in jezelf in Cliniclownsbus Kinderen wijzen de weg in Baarland bosch airco-garage.nl Moonlight Cruises 28 juli 4 aug. 2007 Waterschap is vandalisme bij keersluis beu 50% BPZC Vrijdag 20 juli 2007 27 www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Jongeren vernielen hekwerk en kabels en springen in het water. STAVENISSE - Waterschap Zeeuwse Eilanden klaagt over vernielingen bij de keersluis in Stavenisse. On langs is, om meer schade te voor komen, al een nieuw hekwerk ge plaatst. Aan het vorige hek was na melijk al voor tienduizend euro schade aangericht, omdat de spij len meermalen werden verbogen. Het waterschap heeft nu gekozen voor een zogeheten draadmathek- werk met kleine spijlen, die min der gemakkelijk te forceren zijn. De kosten voor het nieuwe hek be droegen zesduizend euro. Verder werden recent kabels uit verkeerslichten getrokken en ook de drukschakelaar werd enkele ke ren omgezet met als gevolg dat de keersluis niet meer open of dicht ging. Ook het feit dat jongeren van de keersluis duiken is het water schap een doorn in het oog. Het schap roept bewoners op om als ze iets zien naar de politie of het waterschap te bellen. Technologie voor het leven Winnende gedichten zijn de spil van kinderwandeltocht. door Lilian Dominicus BAARLAND - De oorspronkelijke dichters konden er niet zijn vanwe ge de vakanties, maar Lisa Knockaert (u), Jason Slof (11), Jim- ke Diks (7) en Laura van Laarho ven (8) waren uitstekende vervan gers. Ze brachten op camping Schelde- oord in Baarland de winnende ge dichten ten gehore uit de wed strijd Flessenpost. De versjes vor men de spil van een wandeling voor en door kinderen, waarvan de eerste folders gisteren werden gepresenteerd door wethouder M. de Bruijne van Borsele. De wedstrijd Flessenpost werd in 2005 gehouden in Fort Ellewouts- dijk tijdens het Schelde Ontdek- kingsweekeinde. Kinderen moch ten hun bijdragen in een fles stop- Jimke Diks (7, 2e van links), Laura van Laarhoven (8, rechts ernaast), Lisa Knockaert (11, midden) en Jason Slof (11, 2e van rechts) lopen een stuk van het wandelpad. foto Lilian Dominicus pen, die in een met water gevulde badkuip bij het fort stond. Stijn de Bliek (12), Evelien Cannoo (6), Niek Lindenbergh (11) en Lieuwke de long (12) wonnen met hun in- nieuw leven in. „Jongeren die bij ons stage liepen hebben de route opnieuw gelopen en de beschrij ving gemaakt", verklaart Muriam Boogerd van de gemeente. Het gaat om een route van acht kilome ter, die in circa twee uur kan wor den gelopen. Wandelaars kunnen de tocht op twee plekken beginnen: in de Slot- straat in Baarland of op camping Scheldeoord, net buiten het dorp, aan het water. Boogerd: „Gaan ouders en kinde ren nu samen op stap, dan wijzen kinderen met deze route de weg." SI zendingen. Nu staan ze in de fol der Kindergedichten als Gids voor de ScheldeWandelroute voor kinderen. De gemeente blaast met de nieu we folder een oude wandelroute BIJ NADER COLIJNSPLAAT - In de aankondigin gen van activiteiten van de stich ting promotie Colijnsplaat en Kats in de krant van gisteren zijn enke le foutjes geslopen. Zo is verzuimd een datum te vermelden bij de kunst- en hobbymarkt; die vindt plaats op zaterdag 11 augustus en valt samen met de Colijnsplaatse Dagen. In de aankondiging van de veiling van tweedehandsspullen, op zater dagen 21 en 28 juli en 4 augustus, wordt gesproken over een streek- productenmarkt, maar het gaat voornamelijk om een verse vis markt. Ook is de naam van de vei ling niet Tussen Kunst en Colijn, maar Tussen Kust en Colijn. Aan melden, voor zowel de kunst- en hobbymarkt als de veilingen via spck@eenhoorntrec.nl of 06-2451 2582. De folder Kindergedichten als Gids voor de Schelde, Wandelroute voor kinderen is verkrijgbaar bij het VW-kantoor in Goes (www.vwzee- land.nl) of aan de balie van het ge meentehuis Borsele in Heinkens- zand, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. 'Jongeren die bij ons stage liepen, hebben de beschrijving gemaakt' LADyCARE ALLEEN OP AFSPRAAK BADKLEDING Van Tilburghstraat 37 - Driewegen (Zuid-Beveland bij Goes) - 0113-653177 Bart uit Kloetinge ontdekt de clown in zichzelf in de Cliniclowns-jubiieumbus, die gisteren in Goes aan de Oostwal stond. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55