Burn-out werknemer kost baas tonnen Autobedrijf trekt spotje met hond terug Milieubewustheid en comfort stuwen resultaten van Accell Toyota grootste autoconcern in eerste zes maanden Klant koopt minder kleding i 1 4 Zaterdag 21 juli 2007 pzc Consultant krijgt kwart miljoen van verzekeraar. door onze redactie economie den haag - Verzekeraar Nieuwe Hollandse Lloyd moet aan een voormalig werknemer een kwart miljoen euro betalen, omdat die met een burn-out in de WAO te rechtkwam. De 46-jarige consul tant nam te veel hooi op zijn vork, terwijl de werkgever niet ingreep. De rechter acht de werkgever daar om verantwoordelijk voor de ar beidsongeschiktheid van de consul tant. De werknemer werd in 2000 ge deeltelijk arbeidsongeschikt door burn-out klachten. Toch werd hij nog steeds belast met een hoge werkdruk, waardoor hif drie jaar la ter helemaal instortte en volledig arbeidsongeschikt werd verklaard. Via de FNV heeft de man een zaak aangespannen tegen zijn werkge ver. Nieuwe Hollandse Lloyd is in nog een zaak verwikkeld. Een ac countmanager zou ook ten onder l^j Een 46-jarige consultant nam te veel hooi op zijn vork, terwijl de werkgever niet ingreep. Hij krijgt nu een kwart miljoen euro. zijn gegaan aan de hoge werkdruk binnen het bedrijf, de slechte werksfeer en beperkte ondersteu ning. Het Bureau Beroepsziekten van de bond verwacht in de toe komst meer schadeclaims, omdat de arbeidsongeschiktheidregels flink zijn aangescherpt en werkge vers verantwoordelijk worden ge acht voor hun personeel. Volgens directeur Jan Warning van het FNV-bureau is een derge lijk bedrag nog nooit eerder uitge keerd in een burn-out zaak. Het bedrag is tot stand gekomen op grond van een berekening, waarbij het te verwachten inkomensver lies de voornaamste rol speelt. DaimlerChrysler vindt reclamespot toch niet zo geschikt. utrecht - DaimlerChrysler Neder land heeft een reclamespotje waar in een hond wordt geëlektrocu- teerd van internet gehaald. Het be drijf heeft het filmpje teruggetrok ken na overleg met het Amerikaan se moederconcern dat het spotje in strijd met de goede smaak vindt. Dat liet een woordvoerder van DaimlerChrysler Nederland gisteren weten. Het filmpje, tot voor kort te zien op de site YouTube, was bedoeld om de Dodge Nitro onder de aan dacht te brengen. Om het krachti ge imago van het voertuig te bena drukken, komt een hondje dat te gen de auto plast onder stroom te staan. Na enkele bliksemflitsen blijft het dier dood op zijn rug lig gen. „Alle landen hebben een bepaalde vrijheid bij het maken van com mercials voor de auto's", aldus de woordvoerder van Daimler Chrysler Nederland. „In Nederland heeft het filmpje niet tot negatieve reacties geleid, maar omdat het in Amerika in strijd met de goede smaak wordt geacht, hebben we in overleg beslo ten deze commercial terug te trek ken." De Chrysler Group in Detroit heeft verontschuldigingen voor het spotje aangeboden. „Het gaat de grenzen van wat wij als gepast beschouwen ver te buiten", aldus de onderneming in een verklaring. TOKIO - De Japanse autofabrikant Toyota Motor wereldwijd 4,716 miljoen voertuigen te hebben Verenigde Staten. GM maakte donderdag bekend is in de eerste zes maanden van dit jaar zijn Ame- verkocht, een stijging van 8 procent vergeleken in de eerste helft van dit jaar 4,674 miljoen wa- rikaanse rivaal General Motors (GM) voorgeble- met vorig jaar. gens te hebben verkocht, een toename van 1,7 ven als grootste autobouwer ter wereld. Toyota Het Japanse concern profiteerde vooral van een procent ten opzichte van vorig jaar. maakte gisteren bekend in het afgelopen halfjaar sterke verkoop van brandstofzuinige auto's in de foto Robert Gilhooly/EPA voorburg - Huishoudens hebben in mei ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar een half procent meer besteed aan duurzame goede ren, zoals kleding, auto's en televi sies. Dit is het laagste groeicijfer sinds twee jaar. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren gemeld. Consumenten gaven vooral min der uit aan kleding en schoenen, vergeleken met dezelfde maand 2006 en de voorgaande maanden van dit jaar. Over de hele linie (goederen en diensten) groeiden de consumptie ve bestedingen in mei 1,2 procent ten opzichte van een jaar geleden. In de drie voorgaande maanden lag de groei iets hoger. Fietsfabrikant verwacht dit jaar flinke winststijging. amsterdam - Fietsfabrikant Accell heeft in de eerste zes maanden van dit jaar geprofiteerd van een toenemende milieubewustheid en een sterke vraag naar comfortabele rijwielen. Dat bleek gisteren uit een toelichting van bestuursvoor zitter René Takens op de halfjaar cijfers. Vooral in Duitsland is milieu, en dan met name de uitstoot van koolstofdioxide (CO2), een 'hot to pic', aldus Takkens. Accell haalde in het eerste halfjaar 20 procent meer omzet in het land. „Daar hoeven we nauwelijks iets voor te doen. Media en de overheid stimu leren het gebruik van de fiets voor korte afstanden." Een ander voorbeeld van een groeiend milieubewustzijn zijn de 'grijswitte' fietsen in Parijs, een grootschalig fietshuurproject voor de stadsbewoners en de toeristen. Accell levert ongeveer twee derde van 25.000 huurfietsen en hoopt op vervolgprojecten in andere ste- De nettowinst van fietsfabrikant Accell bedraagt 16,1 miljoen eu ro. Accell deed vooral in Duits land en Frankrijk erg goede za ken. den. „Een eerder project in Lyon leidde tot enthousiaste reacties." Daarnaast verkocht Accell op nieuw veel elektrische fietsen in Nederland en Duitsland. „Dat zijn dure fietsen die veelal gekocht wor den door ouderen om met een hulpmotor langere afstanden te kunnen overbruggen." Deze fiet sen zijn momenteel alleen op de markt gebracht in Nederland en Duitsland, maar Takens wil ze ook introduceren in de andere landen. Accell maakte bekend een netto winst te hebben behaald van 16,1 miljoen euro, inclusief een voorzie ning van 4,6 miljoen euro voor een boete van de Nederlandse Me dedingingsautoriteit. Gasunie investeert fors in 'verzwaring' gasnet groningen - Gasunie in Gronin gen gaat de capaciteit van het aard gasleidingnet door Nederland aan zienlijk vergroten. Daarmee is een investering van r,r miljard euro ge moeid. De 'verzwaring' van het gastransportnet is noodzakelijk, omdat Nederland steeds meer de functie vervult van aan- en door voerhaven van buitenlands aard gas en daarmee tot de 'gasrotonde van West-Europa' wil uitgroeien. Kroes waarschuwt Polen over scheepswerf brussel - Eurocommissaris Neelie Kroes (mededinging) heeft Polen gemaand de capaciteit op de scheepswerf in Gdansk te vermin deren. Anders zal ze eisen dat staatssteun aan de werf wordt te rugbetaald. Ze steggelt al sinds juni 2005 met Polen over een her structurering van de Poolse scheepsbouwindustrie. Kroes wil dat de werven hun capaciteit terug brengen. Pharming lijdt verlies door stijgende kosten leiden - Het biotechnologiebedrijf Pharming heeft in de eerste helft van dit jaar een groter verlies gele den dan in de eerste zes maanden vorig jaar. Het bedrijf kampte met hogere onderzoekskosten. Phar ming leed een verlies van 11,3 mil joen euro in vergelijking met 8,r miljoen de eerste zes maanden van 2006. Dankzij subsidies haalde het bedrijf een omzet van 400.000 euro. In heel 2006 bedroeg de om zet minder dan 200.000 euro. Ericsson heeft goed kwartaal achter de rug Stockholm - De Zweedse fabri kant van telecomapparatuur Erics son heeft in het tweede kwartaal een winst voor belastingen ge boekt van 9,3 miljard kroon (1 mil jard euro), tegen 8,3 miljard kroon een jaar eerder. De omzet kwam uit op 47,6 miljard kroon. De groot ste leverancier van technologie voor mobiele netwerken ter we reld wist te profiteren van een ster ke vraag naar telecomapparatuur in opkomende markten als India.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14