Na weken regen is We blijven We gaan Het was leuk, maar het Zaakje De krant 4 weken voor €9,95! PZC 2 Zaterdag 21 juli 2007 PZC MAIKEL HARTE Dinsdagavond heb ik gefascineerd staan kijken naar een stel dat in het plantsoen naast mijn deur hun bouvier uitliet. Niet dat dit nu zo bijzonder is, maar de hou ding van de man intrigeerde me. In diepe concentratie en met zijn handen op de rug stond hij aan de zijkant toe te kijken, terwijl de vrouw de bouvier het grasveld opstuurde. Zoals een lijnrechter op Wimbledon de bal volgt, zo volgde deze man de stappen van de hond. Hij zag net als ik de hond in het maagdelijke gras een geurig exem plaar van geperste hondenbrokken krullen. Als een pijl schoot hij vervolgens uit de startblokken. In ferme pas liep hij op het kunstwerk af en in één handbeweging schraapte hij met een plastic zakje de boel vakkundig van de grond. Triomfantelijk stak hij het zakje in de lucht en hij glimlachte hij naar zijn vrouw: „Yes, ik heb hem!", leek hij te willen zeggen. Met bewon dering heb ik het gadegeslagen en ik realiseerde mij meteen dat het in Terneuzen verplicht is ge worden bij het uitlaten van de hond een zakje bij te hebben. Heb je 'dat niet, dan betaal je een boete. Deze mensen niet. Een oudere buurtbewoner sprak me aan toen ik m'n weg naar huis wilde vervolgen: „Daor behin dus ik nie aan eeh, aan die zakjes!", zei hij resoluut. Ik keek naar z'n kleine keffer die hij aan de lijn had. Zonder hem te stellen beantwoordde hij mijn vraag wat hij dan zou doen als de politie zijn hond bezig zou zien.„Ik stop de boel zo in m'n broekzak en zeg ik dat geen zakje nodig eh!" Een gadverdamme kon ik nog net onderdrukken, maar hij moet mijn verbazing en mijn blik op z'n broekzakken gezien hebben. „Dat moe'k toch zelf weten?", vervolgde hij stellig. „Ik betaal nie! Desnoods laat ik het voorkomen. Da's toch een schóón zaakje?" 'Daor behin dus ik nie aan eeh, aan die zakjes!' COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315600, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, zaterdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestigingT(* Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: tel. 055- 5388000, fax 055-5388210, arbeids- markt@wegenerdagbladen.nl. Business to business, onroerend goed, educatie- en zorgadvertenties: tel. 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Voor de familie Van Broekhoven uit Bergen op Zoom is het glas altijd half vol. Neem nu deze vakantie. Anderen verlaten bij wijze van spreken hui lend de camping, maar W. van Broekhoven glim lacht en zegt: „Ach, in Bergen op Zoom regent het ook." Altijd zijn de Van Broekhovens naar verre oorden ge gaan. Uitgerekend dit jaar dachten ze: we zoeken het eens in eigen land. Zeeland verkennen, dat leek hen wel aardig. Op juni streek het echtpaar neer in Wemeldinge. Dat was nog best te doen, zeggen ze. De tent kon in betrekkelijke droogte worden opgezet en ook toen de boel weer werd opgeruimd, waren de weergoden hen welgezind. Nu staan ze op de Karnemelksehoek in Ritthem. Het regent en dat zou wel eens zo kunnen blijven tot 26 augustus, de dag van vertrek. Gelukkig is er een droger op de boerderij. „Ach, er is genoeg te doen hoor. Het viel ons echt op dat er zo veel ver schillende activiteiten zijn en zoveel leuke musea. We gaan zo naar het Muzeeum, in Vlissingen. Met de vlootschouw tijdens de Ruyterdagen zijn we daar nog bijna van de dijk gewaaid." Zondag wordt meneer 68. Dan zon; dat zou pas een cadeautje zijn. Neerslag juli 2007 Voor Peter Glass begint de vakantie pas volgende week donderdag. Evita Visscher heeft al twee we ken vakantie achter de rug. Twaalf dagen regen en twee dagen zon. „In het begin baalde ik er echt wel een beetje van." Alles went, maar op het allerlaatste moment dacht Evita: misschien toch maar een reisje boeken. Weg van dat regenachtige Nederland, een beetje meer zon zien. Bij het reisbureau bleek dat de keus beperkt was. Egypte, Bulgarije en Turkije zaten vol. „Het maakte ons gelukkig niet uit naar welk land we gingen. Daar door zijn we nog geslaagd, al viel de prijs ons tegen. Toch wel iets boven wat we in gedachten hadden." Evita staat volgend jaar voor de klas als lerares schei kunde, haar vriend Peter is procesmanager in de au- matisering. In de vrije tijd moet het hoofd even rust krijgen en kiezen ze voor lichamelijke activiteiten. Alleen maar in de zon liggen blakeren is niets voor het Middelburgse stel. „We hebben een vakantie in Rhodos gekozen met een heel pakket aan activiteiten erbij. All inclusive, zoals dat heet." Ze pakt de folder er even bij. „We gaan duiken, fitnes sen, volleyballen en tennissen. Er is een whirlpool en een sauna, en we gaan steden bezoeken." Nog éven doorbijten. Peter en Evita uit Middelburg. SOS Hulpdiensten zien dit jaar op vallend veel fout gaan doordat mensen overhaast en dus niet goed voorbereid vertrekken. De belangrijkste tip: verzeker je goed. Lees de kleine letter tjes. De 'normale' vergoeding voor ziekenhuisopname is vaak bij lange na niet toereikend voor de kosten in het buiten land. Een annuleringsverzeke ring keert ook uit bij vertraging (van meer dan acht uur). Kijk na (GGD) of inentingen nodig zijn. Bij vertrek op vrijdag kun je desnoods zaterdag nog terecht bij een vaccinatiecen trum (Schiphol bijvoorbeeld). Bij internetboeken wordt niet altijd duidelijk vermeld dat je vanwege de strenge controles heel vroeg moet inchecken. Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zocgvuklig om mei persoongegevens. In hel colofon [relt u nadere informatie Ullah Saif f47) uit Zierikzee is één van de 38.171 deelnemers, onder wie ook weer een grote groep Zeeuwen, die meedoen aan de 91e Vierdaagse van Nijmegen. Voor Ullah is het de derde keer. Hij loopt de langste af stand, vijftig kilometer. De PZC volgt hem vanaf de laatste voorberei dingen tot en met de intocht op de 'Via Gladiola'. Vandaag: dag vier, eer en glorie. door Marcel Modde NIJMEGEN - De buit is binnen. Een zware medaille prijkt trots op Ul- lahs borst. „Die mag best een beet je gezien worden, toch?." Tweehon derd kilometer in vier dagen tijd, minder dan 32 uur effectief gelo pen, „Het was ontzettend leuk, maar ik ben blij dat het achter de rug is. Ook het lichaam zegt ge noeg zo." De gang over de Via Gladiola is er één van eer en glorie. Een vijf kilo meter lange haag van mensen juicht de 'helden van Nijmegen' toe. „Zo voel je je wel een klein beetje. Je realiseert je dat het voor bij is. Soms is dat best even slik ken." Een golf van applaus verge zelt de lopers. Volslagen onbeken den drukken Ullah van alles in zijn handen. Pet, T-shirt en drom- medaris met opbeurende opdruk: 'Je bent er bijna, nog even volhou den.' „Echt ongelooflijk." Het tempo ligt moordend laag, maar dat neemt Ullah graag voor lief „Dit is zo'n fijn gevoel. Heer lijk. Daar moet je wel even van ge nieten, dus is het helemaal niet erg Het echtpaar Broekhoven uit Bergen op Zoom. PZC Felix Binicewicz bron KNMI xx som van 1 t/m 19 juli xx langjarig gemiddelde juli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2