Zeeland Lekker relaxen Zorgstroom betaalt salaris van zieke alfahulp voor hun klanten Blij met afstelplaats voor dodehoekspiegel Lelijke glasbak verpest mooi stukje Tholen 26 Vrijdag 20 juli 2007 PZC S Griend in actie voor kajuitzeiljachten OUDDORP - De bemanning van KN- RM-reddingboot De Griend uit Ouddorp moest woensdag in actie komen voor twee in problemen ge raakte kajuitzeiljachten. In de om geving van boei SP3 was de 'Spet ter' gestrand. Het schip werd vlot- getrokken. Op weg terug naar het boothuis kwam een tweede melding bin nen. Dit betrof kajuitzeiljacht 'Ott'. Ook dit gestrande schip kon worden losgetrokken. Man mishandelt oom in Middelharnis MIDDELHARNIS - De politie heeft woensdagavond een 18-jarige man uit Ridderkerk aangehouden. Hij wordt ervan verdacht zijn oom, een 46-jarige inwoner van Middelharnis, te hebben geslagen met een gummiknuppel. Dat ge beurde bij een ruzie op de Weste lijke Achterweg in Middelharnis. De verdachte is thuis opgepakt. Kosten komen voor aanbieder thuishulp bovenop eerder tekort. door Maurits Sep MIDDELBURG - Klanten van Zorg- stroom hoeven hun alfahulp voor lopig niet zelf het salaris te betalen als de hulp ziek is. Zorgstroom heeft besloten dat te doen, totdat er een defintieve oplossing is voor het probleem. Zorgstroom voelde zich hiertoe moreel verplicht, zegt bestuurslid P. de Boevere. „Wij hechten aan het belang van onze klanten en velen zijn ongerust." Voorheen werd doorbetaling bij ziekte verrekend in het tarief dat klanten betaalden aan Zorg stroom. Dat kan niet meer door de Wet maatschappelijke ondersteu- ningt (Wmo). Nu moet de klant, als 'werkgever' van de alfahulp, bij ziekte het salaris doorbetalen. Spel van lijnen en vakken redt levens in verkeer. door Piet Kleemans OUDE TONGE - Hij kan het niet vaak genoeg zeggen, Wim Vroegin- deweij van chauffeursvereniging Flakkee: Goed afgestelde vrachtwa- genspiegels zijn van levensbelang. Vroegindeweij is dan ook blij met de onlangs in gebruik genomen eerste openbare dodehoekspiegel- afstelplaats. Op het eerste gezicht zijn het niet meer dan wat lijnen en genum merde vakken op het wegdek bij tankstation De Tille aan de N59 bij Oude Tonge. Het is echter, legt Vroegindeweij uit, een effectief hulpmiddel voor vrachwa- genchauffeurs om hun spiegels af te stellen. Het werkt simpel. De chauffeur dient zijn truck op daar Open Kampioenschap forelvissen Kerkwerve KERKWERVE - Bij recreatieboerderij Langeraad aan de Weelweg in Kerkwerve vindt zaterdag het open Schouws kampioenschap fo relvissen plaats. De wedstrijd telt ook mee voor het open Zeeuws kampioenschap, waarin de strijd nog gaat tussen twaalf deelne mers. Leen Vogel uit Hardinxsveld voert het klassement aan. Beste Zeeuw, op de derde plaats, is Nico Kamphuizen uit Kerkwerve. De viswedstrijd begint om 11.00 uur. Meer Goese steun voor wonen boven winkels GOES - De gemeente Goes ver ruimt het budget om wonen bo ven winkels te stimuleren. De pot bevatte 45.000 euro, met 5000 eu ro maximaal per woning. Daar mee zijn nu negen verbouwingen ondersteund. Het budget is nu ver hoogd naar 73.000 euro, waarbij het college per aanvraag kan afwij ken van de subsidielimiet. Dit heeft geleid tot een stroom aan klachten bij Het Klaverblad. Het Klaverblad is blij met het be sluit van Zorgstroom, maar bena drukt dat het probleem nog steeds niet echt is opgelost. Daarvoor is volgens de organisatie bemidde ling door de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten nodig. Zorgstroom heeft niet eerder zelf besloten het salaris bij ziekte voor haar rekening te nemen, omdat dat veel geld kan kosten. „Dit leidt tot een extra tekort van 50.000 tot 100.000 euro. Terwijl we toch al een miljoen euro als tekort op de Wmo hadden begroot", rekent De Boevere voor. Het probleem kan volgens hem ook meevallen, om- rjl Zolang er geen definitieve oplos- sing is, betaalt Zorgstroom het salaris van een zieke alfahulp. Dat kost maximaal 100.000 euro voor de rest van het jaar. toe aangewezen plek te parkeren. Vervolgens dient eerst de 'gewone' rechterbuitenspiegel afgesteld te worden en wel zo dat deze zicht biedt op het op het wegdek omlijn de vak 1. Dat geeft riant zicht, lijkt het vanuit de cabine. Schijn be dreigt, demonstreert Vroegindewe ij. Hij dekt de dodehoekspiegel - een kleine bolle spiegel onder de standaardspiegel - af met een doek en loopt een rondje rond de truck. Hij is lang in de spiegel te volgen maar verdwijnt dan plotseling uit zicht. „En dan sta ik toch echt vlak naast de truck", meldt Vroeginde weij. Hij haalt de doek van de do dehoekspiegel en pas dan wordt duidelijk wat de standaardspiegel allemaal niet zichtbaar maakt. De dode hoek van een vrachtwa gen is onthutsend groot. Niet al leen kinderen maar ook volwasse nen op fiets of motor verdwijnen er compleet in. „Het is ook echt de Vlissingse ambtenaren eisen smartengeld VLISSINGEN - Behalve een excuus ei sen de weggestuurde Vlissingse ambtenaren mogelijk ook nog smartengeld. Zij hebben gisteren met de vakbonden overlegd over hun positie. De vakbonden vinden dat het ge meentebestuur en de gemeentese cretaris niet goed hebben gehan deld in de kwestie over het Schel- deterrein. Wethouder T. Verhage weigert te zeggen of zij excuses zal aanbieden. Weer fietsende vrouw bestolen van handtas VLISSINGEN - Voor de tweede keer in twee dagen is bij een vrouw een tas uit het fietsmandje gestolen. Woensdag overkwam dat een vrouw uit Kampen bij de draai brug in Oost-Souburg, gisteren ge beurde dat om 13.30 uur op de Troelstraweg in Vlissingen bij een vrouw uit die plaats. In de tas zat een paar honderd euro aan geld. dat alfahulpen heel weinig ziek zijn. Het ziekteverzuim ligt tussen de 0 en 1 procent. Een hulp die zich een dag niet lekker voelt, kan met de klant voor een andere dag afspreken, legt De Boevere uit. Dan is er geen sprake van ziekte. „Maar je kunt natuurlijk pech heb ben en een hulp hebben die wel langdurig ziek is." In geval van ziekte moet het salaris zes weken worden doorbetaald. Maar, nuan ceert De Boevere, als een alfahulp één dag in de week komt, kosten zes weken ziekte de klant dus zes dagen. Bij ziekte zijn de eerste twee dagen voor rekening van de alfahulp. Per saldo betaal je dan dus vier dagen door. De 50.000 tot 100.000 euro die Zorgstroom nu apart zet voor het doorbetalen van zieke alfahulpen, volstaat voor 2007. De Boevere hoopt dat er daarna een definitie ve oplossing is. nachtmerrie van elke trucker dat er daardoor een ongeluk gebeurt. Als je dat hebt meegemaakt, blijf je het bij je dragen." Minstens zo belangrijk als een goed afgestelde dodehoekspiegel is voorlichting. „Wij gaan als chauffeursvereniging naar scholen om kinderen te Ieren hoe ze zich tegenover vrachtwa gens moeten gedragen. Wij leren ze oogcontact te zoeken met de Buitensportcentrum op de Kabbelaarsbank biedt meer dan sensatie. door Esme Soesman KABBELAARSBANK - Klimtoren, ka no's en schietschijven staan klaar voor de strijd. In de 'stilte voor de storm' is het intens genieten van de pracht van het gebied, de zilte geur en zonnende zeehonden in de verte. Wat tot drie jaar terug hondenuitlaatplaats was, is in een aantrekkelijk buitensportcentrum veranderd. Voor veel Zeeuwen is de stille pracht van ZeelandBuiten- land op de Kabbelaarsbank een goed bewaard geheim. Alleen al vanwege die link met sport. Het doet denken aan activi teiten waar je je als niet-getraind mens maar beter niet aan kunt wa gen. Het tegendeel wordt op zo maar een doordeweekse morgen meteen bewezen. Drie meiden strijken met hun ontbijtje lekker lui neer aan de waterkant. Er zijn strandjes om te relaxen en er is veel water, waarin je kunt rondplassen, met een opblaas- bootje kunt ronddrijven of kunt kanoën. Nee, geen groot hekwerk om ZeelandBuitenland heen - zegt eigenaar Pieter de Haas. Het is juist zo leuk als mensen van de schoonheid van dit gebied aan de Brouwersdam mee genieten. „Vooral ook de Zeeuwen zelf'. Het circa 4,5 hectare grote terrein aan het Grevelingenmeer is drie jaar geleden gegraven. Vijf steeds rijkelijker begroeide eilandjes lig gen in helder water. Onder water zijn her en der drempels opgewor pen waardoor tussen alle eilandjes - weliswaar gelaarsd - met droge voeten valt over te steken. Maar na tuurlijk valt dat in ZeelandBuiten land ook op sensationeler wijze te doen. Tokkelend (in een tuigje aan een touw van de klimtoren af naar beneden glijdend) of balancerend op koord of boomstam. Fierljep- Na drie jaar is het goed toeven bij ZeelandBuitenland. De activi teiten, die zowel individueel als groepsgewijs te beoefenen zijn, zijn heel divers. chauffeur." De chauffeursvereni ging geeft ook voorlichting op mid delbare scholen. „Die reageren eerst wat lacherig. Totdat je vertelt over ongelukken en hoe dat er uit zag. Vroegindeweij hoopt dat de afstel plaats goed gebruikt gaat worden. „Eigenlijk moet het een vast onder deel van elke rit zijn. Even kijken of je spiegels nog goed staan." pend (met de polsstok) of spette rend met - óók spannend - de mountainbike. In het buitensport centrum kun je vele kanten op. De Haas gidst langs de vuurplaats, waar al menig gezelschap van djembé's en spannende verhalen heeft genoten. Via een kruiproute door een stuk buis wordt een zan derige krater in het groen bereikt. Het fort dat door groepen kinde ren die een dagje ZeelandBuiten land aandoen als thuishonk wordt ingenomen. De in een inham lig gende drakenboten en roeisloep beloven picknicks op het water en tochtjes naar de betere snorkelstek- ken. De klimtoren (met wanden van twaalf en acht meter) bieden meer 'verheven' genot. Al heel wat scholen en bedrijven weten de weg naar het buiten sportcentrum inmiddels te vin den. Neem juni, blikt De Haas te rug op de qua weer toch echt niet zo aangename tijd. „Toen zaten er elke werkdag toch zo'n 150 tot 200 mensen hier." Niet dat grote aan tallen hét streven van De Haas zijn. Een klein verjaardagsfeestje is minstens zo leuk, stelt hij. Voor hem ook geen toeters en bellen om razendsnel te groeien. „Ik heb altijd gezegd: we ontwikkelen ons met de snelheid van de natuur." Dat betekent volgend jaar uitbrei ding met een ontvangstruimte. Ge dacht wordt aan een tipi-achtig bouwsel, passend bij het gebied. Verschillende activiteiten ZeelandBuitenland biedt tij dens vakanties een speciaal programma aan. Dagelijks kun nen mensen aan drie verschil lende activiteiten mee doen. Voorbeelden zijn boogschie ten, eilandensurvival en tokke len. Daarnaast kunnen kano's wor den gehuurd. Het krekenstelsel van het centrum sluit direct aan op het Grevelingenmeer. Meer info via 0111-672267. Ook elders in de regio is uitba ter De Haas met buitensport in de weer. Zie daarvoor www.zeelandbuitenland.nl. tholen - Geen lelijke glasbak op het mooiste plekje van Tholen. De PvdA blijft zich verzetten tegen de komst van een ondergrondse bak aan de Molenvlietsestraat en is on tevreden over de antwoorden die het college gaf op schriftelijke vra gen van de fractie. „Er wordt gewoon niet gereageerd op onze argumenten", zegt raads lid H. Nieuwenhuis, die de locatie - die bekend staat als Het Bosje - omschrijft als een karakteristiek stukje Tholen met zijn voormalige wallen en gracht. Dat de bak on dergronds komt, doet er volgens hem niets aan af „]e weet hoe dat gaat. Als hij vol zit, wordt het er al lemaal naast gezet." Volgens de PvdA'er zijn er in Tho len wel betere plekken voor de bak te vinden. Hij wil het onder werp na de zomer nog eens aanJ kaarten in de commissie. Het collia ge staat wel achter de locatie. Wim Vroegindeweij hoopt dat veel truckers gebruik maken van de dode- hoekspiegelafstelplaats. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60