elke donderdag nog uurtje open Pieperschieter is gevaarlijk wapen VOLKSBOND - BTBLTOTHEEK Moonlight Cruises 28 juli 4 aug. 2007 INTER H BORG IBi KEUKENS OP MAAT pzc Zaterdag 21 juli 2007 27 www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Aardappelkanonnen duiken ook in Zeeland op. door Luc Oggel GOES - Een paar pvc-buizen en wc-verfrisser, haarlak of carbid als brandstof. Meer heb je niet nodig om een spudgun, oftewel aardap pelkanon te fabriceren. Het lijkt onschuldig, maar in feite zijn de 'pieperschieters' levensgevaarlijke wapens. Ook in Zeeland duiken ze op. Tik de zoekterm 'aardappelkanon' in op Google en je hebt binnen no time een handleiding te pakken waarmee je er een kunt maken. Be sef wel dat je, eenmaal uitgeknut- seld, op dat moment in het bezit bent van een zogeheten catego ries wapen, waar bijvoorbeeld ook wapenstokken, harpoenen, zwaarden en kruisbogen onder val len. Als je ermee over straat loopt is dat volgens de Wet wapens en munitie een strafbaar feit, omdat je er - met of zonder opzet - ie mand ernstig mee kunt verwon den. Nu was dat zeer waarschijnlijk niet de bedoeling van de drie Bra banders die deze week toevallig werden aangehouden vanwege het in bezit hebben van en schieten met een aardappelkanon. De man nen van 19 en 20 jaar waren bezig op de dijk bij Oud-Vossemeer, maar de knallen werden gehoord door agenten die een eindje verder op illegaal geplaatste fuiken uit het Schelde-Rijnkanaal aan het halen waren. Ook vorige maand werd een twee tal aangehouden dat met een aard appelkanon in de weer was ge weest. Op zondag 10 juni kwamen er bij de politie meldingen binnen van harde knallen op de Ooster- scheldedijk tussen het Goese Sas en Katseveer. De twee 'daders', een 20-jarige Goesenaar en een 22-jarige inwoner van Kapelle, meldden zich een week later vrij willig bij de politie nadat die een getuigenoproep had gedaan voor het tot dan toe mysterieuze 'schiet incident'. Voor zover bekend was dat het eer ste geregistreerde aardappelka non-geval in Zeeland. Hoewel het dus deze week opnieuw raak was, is het volgens woordvoerster Mirja Vis van de Zeeuwse politie nog te vroeg om van een trend te spre ken. Wel is het aardappelkanon volgens haar in Zeeland een nieuw verschijnsel. „Mensen her kennen het nog niet als zodanig, zoals ook wel is gebleken bij het Goese Sas." Voor de politie maakt het niet uit of een wapen nieuw is of niet, zegt Vis. „We worden met allerlei Wij De eerste incidenten met een aardappelkanon in Zeeland zijn een feit. De politie maakt zich zorgen. Maar meer dan ervoor waarschuwen doet ze nog niet. vreemdsoortige wapens geconfron teerd. We kijken er vooral naar hoe ze gemaakt zijn." In andere delen van Nederland, met name het noorden en oosten, zijn de pieperschieters de laatste ja ren wel vaker opgedoken. Op de populaire internetpagina www.youtube.com zijn tientallen filmpjes te zien waarin aardappel kanonnen worden afgevuurd. In de video's wordt ook meteen dui delijk met welke enorme kracht de aardappel wordt weggeschoten. Tot soms wel honderdvijftig meter ver. Zo schiet een jongen in een van de filmpjes bijvoorbeeld la chend op een oude mobiele tele foon, waar na de 'inslag' helemaal niets meer van over is. Dat de spudguns nu ook in Zee land opduiken, is volgens woord voerster Vis zorgelijk te noemen. „Meer dan waarschuwen voor de gevaren kun je niet doen. En hope lijk schrikken de boetes die je er voor kunt krijgen af" Ballonnendag voor oorlogskinderen middelburg - Veel campings en va kantieparken op Walcheren doen donderdag 26 juli mee aan de bal lonnendag voor War Child. Op deelnemende campings kan ieder een om zeven uur voor één euro een oranje ballon oplaten voor kin deren die getroffen zijn door oor log. Alle campings die meedoen staan op www.ballonnendag.nl. Portemonnee oprapen en weg er mee vlissingen - Een 25-jarige jongen uit Vlissingen heeft donderdagmid dag op het Bellamypark in zijn stad zijn portemonnee voor zijn ogen zien verdwijnen. De jongen zat in een kermisattractie toen zijn portemonnee uit zijn broekzak op straat viel. Een andere, tot nog toe onbekende, jongen die hem op raapte, ging er gelijk mee vandoor. Kajak varen op de Oosterschelde kamperland - Kajakvaren op de Oosterschelde. Het kan woensdag 25 en donderdag 26 juli, respectie velijk vanaf 11.00 en 12.15 uur. Een vaartocht duurt ca. 2,5 uur. Aanmelden via 0118-637579 of 06-20526380 of info@ outdoorin- spiration.nl. De vertrekplaats wordt op de dag zelf bekend ge maakt. Kosten dertig euro. MEUBELMAKERIJ Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inler-borg.nl Industrieterrein Mortiere Cursus Nordic walking in Domburg domburg - Elke donderdagavond wordt in Domburg gratis een één uur durende les Nordic walking ge ven. De lessen beginnen op het Irmaplein, een parkeerterrein aan de Domburgseweg. Er zijn voor twintig personen stokken; deelne mers kunnen ook eigen stokken meenemen. Zowel beginners als gevorderden kunnen meedoen. Slippartij en aanrijding door zware regenval middelburg - De hevige regenval heeft gistermiddag gezorgd voor aanrijdingen en slippartijen in de provincie. Op de Blauwedijk in Middelburg zijn om half drie twee auto's op elkaar gebotst. Een 42-ja- rige automobilist uit Middelburg gleed door over de witte pijl tegen de auto van een 52-jarige automo bilist uit dezelfde plaats. De Domburgse Volksbond Bibliotheek aan de Weststraat in Domburg krijgt regelmatig de nieuwste boeken zodat de vaste bezoekers er elke donderdaga vond een boekbespreking kunnen houden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29