kleverige vliegenvanger i v37 PZC Zaterdag 21 juli 2007 ETALAGE Ken beetje gedurfd is het wel, de pluizige ladderban den waarmee de nieuwe serie houten jaloezieën van Luxaflex uitgerust kan worden. Gaan de zachte banden net iets te ver, dan kan de consument kiezen uit veertig andere mogelijkhe den. Gewoon een kleurtje, een streepje of ruit. Gemakkelijk te combineren met de houten la mellen die in achttien verschil lende kleuren verkrijgbaar zijn, uitsluitend van verantwoord hout met FSC-certiftcaat. SI www.luxaflex.com In de warme maanden kunnen insecten het woongenot aardig verpesten. Nu het klimaat milder wordt, lijkt hun aantal bovendien te groeien. Maar het klein grut is eenvoudig buiten te houden met insectenwering. Fabrikanten spelen razendsnel in op de vraag naar functionele en decoratieve oplossingen. door Anja Sparidaans foto's CPD Houten jaloezieën met een pluizige ladderband. foto GPD Natuurlijk is hij bij designliefhebbers bekend, maar de naam van interieuront werper Eric Kuster doet bij de meeste Nederlanders geen belle tje rinkelen. Toch is Kuster uiter mate hot in het buitenland. Zo is de inrichting van de VIP-loun- ges van voetbalstadion Nou Camp in Barcelona van zijn hand. Onlangs opende hij eigen showrooms in Moskou en Du bai, twee steden waar momen teel het grote geld te halen is. Zijn werk is daarnaast te vinden in onder andere Hongkong, In dia, Italië en Zwitserland. „Ik heb het erg druk, vlieg de hele wereld over maar ik leef mijn droom", aldus de ontwerper zelf. OPGERUIMD Opruimen is meer dan alleen spulletjes opbergen. Het is een manier om je leven op orde te brengen. In ieder ge val als we Margriet mogen gelo ven. De opruimtips van het tijd schrift zijn gebundeld in Lekker Geregeld, een boek dat versche nen is bij uitgeverij Unieboek. Aan bod komen onder andere het huishouden, de werkplek, het sociale leven en de finan ciële administratie. Prijs: f7,50 euro. DOL DWAZE DAGEhfVoor sommigen is het niet minder dan een vast uitje op de agenda. Want tijdens de Dol Dwaze Da gen van de Bijenkorf verandert het warenhuis daadwerkelijk in een bijenkorf Met fanatieke koopjesjagers die graaien in de bakken. Producent Smeg heeft speciaal voor dit koopjesspekta kel een gele koelkast ontwor pen. De kleur daarvan is ont leend aan die van de geel/zwarte tasjes van het wa renhuis. Van de koelvriescombi- natie in jaren zestig design zijn bij de twaalf filialen slechts hon derd stuks verkrijgbaar. Dus wie het gele apparaat wil, moet er snel bij zijn. De koelkast is ook nog eens extra 'goedkoop': niet 2299, maar 1199 euro. nauwelijks naar de esthetische kant gekeken. Vreemd eigenlijk, want de hor maakt deel uit van het interieur", stelt Sjoerd Ory van Hamstra. Om die reden introduceerde Hamstra dit jaar nieuwe decoratieve gaasdoeken. „Zodoende laat de hor zich steeds beter stijlvol combineren met elk interieur." Maar er is ook meer aandacht voor kleur en vormgeving. „Zon wering is van oudsher een functioneel product dat door de le verancier steeds mooier gemaakt wordt", bevestigt Maartje Knipscheer van Luxaflex. Zo leveren de meeste leveranciers op aanvraag modellen in alle RAL-kleuren, zodat de horren aan te passen zijn aan de kleur van het kozijn. Ook aan de afwerking wordt meer aandacht besteed. De profielen worden steeds smaller en sluiten naadloos aan op het deur- of raamkozijn. Bo vendien is het montagemateriaal vaak onzichtbaar wegge werkt. Toch blijven fabrikanten naar vernieuwende én mooie oplos singen zoeken. Zo levert Hamstra horren met zonwerend gaas. Nieuw is pollenwerend gaas, dat behalve insecten ook het me rendeel van de pollen buiten houdt. „Dit gaas is voorzien van een speciale afwerklaag. Het vermindert de kans op allergische reacties", aldus Sjoerd Ory. Luxaflex heeft de nieuwe generatie rolhorren voorzien van een makkelijker bedienbaar systeem. Bovendien zijn ze verstevigd door de toepassing van sterkere profielen. Ook zijn de horren van Luxaflex beveiligd tegen uitwaaien van het gaas, bijvoor beeld door wind of tocht. Unilux heeft als primeur de XL-ver- sie van de plissé hordeur, speciaal voor bredere schuifpuien. Ook nieuw is het zogenoemde 'op-de-dag profiel', een set hulpprofielen die het eenvoudig maakt de plissé hordeur óp het kozijn te plaatsen. Maar daarmee zijn de ontwikkelingen niet voorbij. „Horren zullen steeds gebruiksvriendelijker wor den", denkt Knipscheer van Luxaflex. „Insectenwe ring zal ook steeds meer geïntegreerd gaan worden in de kozij nen zelf, zoals je ook nu al ziet bij rolluiken", verwacht Patrick van Loosbroek van Unilux. „En omdat insectenwering steeds populairder wordt, zullen mensen bij aanschaf van nieuwe ko zijnen meteen al nadenken over eventuele insectenwering. Hieruit vloeit dan waarschijnlijk ook de vraag voort naar elek trisch bedienbare insectenwering. Verder zal de montage nog eenvoudiger worden, zodat insectenwering zonder schroeven maar met simpele kliksystemen in het kozijn geplaatst kan worden." ■Fj www.hamstrahorren.nl LJ1 www.vliegengordijnen.nl www.luxaflex.nl www.uniluxbv.nl www.kitschkitchen.nl Model Kriska is leverbaar in dertien slijtvaste kleuren en bestaat uit alu minium verbindingen, wat een spe ciaal effect geeft. Unilux introduceerde in 1999 de uit Japan afkomstige plissé hordeuren -ramen. Inmiddels is dit het populair ste artikel uit het assortiment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 111