Zeeland PZC Miljoenentekort plan Waterdunen PZC Nieuwe uitgave Kikkerpad ZEEUWS-VLAANDEREN 25 43 Circus met dieren mag in Sluis Man gewond bij bedrijfsongeval Dansen met het zand tussen de tenen aan de vloedlijn Vrijdag 20 juli 2007 Castelen volop in belangstelling bij Franse clubs Tip? redtern@pzc.nl Onderhandelingen nodig om financieel gat te dichten. door Frank van Cooten BRESKENS - Recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens kampt met een tekort van 7,5 mil joen euro. Welke van de deelne mende partijen, gemeente Sluis, provincie Zeeland, Molecaten- groep en Het Zeeuwse Landschap, voor dit tekort opdraaien is nog niet duidelijk. Daar moet nog over worden onderhandeld. Gedeputeerde Staten kondigen de onderhandelingen aan in antwoor den op vragen van de Partij voor Zeeland over Waterdunen. Tijdens de onderhandelingen wordt bepaald welke partijen een bijdrage leveren in de investerin gen. De initiatiefnemers bekrachtigden eind juni hun ambities om in de Oud Breskenspolder een natuurge bied van 250 hectare aan te leggen en honderden vakantiewoningen te bouwen. Dit plan vergt een in vestering van 173 tot 193 miljoen euro. De Partij voor Zeeland ge looft niet dat het project ooit van de grond komt. De partij twijfelt aan de hooggespannen economi sche verwachtingen en de honder den arbeidsplaatsen. GS geven geen keiharde garanties voor het project, omdat de cijfers op voorzichtige prognoses zijn ge baseerd. Het dagelijks provinciebe stuur vindt het overigens verant- Ondanks een tekort en voorzich- tige prognoses blijft het provin ciebestuur voorstander van re creatieproject Waterdunen. Het is belangrijk voor de economie. woord driehonderd hectare land bouwgrond in te zetten voor Wa terdunen. Voor de aanleg van ro buuste natuur is enige schaal een vereiste. Het project is op regiona le schaal gezien overigens een rela tief beperkte ingreep. Voorts creëert de landbouw vol gens GS geen nieuwe werkgelegen heid en draagt deze sector niet bij aan bestedingen in het midden- en kleinbedrijf. „Dergelijke impul sen zijn wel noodzakelijk om de sociaal-economische problematiek in West-Zeeuws-Vlaanderen aan te pakken." KLOOSTERZANDE - De Zangers van Toen hebben gisteren weer van zich laten horen. Zo'n 55 be woners van woonzorgcentrum Antonius in Kloos- terzande, begeleid op accordeon en orgel door Piet Mast, komen onder die noemer wekelijks bij elkaar om met elkaar te zingen. „Ze vinden het zó leuk, het houdt hen jong", zegt activitei tenbegeleidster Liesbeth de Bruijn. „We hebben een mevrouw, dementerend, zij smokkelde vroe ger boter. Als we het smokkelaarslied zingen, klopt ze zichzelf op de borst en leeft ze helemaal op." Van het concert werd gisteren een heus zomerfes tival gemaakt, met liedjes als Daar aan de water kant. De Bruijn: „Zomer in Zeeland zingen we niet, want dat is dit nou eigenlijk voor een zo mer? Daarnaast, het lied is niet oud genoeg voor ons." Een concert is niet compleet zonder het lied Aan het strand stil en verlaten, en het Zeeuws-Vlaams volkslied werd deze keer aangevraagd. De zan gers en zangeressen hebben nog een favoriet nummer: „Dat zingen we traditioneel vlak voor de pauze; Ode aan de koffie'." foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. cadzand-bad - De gemeente Sluis legt het Staatscircus van Moskou- Holiday geen strobreed in de weg bij zijn optredens in Cadzand-Bad van 24 tot en met 31 juli. Protestgroep Wilde Dieren de Tent Uit vraagt burgemeester Jaap Sala het circus te weren. Volgens de actiegroep 'waarborgt het cir cus het dierenwelzijn onvoldoen de', en zou het te weinig rekening houden met 'soortspecifieke eigen schappen en welzijnsbehoeften' van zijn tijgers en paarden. Ook zouden de dieren in 'kleine en on natuurlijke' huisvesting zitten, zegt de actiegroep. Sluis stelt dat het Rijk regels heeft opgesteld. Als een circus zich daar aan houdt, is er geen reden om in te grijpen. Zilte teelten vormen daarin vol gens GS echter geen volwaardig al ternatief voor de landbouw. De be langen van recreatie en natuur brengen hun beperkingen met zich mee. Dat vormt een obstakel voor bijvoorbeeld grote loodsen of kweekbassins. De Hogeschool Zee land begint na de zomer met een onderzoek naar zilte teelten in Wa terdunen. GS blijven een groot voorstander van het project. Waterdunen le vert veel arbeidsplaatsen op en een forse toename van de toeris tische bestedingen. Gidsen willen cultuur en historie Aardenburg meer onder aandacht. aardenburg - Direct nadat de Aardenburgse Zomerkunsten zon dag worden afgesloten, presente ren de gidsen van het stadje een nieuwe uitgave van Het Kikker pad. De wandelroutes attenderen de lo pers nog meer dan vroeger op his torische en culturele bezienswaar digheden in de kikkerstad. De gid sen willen de geschiedenis, de kunst en de cultuur van Aarden burg niet alleen via een wandelrou te onder de aandacht brengen. Ze namen het initiatief tot nog een promotiemiddel dat ze zondag aan Aardenburgse raadsleden en verte genwoordigers van VW, Onderne mend Aardenburg en Stadsraad presenteren. Een culturele week als de Aarden burgse Zomerkunsten speelt de gidsen natuurlijk in de kaart en het thema van dit jaar - 'Op weg in de tijd' - deed hen helemaal goed. De Aardenburgse gidsen zul len daardoor het komende jaar waarschijnlijk met nog meer en thousiasme de lof prijzen van Zo- merkunstenlocaties als de Sint Baafskerk, de Doopsgezinde kerk en galerie galeRichel. vogelwaarde - Een 25-jarige man uit de gemeente Hulst is gistermid dag rond half twee gewond ge raakt bij een ongeval op een be drijf aan Rapenburg in Vogelwaar de. De Oost-Zeeuws-Vlaming was met beide handen tussen een transportband gekomen. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. De Arbeidsinspectie is van het on geval in kennis gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65