Zeeuwen zoeken zon op Hof: grootouder mag kleinkinderen zien PZC ,v - Strandweer 2006 Geen strandweer 2007 □2 r?- r -/I,J. -X2Ïm ■'1..V"- -ï t JSSIÊÊV SJK VLISSINGEN - De tegenstellingen zijn groot tussen de derde week van juli van 2006 en die van dit jaar. Lag het Vlissingse -9H$w§S badstrand vorig jaar vol, gisteren was het zo goed als verlaten, sche waarden. Afgelopen week onderscheidde zich door veel De temperaturen reikten precies een jaar geleden tot tropi- regen en onweer, foto's Ruben Oreel montage Nourdin Kouch «MivinmiiMr iHiarauMftfltiirnti Campings, hotels en bungalowparken klagen nog niet. door Marcel Modde GOES - De reisbureaus in Zeeland hebben te maken met een storm loop op 'last minutes' naar de zon. Mensen die in eigen provincie va kantie wilden vieren, zoeken als nog de zekerheid van het Midde- landse Zeegebied. De bezetting van campings, hotels en bungalow parken in Zeeland blijft daarente gen 'redelijk tot goed'. De reisbureaus melden dat zij voor de korte termijn bijna geen vlieg reizen naar zonnige bestemmin- Kans op dottercentrum GOES - De Zeeuwse ziekenhuizen overleggen over het inrichten van een centrum waar hartpatiënten kunnen worden gedotterd. Nu moeten die patiënten daarvoor de provincie uit. katern Zeeland: dottercentrum Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 gen meer in voorraad hebben. Het beperkte aanbod houdt de prijs hoog. Mensen die tot het laatste moment hebben gewacht in de veronderstelling voor een prikkie weg te kunnen, komen bedrogen uit. Vooral de vraag naar Grieken land, Spanje, Portugal, de Canari- sche Eilanden, Turkije en Tunesië is volgens de agentschappen groot. „Iedereen die nu nog weg wil, kan weg. Ergens is altijd wel een plek je. Maar de mensen moeten hun al- legrootste wensenpakket dan wel thuis laten", zegt M. Wakkee van Reisbureau Van Oeveren in Zierik- zee. Bij Vakantie Experts Rosa in Goes zijn deze week vrijwel de laatste last minutes uitgegeven: W. Dingemanse: „Die run is twee weken geleden begonnen en op een gegeven moment is het op." P. Borghart van Holland Interna tional Reisbureau in Middelburg heeft zelfs al toeristen uit Rotter dam aan zijn tafel gehad, die de ca ravan in Zeeland zat waren. „Wan neer je met je gezinnetje rekent op een mooie strand vakantie, kan ik me goed voorstellen dat je hier een beetje triest van wordt." Campings en bungalowparken in Reisbureaus constateren een run op 'last minutes' naar zonnige be stemmingen. Van korting op vliegreizen is geen sprake. De meeste reizen zijn uitverkocht. door Jan Reijnders DEN BOSCH - Grootouders kunnen meer aanspraak maken op contact met hun kleinkinderen. Dat heeft het gerechtshof in Den Bosch be paald in een geschil tussen een Til- burgse vader van twee jonge kinde ren en hun oma. De vader verzette zich tegen de omgang tussen zijn twee kinderen en hun oma. Het hof leidt uit re cente uitspraken van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens af dat 'grootouders zonder meer een recht op family life hebben'. Dat recht kan echter worden be perkt door de omstandigheden. De moeder van de Tilburgse kinde ren overleed in 1999. In de eerste vier. jaar hadden zij regelmatig - een keer of tien per jaar - contact met hun oma van moederskant. In 2003 zette vader, die niet met oma overweg kon, het contact stop. De oma stapte daarop naar de rechter. Zeeland klagen echter niet over de bezetting, zegt O. Prinsen van be langenorganisatie Recron Neder land. Het aantal voortijdige ver trekkers is laag. „Dat heeft alles te maken met het feit hoe iemand zich instelt op een vakantie aan de Zeeuwse kust en hoe het kampeer terrein er bij ligt." Opvallend is dat ook toeristen die naar Zeeland ko men meer dan anders op het laat ste moment een plekje boeken, al dus Prinsen. Hoteliers hebben die ervaring ook. De Zeeuwse Stro men in Renesse is 80 procent vol geboekt. „Dat is beter dan drie jaar geleden", zegt M. Koole. pagina 2 en 3: gaan of blijven pagina 3: commentaar WSBÊOKÊÈ, Slecht weer bestaat niet reageer op www.pzc.nl W.U.'ll,1!»— Gemeenten mogen namen illegale asielzoekers achter houden J12% 188% Toun France* ALC. KLASSEMENT 1. Rasmussen 57.37.10 2. Valverde 2.35 3. Mayo 2.39 33. Boogerd 20.07 zie pagina's 4142 en 43 en i.,M Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5, 6; Buitenland: 7, 8, 9; Meningen: 10, 11; Economie: 14, 15; Beurs: 16; Buitengebied: 19, 20, 21; Weer: 22; Strips: 23; Cul tuur: 35; Sport: 41 t/m 45; Bijla gen: Spectrum en Prisma met daar in Televisie: v42 t/m v45. Bush verbiedt martelen WASHINGTON - De Amerikaanse president Bush heeft gisteren wre de en onmenselijke verhoortech nieken bij de ondervraging van ter reurverdachten verboden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1