Meningen GRATIS Bosch Car Service 1 O Zaterdag 21 juli 2007 PZC IS UW KENTEKEN GELD WAARD? Ga naar www.boschcarservice.nl en voer uw kenteken in Maak kans op een onderhoudsbeurt t.w.v. €300,- BOSCH Service AXEL Autocenter Snoodijk Drieschouvren-Zifld 18 €*0115-56 2045 BORS5ELE Autobedrijf de Muyock Qufstenburg 8 €*0113 -35 08 63 GOES Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 €*0113 - Z7 36 65 KAPELLE Garage Hoogesteger Wjkwelsestraat 59 €*0113-3413 15 KOUDEKERKS Autobedrijf Kluyfhout Karrevetd 4 €*0118 - 55 19 91 MIDDELBURG Auto Service Van Liere bv Vottaweg 33 €*0118 - 62 76 80 VUS5INGEN Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 €*0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouweopolderseweg 75 €*0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4 €*0111 - 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar POSTVAK IN Petra de Boevere uit Breskens is mees- ter-vinoloog en 'vakidiote'. Ze juicht de hervormingsdrang van de Europe se commissie voor de wijnsector toe: „Door een verbod op de toevoeging van suiker in wijn kies je voor kwali teit. Overproductie wordt bestreden." Petra de Boevere: „Nieuwe Europe se regels einde Nederlandse wijn bouw? O ja, we zijn het er alle maal over eens hoor. Europa moet eindelijk iets doen aan de enorme plas wijn die elk jaar teveel gepro duceerd wordt. 'We moeten gaan voor minder kwantiteit en meer kwaliteit' is eindelijk ook in Brus sel de overtuiging. Als één van de te nemen maatregelen wil men nu de chaptalisatie, het toevoegen van suiker als er te weinig suiker in de druif zit om tot een goede wijn te komen, gaan verbieden. Suiker wordt alleen maar toegevoegd als de druiven niet goed zijn. 'Goed zo!' dacht ik toen ik van die plan nen hoorde. Maar de Nederlandse regering gaat achter de door hun dik gesubsidieerde boeren staan, want ook al is er een wijnover schot, van de Nederlandse wijn boeren moeten ze in Brussel afblij ven! Deze opstelling is in mijn ogen hypocriet en heeft een hoog NIVEA-gehalte. NIVEA staat voor: „Er moet een oplossing komen maar het mag ons niks kosten." NIVEA is in mijn vocabulaire dan ook de afkorting van Niet-In-Voor-En-Achtertuin. Natuurlijk zijn de druiven zuur voor degenen die de laatste jaren hebben geïnvesteerd in Nederland se wijnbouw, maar laat ons eerlijk zijn; hebben binnen Europa de tra ditionele wijnlanden, waar wijn bouw wel economische pijlers zijn, niet meer rechten die wijn bouw te behouden? Overigens ben ik wel gecharmeerd van de wijnen uit Zuid-Limburg, maar die hebben ook andere kli matologische omstandigheden en al een lange historie." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Kaai in Aardenburg Wat is er aan de hand met de Kaai in Aardenburg (PZC, 17-07). Dat er iets mis is met de Kaai is niet om dat de banken er verdwijnen. Ban ken verdwijnen in het hele land. En ook niet omdat een horeca-on- derneming zijn deuren sluit door eigen onkunde en zelfingenomen heid. Kijk maar naar de onderne mingen die wel goed draaien op de Kaai door inzet en creativiteit zoals De Jonge Leeuw, 's Lands Welvaren en de Zilversmeden. Aar denburg profileert zich als kunst en poëziestad, dus krijgen we een ander soort ondernemers die hier op afkomen (creatieve horeca, kunst- en fotogaleries, et cetera). We zitten midden in de week van de Zomerkunsten met tal van acti viteiten, waar vrij veel mensen op afkomen. Dus wat is er aan de hand met de Kaai? Ik zou zeggen er komen veranderingen aan. En de kikkers, ah ja, de kikkers, ze spuiten niet maar ze kwaken! Marleen Dujardin Weststraat 63, Aardenburg Tandartsen en legionella Wat een nieuws! gelezen in de krant van 17 juli over de besmet ting van tandartsenpraktijken met de legionellabacterie. De tandarts stopt al jarenlang kwik in onze kie zen. Kwik mag niet meer in de ba rometer, want dat is slecht voor het milieu en onze gezondheid. Dat heb ik gelezen in de PZC van 11 juli. Ooit vroeg ik aan het Euro pese parlement om een verbod op het gebruik van amalgaam (daarin zit meer dan 50 procent kwik) door tandartsen. Dat werd afgewe zen! Wat zou erger zijn? Legionel la of kwik? Mijn beste levensjaren ben ik doodziek geweest van amal gaamvergiftiging en ik ondervind er nu nog de naweeën van. E. van Velse Volkerakstraat 22, Middelburg Klikken? De openingskop op de voorpagina luidt (PZC, 20 juli): 'Gemeenten klikken niet'. Dit is geen neutrale kop. Klikken heeft iets negatiefs, terwijl het hier gaat om het uitvoe ren van het rijksbeleid. De kop had ook kunnen luiden: 'Sommige gemeenten stellen eigen gene- raal-pardonregeling vast'. Is dat ook niet objectief? Dan maar: 'Sommige gemeenten wijken af van generaal-pardonregeling'. Ook de stelling op de voorpagina, waar men op kan reageren, is niet neu traal: 'Gemeenten mogen namen illegale asielzoekers achterhou den'. De mening van de gemiddel de lezer zal waarschijnlijk anders luiden als de stelling als volgt was geformuleerd: 'Gemeenten mogen de generaal-pardonregeling weige ren uit te voeren'. S.P. van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Ontpoldering In de Zeeuwse polders leven hon derden miljoenen ongewervelde dieren. Bovendien leven daar ook nog ontelbare andere kleine die ren. Wat gebeurt er met hen als de ontpoldering doorgaat? Het lijdt geen twijfel, ze gaan allemaal dood. Het zal het grootste sterven zijn in de Zeeuwse grond sinds de ramp van 1953. Het geschiedt moedwil lig! Voor de Zeeuwse Milieufedera tie met aanverwante organisaties, politieke partijen en meelopers schijnt deze catastrofe geen reden te zijn om zich tegen de ontpolde ring te verzetten. Integendeel! Hun credo is duidelijk: Dood aan de natuur, leve de nieuwe natuur! Het klinkt als een kreet uit een sta linistische folder. Elke natuurlief hebber zou daar zijn conclusies uit moeten trekken. Cor Jansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge Mental Theo Mental Theo mag niet optreden in Middelburg. Geen nood, in Vlissin- gen mag dat wel. Daar mag alles! Elke dag hebben we disco bussen op de boulevard met keiharde mu ziek aan boord (ito db volgens het grafiekje in de PZC van 18 juli) en geen haan die er naar kraait. Een gemeenteraadslid uit Souburg meldt dat hij de boulevard prach tig vindt, en nog mooier wil ma ken. Ga uw gang. Mooier maken kan, verpesten niet meer, dat is al gebeurd! J. Faas Boulevard de Ruijter 168, Vlissingen Hoe werkt het? Als voetbalcoach krijg je een fictief budget van 15 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen dreamteam samen uit alle spelers van de Ere-divisie: 11 basisspelers en 4 reserves. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de clubs in de Eredivisie behalen, krijgt je team punten. Elke week kun je je tactiek aanpassen door maximaal 1 speler te wisselen. Fantastische prijzen Voor de winnaars van het spel wachten mooie prijzen* en natuurlijk eeuwige roem als de enige echte voetbalcoach van het jaar! Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel 'voetbalcoach van het jaar'. Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.pzc.nl/voetbalcoach en geef je op! We vragen een kleine bijdrage van 2,50 voor abonnees en 4,00 voor niet abonnees. De eerste inschrijvers krijgen een FM scan radio kado. Dus wees er snel bij, want op=op! Subleagues Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of collega's een eigen klassement maken. Zo maak je onderling voor eens en altijd uit wie de echte voetbalkenner is! Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/voetbalcoach Geef je direct op en ontvang een FM scan radio! Alleen deelnemers die ook meedoen met de coachquiz maken kans op prijzen. Kijk voor spelregels en voorwaarden op de website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10