakers uit de Middelburgse Ko ningstraat wil opheldering van de officier van justitie over de arresta tie van zijn cliënten. Twee krakers werden donderdag gearresteerd na dat ze bij de politie hadden ge meld dat ze een nieuwe woning hadden gekraakt. De krakers wer den uren vastgehouden op het bu reau vanwege vernieling. „Binnenkort moet duidelijk wor den of ze vervolgd worden of dat het een pestactie was", zegt advo caat W. Suijkerbuijk. „Ik vind het allemaal een beetje raar. Of ze in Zeeland niet gewend zijn aan kra kers? Ja, in Amsterdam knipperen Middelburg, Korte Delft 2 WoonAVerk locatie in het Centrum. 150m2 wonen en 150m2 kantoor. 1500,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Breestraat 77 Monumentaal Herenhuis Centrum. 4 kmr. Zeer ruim. Karakteristiek 1.450,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubi leerd 800,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Noordpoortstraat 15A Riante 3 kmr app. met balkon. Gestoffeerd/Centrum. 625,- p/mnd excl. voorschot Heinkenszand, Eendvogelstraat 87 Hoekwoning/Eengezinswoning. 3 sl. kmrs. riante tuin. 635,- excl. G/W/E. Schore/Kapelle, Vlaakse Zandweg 1 Vrijstaande woning met garage. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 1.250,- p/mnd excl. G/W/E. Kapelle, Duizendblad 14 Luxe villa. 4 slaapk. ruime woonk. Gestoffeerd. Centraal gelegen. 2.350,- p/mnd excl. G/W/E. Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen ze bij de politie niet met hun ogen als zoiets gebeurt. Maar dan nog, de gemeente wordt toch geadvi seerd door juristen?" „Ze hebben alles net zo gedaan als de vorige keer, volgens de regels die daarvoor gelden. Ze hebben het huis gekraakt en hun spullen neergezet. Melden bij de politie hoort erbij. Ik vind het zwaar over trokken voor dit soort onzin. Het lijkt me meer stemmingmakerij om ze zo lang vast te houden." In Nederland is het niet strafbaar om een pand dat langer dan een jaar leeg staat te kraken. „Er wordt hier denk ik een spelletje gespeeld. Op het moment dat de gemeente aan- Wl De politie claimt dat de agenten een machtiging hadden om de woning binnen te gaan. Ze ver schaften zich toegang tot de wo ning door een ruit in te tikken. Echtpaar Keppel treft vijfjarig jongetje aan op drukke weg. BRESKENS - Over de vakantie in Zeeuws-Vlaanderen zal het echt paar Keppel uit het Noord-Hol landse Grootebroek nog lang na praten. Want verbijsterd zijn ze: wie vindt er nou op een vluchtheu vel tussen Schoondijke en Bres- kens een vijfjarig jongetje? Na bezoek aan de Fokveedag in Oostburg zag het echtpaar het jon getje deze week moederziel alleen op de drukke weg. „Mijn moeder heeft mij uit de auto gegooid", ant woordde het kind volgens Cees Keppel op zijn vraag wat er aan de Een kind uit Breskens werd op straat achtergelaten. Het echtpaar Keppel neemt hem mee en komt de moeder tegen op de weg. middelburg - Het concert dat vio liste Lydia Mordkovitch vanavond zou geven in de Kloveniersdoelen is verzet naar dinsdag. Dat komt omdat vanavond op het Hof van Tange de Cityparty wordt gehou den. Dat is het feest dat na de dan- ceparade wordt gehouden. Het concert kan vanwege het geluid van de party niet doorgaan. Mordkovitch is in Middelburg voor de Summer School, een ini tiatief van de Roosevelt Academy Tijdens de summerschool kunnen studenten cursussen carillon, pia no, fortepiano en viool) volgen. Bovendien zijn er masterdasses. De masterdasses die vanmiddag in de Kloveniersdoelen gehouden zouden worden zijn verplaatst naar het stadhuis aan de Markt. Het concert van pianist Ralph van Raat is verzet van 14.00 naar 12.00 uur. Mordkovitch treedt dinsdag om 20.00 uur op in de Kloveniersdoe len. gifte deed van vernieling, hadden ze bij de politie moeten zeggen dat ze daar niet aan willen mee werken. Als je op straat dingen ka pot maakt, ben je aan het vernie len. Als je een slot kapot maakt omdat je een woning kraakt, dan is het kraken", zegt Suijkerbuijk. „Dat zijn de regels die we daarover hebben afgesproken." „Wij sporen alleen strafbare feiten op", reageert een woordvoerster van de politie. „In overleg met jus titie hebben we de krakers gearres teerd." Volgens de politie hadden de agenten wel een machtiging om de woning binnen te gaan. Suijkerbuijk wil ook dat uitge zocht hebben. „Niemand heeft die machtiging gezien." Agenten ver schaften zich toegang tot de wo ning van de krakers door een ruit in te tikken. Justitie reageert niet op de zaak. hand was. Het echtpaar nam het jongetje mee in de auto. Waar hij woonde? „In Breskens", gaf hij aan, waarna het echtpaar koers zet te naar het vissersdorp. Maar bij de rotonde bij Roofack riep het kind: „Daar rijdt mijn moeder", wijzend op een zilvergrijs busje die het verkeersplein juist rondde, terug richting Schoondijke. De Keppels zetten de achtervolging in en wis ten de moeder met lichtsignalen tot stoppen te krijgen. Keppel: „Er zat nog een mevrouw in de auto - de oma, vermoed ik. De moeder commandeerde: 'Kom hier', waar na het jongetje in de auto stapte." Pas naderhand besloot het echt paar via het alarmnummer de poli tie te bellen. Maar daar kon men bij gebrek aan gegevens niets met de melding. „Het is natuurlijk erg onverantwoordelijk om een kind op een drukke verkeersweg uit de auto te zetten, hoe vervelend dat jong misschien ook was..." door Jeffrey Kutterink goes - Zeeuwse hartpatiënten kun nen naar verwachting vanaf 2009 in Zeeland terecht voor een dotter behandeling. Meest logische plaats is Goes. Nu moeten jaarlijks enke le honderden Zeeuwen zich laten dotteren in Antwerpen of Leiden. Bestuursvoorzitter H. Simons van de Oosterscheldeziekenhuizen vindt het 'positief nieuws' dat dot terbehandelingen vanaf 2009 niet langer zijn voorbehouden aan zie kenhuizen met een afdeling hartchirurgie. Minister Klink (Volksgezondheid) heeft die voor waarde gisteren geschrapt. Hij schrijft de Tweede Kamer dat de ziekenhuizen die gaan dotteren wel de achtervang goed moeten re gelen voor het geval er zich compli caties voordoen. Ook moeten ze de ingreep minstens zeshonderd keer per jaar uitvoeren. Klink ziet dotteren niet meer als bijzondere medische verrichting die voorbehouden moet zijn aan de negentien Nederlandse hartcen- tra. Ook vindt hij een beperking van het aantal dottercentra onge wenst. De behandeling wordt steeds vaker toegepast. In 2005 wa ren er 32.000 dotterbehandelin gen, in 2010 zal dit zijn opgelopen tot 40.000. Ook de implantatie van defibrillatoren, een apparaatje tegen hartritmestoornissen, kan in meer ziekenhuizen gebeuren. Klink legt een advies van de Ge zondheidsraad naast zich neer om het dotteren te beperken tot de hartcentra totdat deze de vraag niet meer aan kunnen. Volgens Simons zijn de cardiolo gen van de ziekenhuizen in Goes, Vlissingen, Terneuzen en Bergen op Zoom al met elkaar in gesprek. „Het is geen zaak van Goes of Vlis singen, maar een Zeeuwse zaak", benadrukt Simons. „De locatie staat nog niet vast. Maar we heb ben vorige maand bekend ge maakt dat we de complexe zorg in Goes willen concentreren. Dan is het logisch dat de dotterbehande lingen ook daar gaan plaatsvinden. De achtervang regelen we bij voor keur met een Nederlands acade misch ziekenhuis." Wettelijk kan het dotteren in Zee land vanaf 2009. „We hopen in 2008 alle voorbereidingen te kun nen treffen. Of we 2009 halen, hangt samen met de concentratie van de complexe zorg in het zie kenhuis in Goes." Vraag naar de voorwaarden of kijk op www.auping.nl. Actie is geldig van 30 juni t/m 1 september 2007. www.auping.nl Auping nights, Better days pzc Zaterdag 21 juli 2007 29 J7Ï2 TER INTRODUCTIE: www.tebazonwering.nl RAL-KLEUR NAAR KEUZE Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl Wordt uw nachtrust vaak verstoord door muggen en andere hinderlijke insecten? Bij aankoop van een complete Auping Match krijgt u nu een originele klamboe t.w.v. 320,- cadeau*. Zo hoeft u uw bed niet meer te delen met al die zomerse zoemers - en wordt u elke ochtend fris en uitgeslapen wakker. Exclusief bij Auping Vision: Woontrend Zeeland Duinstraat 18 A Koudekerke T. 0118-555560

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31