Zeeland Ontdek clown Tennisvereniging krijgt geen vijfde baan na verlies rechtszaak Justitie wil geld zien van drugssmokkelaars Lelijke glasbak verpest mooi stukje Tholen Vrachtwagen rolt van Zanddijk 26 I Vrijdag 20 juli 2007 PZC Gemeente hoeft volgens rechter geen subsidie te verstrekken aan Tebo. door Rob Paardekam heinkenszand - Tennisvereniging Tebo uit Heinkenszand kan voorlo pig fluiten naar de aanleg van een vijfde baan. De bestuursrechter in Middelburg heeft bepaald dat de gemeente daar geen subsidie voor hoeft te geven en de vereniging zelfheeft er het geld niet voor. Tebo is met zo'n 350 leden een be hoorlijk grote vereniging. Met de vier banen die er nu liggen - twee gravelbanen en twee banen met kunstgras - kan de club nauwelijks meer uit de voeten. Om de drin gend gewenste vijfde baan aan te kunnen leggen, werd een beroep gedaan op de gemeente. Dat leid de tot een soort steekspel rondom de subsidieverordening. Daarin stond namelijk dat een ver eniging recht heeft op een baan voor elke tachtig leden. Maar er stond ook - volgens de gemeente per ongeluk - dat al bij elke tachtig leden plus één een bijdrage ver strekt zou worden voor een extra baan. In die optiek zou Tebo dus geld kunnen krijgen. Het college was echter van mening dat de rege ling niet zo uitgelegd mocht wor den, omdat het nooit de bedoeling is geweest dat clubs bij tachtig le den plus één al een nieuwe baan krijgen. De verordening werd snel veranderd, waardoor subsidie voor een extra baan pas wordt verstrekt als er echt tachtig leden zijn. Tebo mag dus weer aankloppen als ze 1^ De gemeente Borsele heeft te- recht geen subsidie gegeven aan tennisvereniging Tebo voor een vijfde baan. Dat heeft de be stuursrechter bepaald. vierhonderd (vijf maal tachtig) le den heeft. De vereniging stapte naar de rech ter, omdat ze meende recht te heb ben op de subsidie. Die was im mers aangevraagd toen de oude re geling nog gold. Voorzitter M. Menheere vindt het teleurstellend dat de rechter daar niet in mee gaat. Volgens hem gaat de vijfde baan er nu echt niet komen. „We hebben onlangs een nieuw clubge bouw neergezet, dus we hebben er geen geld meer voor." Menheere is bang dat potentiële leden in de toe komst wegblijven, omdat ze wel licht op een wachtlijst komen. Wethouder M. de Bruijne zegt blij te zijn dat de rechter niet is meege gaan in de uitleg die Tebo aan de verordening geeft. Hij zegt echt niets te kunnen doen voor de vere niging. „We gaan geen precedent scheppen door voor Tebo een uit zondering te maken." Bezwaarschriften tegen viskiosk te laat binnen goes - Het Goese dagelijks ge meentebestuur wijst bezwaren te gen de komst van een viskiosk op het parkeerterrein aan de Wijn gaardstraat af De kiosk stond op de Kolveniers- hof, maar moest wijken voor de bouw van een parkeergarage, die dit najaar begint. Enkele midden standers aan de Wijngaardstraat hadden daar moeite mee en dien den een bezwaarschrift. Echter bui ten de termijn, dus ongeldig. Goes wijst bezwaren tegen Rossinipark af goes - Het Goese college van bur gemeester en wethouders heeft drie bezwaren tegen de bouw van appartementen aan het Rossini- pad in Goes-Zuid terzijde gescho ven. In 'Rossinipark' verrijzen fase gewijs drie complexen met in to taal 33 appartementen, verdeeld over zes woonlagen. Het is project van Dura Vermeer Bouw Zeeland. Ambtenaren eisen mogelijk smartengeld vlissingen - Behalve een excuus ei sen de weggestuurde Vlissingse ambtenaren mogelijk ook nog smartengeld. Zij hebben gisteren met de vakbonden overlegd over hun positie en de mogelijkheden om stappen te ondernemen tegen het gemeentebestuur. De vakbonden vinden dat het ge meentebestuur en de gemeentese cretaris niet goed hebben gehan deld in de kwestie over het Schel- deterrein. Meer Goese steun voor wonen boven winkels goes - De gemeente Goes ver ruimt het budget om wonen bo ven winkels te stimuleren. De pot bevatte 45.000 euro, met 5000 euro maximaal per woning. Daar mee zijn nu negen verbouwingen ondersteund. Het budget is nu ver hoogd naar 73.000 euro, waarbij het college per aanvraag kan afwij ken van de subsidielimiet. Circus met dieren mag in gemeente Sluis cadzand-bad - De gemeente Sluis legt het Staatscircus van Moskou- Holiday niets in de weg bij zijn op tredens in Cadzand-Bad van 24 tot en met 31 juli. Protestgroep Wilde Dieren de Tent Uit vraagt burge meester J. Sala het circus te weren. Volgens de actiegroep 'waarborgt het circus het dierenwelzijn onvol doende'. Sluis stelt dat het Rijk re gels heeft opgesteld. Als een circus zich daar aan houdt, is er geen re den om in te grijpen. Meegalmen met ouwerwesse westkapelle - Liedjes over lief en leed, over zee en vrouwen. Wie ze nog kent, kan vanavond meegal men met ouwerwesse. De mee- zingavond vindt plaats in de tuin van het museum Polderhuis in Westkapelle, onder begeleiding van |o Theune (accordeon) en Piet van Rooijen (zang). Het ouwerwes se zingen begint om 20.00 uur. Jubilerende stichting werft sponsoren met voorlichting en acties. door Lilian Dominicus goes - „Zouden jullie misschien nog even de bus op zijn buik wil len krabbelen?", vraagt chauffeur Ben Beumkes aan de twee zusjes die net een bezoekje hebben ge bracht aan de vrolijk beschilderde Clinidownsbus. Verlegen doet een van de meisjes wat haar gevraagd wordt en de bus begint heen en weer te schudden. De moeder van het duo vindt dat er wel wat meer reclame gemaakt had mogen worden voor de komst van de Clinidownsbus en wijst Beumkes op de site www.juun.nl. „Daar staan allemaal van die leuke uitjes in Zeeland op. De jubileumbus van de Stichting Cliniclowns deed gisteren Goes aan en staat deze week ook in Mid delburg en Vlissingen. De stich ting viert dit jaar het vijftienjarig bestaan. Wat vijftien jaar geleden begon met één downsduo in een ziekenhuis is uitgegroeid tot een stichting met zeventig downs die zorgen voor afleiding en plezier voor kinderen met een ziekte of handicap. De oorsprong van het downen in ziekenhuizen ligt in Amerika. In de jaren zestig concludeerde arts-in-opleiding Patch Adams dat in de gezondheidszorg meer telt dan alleen ziektebeelden en medi camenten. Hij benaderde zijn pa tiënten op clowneske wijze. Met liefde, aandacht en zorg doorbrak hij de manier van werken die tot dat moment in de medische we reld gebruikelijk was. Het downen voor kinderen in zie kenhuizen is begonnen in New York. In 1985 kwam Michael Chris- tensen, clown van het gerenom meerde Big Apple Circus aldaar door ziekte van zijn broer regelma tig in het ziekenhuis. Op verzoek Cliniclowns toert door heel Ne derland; deze week is de stich ting in Zeeland. De tournee moet meer bekendheid geven aan het werk van Cliniclowns. van de artsen speelde hij tijdens een open dag in het Baby's Children's Hospital of Columbia Presbyterian Medical Centre. Dat was een groot succes en het begin van georganiseerde clownsbezoe- ken aan kinderen in ziekenhuizen. Wie de jubileumbus in stapt, komt in de vrolijke en tegelijker tijd altijd trieste wereld van de clowns terecht. Met sfeerfoto's aan de wanden brengt Cliniclowns in beeld wat voor een werk de stichting in de Nederlandse ziekenhuizen, zorgin stellingen, revalidatiecentra, kin- derhospices en bij zieke kinderen thuis verrichten. Ook via webcams proberen de clowns contact te leg gen met kinderen met een ziekte, beperking of trauma. Beumkes, hoewel eigenlijk in dienst van het busbedrijf, is zo ge charmeerd van het werk van de stichting dat-ie zich heeft gehuld in een Cliniclowns T-shirt en een blauwe zonnebril met een vier kant en een rond glas heeft opge zet. „Kom even achterin kijken", zo nodigt hij iedereen uit. Daar zit de verrassing van de Clini clowns. Onder het motto: Ontdek de Clown in Jezelf moet je door de 'grapdeur', waarvan de opening links zit, en de klink rechts. Wie de clown in zichzelf nog wil ont dekken, komt vandaag of morgen naar de bus in Middelburg en Vlis singen. Vijftien jaar Cliniclowns In 1992 werd Stichting Clini clowns Nederland opgericht. In Nederland werken nu zeven tig clowns in ziekenhuizen, re validatiecentra, kinderhospices en bij kinderen thuis. Cliniclowns bereikt zieke kinde ren ook via Villa Neuzenro- de.nl, een clowneske wereld op internet. De jubiieumbus van de Stich ting Cliniclowns staat vandaag op de Zeilmarkt in Vlissingen, bij de kermis. Morgen staat de bus op de Markt in Middel burg. ledereen is welkom van 10.00 tot 17.00 uur. tholen - Geen lelijke glasbak op het mooiste plekje van Tholen. De PvdA blijft zich verzetten tegen de komst van een ondergrondse bak aan de Molenvlietsestraat en is on tevreden over de antwoorden die het college gaf op schriftelijke vra gen van de fractie. „Er wordt gewoon niet gereageerd op onze argumenten", zegt raads lid H. Nieuwenhuis, die de locatie - die bekend staat als Het Bosje - omschrijft als een karakteristiek stukje Tholen met zijn voormalige wallen en gracht. Dat de bak on dergronds komt, doet er volgens hem niets aan af. „]e weet hoe dat gaat. Als hij vol zit, wordt het er al lemaal naast gezet." Volgens de PvdA'er zijn er in Tho len wel betere plekken voor de bak te vinden. Hij wil het onder werp na de zomer nog eens aan kaarten in de commissie. Het colle ge staat wel achter de locatie. deelname aan en criminele organi satie. Het Engelse transportbedrijf van de 57-jarige Vlissinger in Bres- kens fungeerde als dekmantel en was speciaal opgericht om drug stransporten van onder meer Spanje via Nederland naar Enge land te kunnen realiseren. Zo wer den er met een gewone trailer uit Spanje vruchten gehaald die bij aankomst direct vernietigd wer den, reden er regelmatig lege con tainerwagens en werden er voor veel geld vrachtwagens met baar geld betaald. Opdrachtgevers waren er nauwe lijks en van de omzet die werd be haald kon het bedrijf niet bestaan. De zaak kwam aan het rollen toen er onder meer na een vrachtwa genongeval in Spanje in de wagen van het bedrijf 2070 kilo hasj werd gevonden en medio januari 2005 in een loods in Breskens 2880 kilo hasj in beslag werd genomen. Verdachten hebben al celstraf en krijgen daar een boete bij. YERSEKE - Verkeer heeft gisteren urenlang gen gebruik kunnen maken van de Zanddijk vanuit en richting Yerseke. Rond vier uur was op die weg een vrachtwagen die in de richting van Yerseke reed in de berm terechtgeko men, het talud afgegleden en op het onderliggende fietspad gestrand. Er raakte niemand gewond. foto Willem Mieras - door onze correspondent Ad Roos MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg wil dat de hoofdverdachte in de 'Python zaak', een 57-jarige Vlissinger, het geld dat-ie heeft verdiend met cri minele activiteiten terugbetaalt aan de Staat. Het gaat om een be drag van t.070.758 euro. Een twee de Vlissinger (34) mag 18.400 euro ophoesten. Een 63-jarige ex-bank directeur uit Koudekerke moet van het OM 66.870 euro op tafel leggen. De drie mannen werden al eerder veroordeeld tot straffen van twee tot zes jaar cel voor onder meer de smokkel van twee miljoen sigaret ten, de smokkel van enkele ton nen hasj, witwassen van geld en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54