bij ZeelandBuitenland airco-garage.nl BOSCH I Zeeuwse palingrokers strijden in Kerkwerve om kampioenschap Orgelconcert in Vlissingse kerk Bezwaren tegen bouw vergeefs Moonlight Cruises 28 juli 4 aug. 2007 Lydia van de Ruit verkozen tot beste standwerker in Zierikzee sPZC Vrijdag 20 juli 2007 27 LADYCARE ALLEEN OP AFSPRAAK BADKLEDING 7- 50% Van Tilburghstraat 37 - Driewegen (Zuid-Beveland bij Goes) - 0113-653177 Technologie voor het leven VUSSINGEN - Marcel van Westen uit Goes bespeelt vandaag om 12.00 uur het orgel van de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Hij speelt werken van Weckmann, Scheide- mann, Buxtehude en Bach. De vol gende concerten worden gegeven door Franziska Perez uit Zwitser land (27 juli) en Matteo Imbruno uit Amsterdam (3 augustus). GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders heeft drie bezwaren tegen de bouw van appartementen aan het Rossini- pad in Goes-Zuid terzijde gescho ven. In 'Rossinipark' verrijzen fase gewijs drie complexen met in to taal 33 appartementen, verdeeld over zes woonlagen. Het is project van Dura Vermeer Bouw Zeeland. Het buitensportcentrum ZeelandBuitenland van Pieter de Haas, hier in touw bij de kano's, gedijt prima op de Kabbelaarsbank. foto Marijke Folkertsma www.rederii-diikhuizeri.nl 0118-419367 ZIERIKZEE - „Je moet niet staan frunniken. Dat vindt je man leuk, maar aan deze mouw kun je sjor ren, horen." Aan het woord is standwerker Lydia van de Ruit, gis teren op de weekmarkt in Zierik zee. De ludieke manier waarmee ze haar vlekkenwater aanprijst, le verde haar de eerste prijs op in de regionale voorronde voor het Ne derlands kampioenschap Stand- werken dat 22 september in Rotter dam wordt gehouden. „Van het grootste belang is dat je een pro duct hebt waar iets over te vertel len valt", zegt voorzitter Kas Post van de afdeling Standwerkers van de Vereniging Ambulante Handel. Zelf brengt hij zogeheten Flufftes, oftewel schoonmaakhandschoe- nen aan de man. De tweede prijs was voor Martin Roelvink met ta pijtreiniger en derde werd Nelly van de Polder met huidcrème. Schilders- en afwerkingsbedrijf APON V.O.f voor al uw SCHILDER-, GLAS- BEHANGWERKZAAMHEDEN Industrieweg 39-4 m Zierikzee Ook voor zeer snel en vakkundig overspuiten Vi P van vervuilde muren en Telefoon: 0111-417576/450211 plafonds. www.apon.nl In combinatie met treindag Stichting Miniatuurspoorwegen. door Piet Kleemans KERKWERVE - Palingrokers gaan za terdag 4 augustus met elkaar de strijd aan om de Delta-aal bokaal. Recreatieboerderij Van Langeraad is het toneel van het open Zeeuws kampioenschap paling roken. Tege lijkertijd houdt de Stichting Minia tuurspoorwegen haar jaarlijkse treindag. De organisatie verwacht zo'n der tig palingrokers bij de zesde editie van het palingrookkampioen- schap. Een deskundige jury beoor deelt drie van de zes palingen die de rokers tot hun beschikking krij gen. Daarbij wordt onder meer ge keken naar de houtsoort die voor het roken gebruikt wordt en de ge bruikte techniek. Verder kijkt de jury of er kruiden gebruikt zijn bij het roken en beoordeelt het eindre sultaat op kleur en smaak. Vorig jaar ging de titel naar Bram Jume- let uit Bruinisse. Meervoudig Zeeuws kampioen Henk Willemse uit Zierikzee moest genoegen ne men met een tweede plaats. Tegelijkertijd met het open Zeeuws. palingrookkampioen- schap wordt op het terrein van Van Langeraad de jaarlijkse trein dag van de Stichting miniatuur spoorwegen Kerkwerve gehouden. Miniatuur-stoomtreintjes rijden onder stoom rond. Nieuw is de zo geheten 'hoge baan' waar nóg klei nere stoomtreintjes op rijden. De kleinste stoomlocs zijn te bewon- Rook en stoom staan 4 augustus centraal bij recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve met onder meer het Zeeuws kam pioenschap paling roken. deren op Spoor 1. Ook stoomtrei nen in aanbouw zijn te zien. Het evenement is verder aange kleed met een markt met rond de 45 ambachtelijke boerderijproduc ten. De liefhebbers van klassieke tractoren komen eveneens aan hun trekken op de Rook Stoom- dag. Wie het gewoel vanuit de lucht wil gadeslaan, kan tegen be taling meevliegen met een helikop ter. Verder verzorgt de brandweer een demonstratie. Aan de inwendi ge mens is eveneens gedacht. Be zoekers kunnen zich te goed doen aan gerookte paling en Schouws palingbrood. Voor de kinderen is er een kinderrommelmarkt en een kindercaroussel. Bij www.stoom- treinkerkwerve.nl kunnen zij een kleurplaat downloaden en mee doen aan de kleurwedstrijd met als thema 'stoomtreinen'. De Rook Stoomdag in Kerkwerve begint om 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61