Binnenland 'Bel me niet'-register tegen telefoonterreur FLYBRAZILoNL s— Landelijk onderzoek kwaliteit nepborsten Kermislui boos over verplichte 'stigmatiserende' polsband 'KIFly - Brazil! 036-548 68 OO Verpleger verdacht van moordpoging 4 1 Vrijdag 20 juli 2007 PZC tilburg - Kermisexploitanten in Tilburg zijn woedend op uitke ringsinstantie UWV. De ondernemers en hun medewer kers werden woensdag tijdens de opbouw van hun attracties gecon troleerd op uitkeringsfraude en moesten daarna van de contro leurs een blauw polsbandje om doen. De secretaris van kermisbond Bo- vak, Nicole Vermolen, heeft dat gis teren bevestigd. Vermolen werd platgebeld door ex ploitanten die schande spraken over de UWV-controle. Veel ker- mislieden vonden de controle stig matiserend en trokken vergelijkin gen met de vervolging van joden en zigeuners tijdens de Tweede Wereldoorlog. Volgens Vermolen heeft een aan tal exploitanten geweigerd het polsbandje te dragen. De polsband jes zouden moeten voorkomen dat kermismensen dubbel werden gecontroleerd. Volgens kermisbond Bovak is het de eerste keer dat op dergelijke ma nier een controle van het UWV plaatsvindt. Sinds dit jaar loopt een project van de arbeidsinspectie die de vei ligheid van werknemers in de ker- misbranche onderzoekt. Deze con troles zijn vooraf aangekondigd en gebeuren in goed overleg met de exploitanten, aldus Vermolen. w** 9 dagen v.a. 16 dagen v.a- v.a. 999»- 116 dagen «n*pasting sch.PM 1 inclusief BOEK Nu EN ontvang j een gratis Ireistrolley^ Surf voor meer LAST MINUTES STUNTS naar (tel. 7 dagen per week, do. vr. za. en zo. tot 21.00 uur) ANVR/SGR Rondreis extl. i 95,- p.p. lokaal te voldoen peter VAN STRAATEN Telefonische verkopers mogen straks niet meer in het wilde weg bellen. door Gert van Harskamp DEN HAAG - Telefonische verkopers die bellen tijdens het eten en het voetbal kijken, wordt een halt toe geroepen. Nederlanders die zich hieraan storen en zich laten plaat sen op een 'bel me niet'-register, mogen vanaf volgend jaar niet meer gebeld worden. Bedrijven die telefonisch klanten benaderen, moeten eerst deze lijst raadplegen. Dat heeft staatssecretaris Heemskerk van Economische Za ken gisteren besloten. Telecomtoezichthouder Opta moet controleren of de bedrijven zich ook aan de regels houden. Dat gebeurt door het 'bel me niet'-register naast de lijst van ge belde nummers te leggen. Bedrij ven die toch mensen van deze lijst bellen, krijgen een boete die vol gens Economische Zaken kan op lopen tot tienduizenden euro's. Consumenten kunnen zich nu al registeren bij Stichting Infofilter, waar zij aangeven geen ongewens te reclameboodschappen en tele foontjes te willen ontvangen. Er staan 1,6 miljoen huishoudens op deze lijst. Die werkt echter niet, al dus de staatssecretaris, omdat be drijven die niet verplicht hoeven te raadplegen. Heemskerk vindt verplichting no dig, omdat uit onderzoek van zijn ministerie blijkt dat 90 procent van de consumenten een hekel heeft aan ongewenste telefoontjes m Nederlanders die zich storen aan telefonische verkoop en zich la ten plaatsen op een 'bel me niet'-register, mogen straks niet meer worden gebeld. HEERLEN - De Inspectie voor de Ge zondheidszorg begint binnenkort een landelijk onderzoek naar de kwaliteit van siliconen-borstim- plantaten. De aanleiding is het dos sier van een vrouw uit Heerlen die zegt ernstig ziek te zijn geworden, nadat de bij haar ingebrachte pro thesen enkele jaren geleden begon nen te lekken. Over de exacte opzet van het on derzoek moet nog worden beslist, maar duidelijk is al wel dat de in spectie zich breed zal oriënteren. Patiëntenverenigingen zullen wor den benaderd met het verzoek in dividuele dossiers van vrouwen met klachten over siliconenprothe- sen te mogen bestuderen. Door het land zullen inspecteurs ziekenhuizen en privéklinieken be zoeken om met plastisch chirur gen te praten. Ten slotte worden ook meerdere fabrikanten van borstimplantaten benaderd. De eerdergenoemde Heerlense kreeg tien jaar geleden prothesen ingebracht in het Atriumzieken huis. De met siliconengel gevulde implantaten waren afkomstig van het Amerikaanse bedrijf Mentor, dat ook een fabriek in Leiden heeft. Daar worden jaarlijks zo'n 120.000 prothesen gemaakt. Het doel van het inspectieonder- zoek is in beeld te krijgen hoeveel vrouwen soortgelijke problemen met hun gezondheid ervaren als gevolg van lekkende borstprothe- van verkopers. Van de ondervraag den zegt 56 procent zich graag af te willen sluiten voor telefonische verkopers. Werkgeversverening Calkenters (WGCC) noemt het 'bel me niet'-register overbodig. „Als men sen telefonische verkoop echt zo erg vinden en werkelijk niks telefo nisch willen kopen, bestonden de callcenters allang niet meer", zegt woordvoerder Herman Nieuwen- huis. „Maar mensen kopen dus ge woon." Een verplicht 'bel me niet'-register heeft er in de Verenig de Staten voor gezorgd dat bedrij ven het medium massaal de rug toekeerden. De WGCC is niet bang voor het voortbestaan van te lefonische verkoop. „We zagen de branche al veranderen", aldus Nieuwenhuis. „Er zijn nog maar weinig bedrijven die in het wilde weg gaan bellen. Bedrijven bellen vooral bestaande klanten." sittard - De politie heeft een 41-jarige mannelijke verpleegkun dige uit Sittard aangehouden op verdenking van poging tot moord op een dementerende suikerpa tiënte in verpleeghuis Leontine in Amstenrade. Justitie heeft ook sec tie laten verrichten op het stoffe lijk overschot van een pas overle den andere bewoner van hetzelfde zorgcentrum. De verpleger wordt ervan beschul digd de suikerpatiënte bewust in gevaar te hebben gebracht door tot twee keer toe een deel van haar voorraad insuline te ontvreemden. Of de man ook verantwoordelijk kan worden gehouden voor de dood van de andere bewoner van Leontine, staat nog niet vast. 4RA<£ 0ENO&/M zb is- AL vuoRZlEN/ Jagers mishandelen Statenlid van PvdD westbeemster - Statenlid Peter van Poelgeest van de Partij voor de Dieren is naar eigen zeggen woens dagavond mishandeld door twee jagers uit Oostzaan in Westbeem ster. Hij heeft aangifte gedaan van mishandeling en vernieling van zijn camera. Hij kon na behande ling in het ziekenhuis naar huis. Het Statenlid in Noord-Holland was afgegaan op een melding van een jachtpartij door vier jagers. Overwegen krijgen nieuwe spoorbomen UTRECHT - Prorail begint in okto ber met het aanbrengen van een nieuw soort spoorbomen die bei de weghelften beslaan. Prorail heeft enige tijd geëxperimenteerd met deze automatische dubbele overwegbomen. Prorail benadrukt dat de invoering niets te maken heeft met de dood van een jongen die dinsdag werd doodgereden tij dens een 'oversteekwedstrijdje' op een overweg in Utrecht. Pensioenschade voor samenwonenden ZEIST - Samenwonende jongeren lopen veel geld mis, doordat zij niet weten dat zij hun partner bij hun pensioenfonds moeten aan melden. Ruim een derde van de partners van jongeren die bij een pensioenfonds zijn aangesloten, heeft daardoor geen recht op het partnerpensioen. Dat blijkt uit on derzoek van PGGM, het pensioen fonds voor ruim twee miljoen (oud-)medewerkers. Duitse grootvader raakt de weg kwijt ZOETERMEER - Een 85-jarige man uit Duitsland is woensdag flink uit koers geraakt. De man raakte in de war na een wegomleiding nabij het Duitse Dortmund. Daardoor reed hij steeds verder van huis, en zag vervolgens zelfs geen Duitse borden meer boven de wegen. De man kwam uiteindelijk in de mid dag tot stilstand in Zoetermeer. Uiteindelijk haalde zijn kleinzoon hem vanuit Duitsland op. Toeristen in buitenland vaker in problemen AMSTERDAM - Nederlanders die in het buitenland op vakantie zijn, melden zich dit seizoen veel vaker met problemen bij de hulpverle ningsorganisatie SOS Internatio nal. Sinds de schoolvakanties zijn begonnen, is de organisatie 18 pro cent vaker in actie gekomen om mensen te helpen bij ziekte, onge lukken, pech of schade. In totaal kregen 4500 mensen tot nu toe hulp. Oude stadspoort in Eindhoven blootgelegd EINDHOVEN - Archeologen hebben gisteren in Eindhoven een middel eeuwse stadspoort uit de vijftien de eeuw blootgelegd. Deze Woen- selse poort was een van de drie be waakte toegangen tot het cen trum. Volgens stadsarcheoloog Ni co Arts stond de poort midden op een houten brug die over een der tig meter brede stadsgracht leidde. Van de drie meter brede poort zijn twee bakstenen funderingen over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4