Zeeland Bij de Singel ging het al mis WALCHEREN 35 41 Van bouwput tot sfeervol pleintje Geluidswal bij Kapelle Op pad met Walcherse menwagen Regen Cartoonfestivals j vlak over de grens Denen zetten Rasmussen uit wielerselectie Zaterdag 21 juli 2007 Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - De Vlissingse binnenstad heeft haar pleintje aan de Oude Markt weer terug. Door de bouw van De Fonteyne was de helft van het plein niet alleen jarenlang verscholen ach ter hekwerken en bouwschuttingen, maar ook opgeslokt door de bouwput. Inmiddels zijn de meeste schuttingen en hekken weg en is de Oude Markt aan die zijde opnieuw bestraat. De houten corridor naar de ingang van de parkeerkelder is even eens verdwenen. Daar liggen nu strakke, donkergrijze tegels. Ook de Hema heeft net als vroeger weer een kleine ingang aan de Oude Markt. De werkzaamheden zijn nog niet hele maal afgerond, maar de sfeer op het pleintje is weer zo goed als terug. foto Ruben Oreel Waar de communicatie tussen ambtenaren en wethouder stokte. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De stadhuiscrisis in Vlissingen blijft vaag. Alsof er veel meer steekt achter de officiële ver klaring van 'het ontbreken van be langrijke informatie over het Schel- deterrein'. Maar dat wethouder Ti neke Verhage en haar ambtenaren niet goed met elkaar overleggen, bleek een jaar geleden al wel. Heel toevallig kwam Cor Gouka er achter dat zijn huis werd gesloopt. Hij was op het Vlissingse stadhuis, in december 2005, omdat hij extra grond bij zijn huis aan de Singel wilde kopen. Maar de drie huizen achter de verf- en glaswinkel van Prins gaan tegen de vlakte voor de ontwikkeling van het Scheldeter- rein, kreeg hij ter plekke te horen. Voor het eerst. Niemand die de bu ren ooit had gezegd dat ze ze hun huis uit moesten. Geen briefj geen telefoontje: niks. Al zegt de ge meente van wel. U kunt maar be ter snel op zoek gaan naar een an der huis, luidde het advies. Liever nog vandaag dan morgen. De buren waren voortaan vaker te vinden op het stadhuis. Het con tact zou verlopen met drie ambte naren - dezelfde als die begin deze maand voor drie maanden naar huis zijn gestuurd en na twee we ken weer terug mochten komen. Hoe zit het nou met die garagebox in het huizenrijtje, die onlangs ver kocht is, vroeg Gouka nog aan een van hen. De gemeente had toch be loofd dat die nog zeker drie jaar kon blijven staan? Waarom moes ten ze dan zo snel hun huis uit? Dat wist de ambtenaar niet; die be lofte kwam vast van een collega. Het contact met de gemeente ver liep zo stroef dat de buren beslo ten een externe adviseur naar Vlis singen te halen. Er kwam een taxa tierapport op tafel en in de tijd dat Gouka wachtte op een tegentaxa- tie van de gemeente, daar gingen maanden overheen, ging hij alvast op zoek naar een nieuwe woning. Met succes. En toen het tegenbod van de gemeente bleek te bevallen, ging zijn adviseur akkoord. 'De een zegt dit, de ander belooft dat, zonder dat ze het van elkaar weten' Maar niet met het college. Tot nog toe waren alle brieven van het 'hoofd afdeling ontwikkeling' on dertekend namens het college. Be halve die ene brief met het bod. En toen Gouka's adviseur vroeg om een kopie van het collegebe- sluit, bleek dat er helemaal niet te zijn. Maar, suste de ambtenaar, dat is nog slechts een formaliteit. De Gouka's voelden nattigheid. Ze raakten gestrest. Er was ook nog een baby op komst. De ambtenaar stelt ze gerust: het is rond, het col lege is alsnog akkoord gegaan. Toch niet. Twee maanden na het bod ontvingen de buren een brief je van de gemeente: het feest ging niet door. Wethouder Verhage ont kende dat er afspraken waren. „Er zijn uitspraken gedaan door men sen die daar niet toe bevoegd zijn", zei ze tegen de krant. En dat was het. Maar niet voor de buren. Zij schakelde een advocaat in. Nog voor het kort geding ging het colle ge akkoord. „Er zit niets anders op", verzuchtte Verhage. Gouka voelde zich een speelbal. „De een zegt dit, de ander belooft dat, zonder dat ze het van elkaar weten. Het is een zootje." BlEZELlNGE - Een ruim twee kilo meter lange geluidswal van vijf me ter hoog moet Kapelle en Biezelin- ge in de toekomst vrijwaren van geluidsoverlast van het verkeer op de A58. De geluidswal moet er ko men om een nieuw wijkje aan de Klinker in Biezelinge mogelijk te maken. Ook voor toekomstige uit breiding van het dorp is de aanleg noodzakelijk. De wal komt tussen de Vierwegen en de rotonde bij De Caisson. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website vwvw.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. SEROOSKERKE - Altijd al eens wil len zien hoe trekpaarden zich met authentieke gerijen door de polder worstelen? Dat kan donderdag 26 juli. Op die dag laat Stichting Het Werkend Trekpaard oude wagens voor een boerenlandrit over Wal cheren gaan. Het gaat om een Wal cherse verenwagen, een Zeeuws- Vlaamse Phaeton, een Schouwse molenaarswagen, een Zeeuws- Vlaamse en een Thoolse kapkar, een Walcherse menwagen en twee oogstwagens. De stoet staat om ne gen uur klaar bij De Zandput in Serooskerke. Na het inspannen van de paarden vertrekken de wa gens om tien uur via Oranjezon, de Manteling, kasteel Westhove, Grijpskerke en weer terug. Tip? redactie@pzc.nl Het echtpaar met drie kinderen zat knus aan tafel in een Chinees restaurant in de binnenstad van Terneuzen. Gevlucht voor de aan houdende regen. Ze deden hun trieste verhaal aan de serveer ster, die prompt besloot hen extra in de watten te leggen. Ze hadden het verdiend, want op de camping was het nauwelijks nog uit te houden. Eerder deze week was de voortent ondergelopen en was de gewone tent ook al aan lekkage onderhevig. Waar ze stonden op de camping wilde het meisje meelevend weten. De man keek haar veelbetekenend aan, noemde de naam en verduidelijk te: „We staan op het overloopter rein. Letterlijk en figuurlijk!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27