PZC Kavelruil Borssele valt duurder uit BEVELANDEN-THOLEN 33 25 43 Chauffeur acht zich onschuldig Knalkleur moet knal voorkomen Wij geven u de helft cadeau! Brabanders schieten met aardappels Verkeerd lichaam Dansen met het zand tussen de tenen aan de vloedlijn Vrijdag 20 juli 2007 Castelen volop in belangstelling bij Franse clubs Tip? redgoes@pzc.nl Landinrichting kost een vijfde meer, maar blijft onder twee miljoen. door Frank Balkenende borssele - Het landinrichtingspro ject Borssele valt twintig procent duurder uit. Overigens valt het in absolute getallen allemaal mee, want het project dat zo'n tien jaar heeft: gelopen, kost een kleine twee miljoen euro. Deelnemende grondeigenaren moeten wel een deel van de meerkosten betalen. Secretaris K. Postma van wat de 'Aanpassingsinrichting Borssele' heet, voorziet weinig gemopper. „Er is veel vooroverleg met deelne mers gevoerd en we hebben geen signalen ontvangen dat mensen problemen hebben met die paar extra euro's per hectare. Ze trek ken tenslotte veel profijt van kavel ruil en de daarbij horende, verrich te werken." De negentig grondeigenaren - over wegend boeren - krijgen binnen kort een brief in de bus waarin staat wat ze precies moeten bijdra gen aan het landinrichtingspro ject. De zogenoemde 'lijst der gel delijke regelingen' en de tweede schatting van grondbezit ligt vanaf 13 augustus tot 12 september ter in zage. De landinrichtingscommissie licht de lijst woensdag i augustus toe tijdens een voorlichtingsbijeen komst in De Jeugdhoeve in 's-Hee- renhoek (aanvang 19.30 uur). Aanleiding voor het project vorm de de aanleg van de Westerschelde- tunnel. De toeleidende weg sneed aaneengesloten gronden doormid den. Besloten werd een gebied van De landinrichting Borssele wordt iets duurder, maar het effect van de tunnelweg, die kavels spleet, is goeddeels opgeheven met het twee miljoen euro dure project. tweeduizend hectare aan te pak ken. Dat loopt globaal van de kern centrale tot aan Ellewoutsdijk, via de Hooglandse Dijk en Westeind- sedijk naar 's-Heerenhoek en te rug naar Borssele. Van de 240 aangeschreven eigena ren sloten er zich 90 aan bij het project. Dat behelst overwegend het ruilen van kavels, waardoor de versnippering van agrarisch bezit wordt teruggedrongen. Kavelruil vormt de ruggengraat van het project, maar is er meer ge daan. Een grotere klus was het om leggen van de Paardegatse Water gang. Verder kwam er een fietspad langs de Monsterweg (met bij dragen van provincie en water schap) en werden op de Kaaiweg verkeersmaatregelen genomen. In samenwerking met het water schap werden natuurvriendelijke oevers aangelegd en bomen ge plant langs wegen en op erven. Tussen het dorp Borssele en de Zeedijk verscheen een recreatief fiets- en wandelpad. Het ministerie betaalt bijna twee derde van de landinrichting, grondeigenaren eenderde. Verder leverden NV De Westerscheldetun- nel en waterschap Zeeuwse Eilan den financiële bijdragen. goes - Mooi rood is niet lelijk, moeten ze in Goes hebben gedacht. Op drie rotondes is de fietsbaan knalrood geverfd. De signaalkleur moet automobilisten attenderen op de zwakke weggebruikers, zoals op het Admi raalsplein (foto), de rotonde Piet Heijnstraat/M. A. de Ruijterlaan. Andere rotondes die deze kleur krijgen, zijn het Rotatieplein (Buijs Ballotstraat/ Kloetingseweg/'s-Gravenpolderseweg) en het Al- bertinaplein ('s-Gravenpolderseweg). Goes pakt slechts deze drie van in totaal negen rotondes aan, omdat fietsers er direct naast de rijbaan rij den en sneller uit het zicht van automobilisten verdwijnen. De enige afscheiding vormen witge schilderde varkensruggen. Op de andere roton des ligt er een grasstrook tussen fietspad en rij baan, bij het Tiendenplein duiken fietsers onder de rotonde door. foto Willem Mieras Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. oud-vossemeer - Drie mannen uit Brabant zijn woensdagavond aan gehouden op de dijk bij Oud-Vos- semeer, omdat ze aan het schieten waren met een aardappelkanon. Het drietal van negentien en twin tig jaar oud, had pech dat de poli tie net op dat moment tien illegaal geplaatste fuiken aan het verwijde ren was uit het Schelde-Rijnka- naal. De agenten hoorden de knal len en konden de mannen snel aanhouden. Ze kregen een boete en hun kanon, dat vanuit de heup wordt bediend, is in beslag geno men. De politie hield een maand gele den ook al twee mannen aan, na dat ze bij het Goese Sas aardappels hadden afgeschoten. middelburg - De 51-jarige vracht wagenchauffeur uit Almelo be greep gisteren op de zitting van de rechtbank in Middelburg niet waarom hij zich moest verant woorden voor het ongeval dat op 6 februari 2006 op de Ruiterplaat- weg in Kamperland plaatsvond. Een personenauto reed toen in de schemering tegen de geparkeerde aanhanger van de verdachte. Bij dat ongeval kwam een elfjarige meisje uit Kamperland om het le ven. Een even oude vriendinnetje liep ernstig letsel op en de'vader van haar vriendin raakte gewond. De chauffeur moest bouwmateria len lossen en een collega was zo vriendelijk om de aanhanger zo neer te zetten dat de Almeloër weer vlot kon aankoppelen en wegrijden. De chauffeur vertrouw de op zijn collega en keek niet hoe de aanhanger was neergezet. Zon der verlichting en half op de weg, zo bleek. Kort daarna ontstond het fatale ongeval. Officier van justitie J. Zondervan betoogde dat het de zorgplicht van de Almeloër was ge weest om er voor te zorgen dat de aanhanger voor het overige ver keer veilig stond. Hij eiste vier maanden voorwaardelijk. De rech ter doet op 1 augustus uitspraak. ■BIËÜWSiWWM W m Tip? redactie@pzc.nl Hij is rood, groot en erg aanhan kelijk. Liefst ligt hij op schoot. Gaat er vanuit dat zijn menselijk personeel de deur voor hem open doet, zodat hij niet door het kat- tenluikje hoeft. Vindt het zeer vanzelfsprekend dat zijn diner op tijd wordt geserveerd en protes teert luid miauwend als het hem te lang duurt. Scherpt zijn na gels bijvoorkeur aan de leren fau teuil in plaats van aan de bomen in de tuin en ligt het liefst hele dagen te slapen op een lekker warm plekje. Tot dusverre het portret van een heel normale ka ter. Toch is Reus, want zo heet-ie, anders. Hij zit in het ver keerde lichaam. Want hij lust al les. Maar absoluut geen vis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53