Transfer lonkt voor Royston Drenthe Eerste wielerklassieker op Tholen wPZC Vrijdag 20 juli 2007 43 Romeo Castelen vertrekt vrijwel zeker naar Monaco. door Barry van der Hooft epe - Nadat Feyenoord zich de afge lopen weken vooral heeft bezigge- houden met het binnenhalen van de ene na de andere versterking, lijkt de club nu zelf te gaan verdie nen aan transfers. Royston Dren the staat nog steeds in de belang stelling van verschillende Europe se topclubs, terwijl Romeo Caste len mogelijk naar Frankrijk ver trekt. Angelos Charisteas werd eer der al voor 2,5 miljoen euro ver kocht aan 1. FC Nürnberg. Feyenoord heeft de afgelopen week geen gesprekken meer ge voerd met potentiële kopers voor Drenthe. Die hebben in een eer der stadium wel al plaatsgevon den. Real Madrid heeft interesse in de aanvallend ingestelde mid denvelder, terwijl ook Chelsea naar de diensten van de jeugdinter- national dingt. Daarnaast hebben ook andere clubs hun interesse kenbaar gemaakt. Feyenoord wacht rustig af, waar door op dit moment sprake lijkt van stilte voor de storm. Een bod van vijftien miljoen euro of meer kan een transfer van Drenthe in eens in een stroomversnelling brengen. Drenthe wilde gisteren tijdens het trainingskamp in Epe niet ingaan op interesse van andere clubs. De Rotterdammer liet wel doorsche meren dat er nog steeds iets speelt. Chelsea lijkt daarbij over de beste papieren te beschikken, omdat de Engelse topclub bereid zou zijn Drenthe nog één seizoen aan Feye noord te verhuren. Wanneer het tot nieuwe onder handelingen over Drenthe komt, zal Sigi Lens die voeren. Drenthe, die vorige maand met Jong Oranje Europees kampioen werd, besloot onlangs te breken met zijn zaak waarnemer André Wasiman. De oud-prof die Drenthe al vijf jaar begeleidde, zou te onervaren zijn en bleef zwaar teleurgesteld achter. Wasiman kan nu fluiten naar een percentage van de transfersom. Lens, directeur van het bureau Pro Athlete, heeft ook internationals als André Ooijer, Mario Melchiot, Denny Landzaat en Giovanni van Bronckhorst in zijn stal. De laatste begeleidde hij onlangs ook bij zijn terugkeer naar Feyenoord. Voor Romeo Castelen is een over gang naar AS Monaco dichtbij. Het contract van de aanvaller loopt nog één jaar door, dus nu kan Feyenoord nog geld aan hem verdienen. Castelen staat ook in de belangstelling van Pa- ris-Saint-Germain, maar de Franse club moet eerst zelf spelers verko- Serge Quinten uit Kloetinge en Bart Ooijevaar uit Ossendrecht, heeft hij een lang gekoesterde wens van Hugo Gravestein uit Kruiningen tot uitvoering ge bracht. Gravestein leurde al tijden met het idee een wielerronde op Tholen te verrijden, maar de ani mo was onvoldoende. Totdat hij vorig jaar de cafés in de regio benaderde. Bij Maikel Goud zwaard werd een gevoelige snaar geraakt en hij zette de schouders eronder. De omloop - officieel de Overbeeke en Van Dijke Tour ge- 1^ De Omloop van Tholen wordt morgen voor de eerste keer gere den. De wedstrijd is de derde en laatste klassieker in de cyclus van TMZ. pen om een transfersom van drie miljoen euro op te kunnen hoes ten. AS Monaco wil zaken doen na het afzeggen van Ludovic Giu- ly. De aanvaller van Barcelona ver koos een overgang naar AS Roma boven een terugkeer in het prin- sendom. Monaco zou ruim vier miljoen eu- doopt - is de derde en laatste klas sieker van Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ). De eerste was de Ronde van Noord-Beveland (op 19 mei gewonnen door Johnny van der Klooster), de tweede een week later de Zeeland Classic (gewon nen door Dennis Mesu). Deze twee winnaars staan nu ook op de startlijst, evenals Jacques Schuit, nationaal kampioen bij de Amateurs A. In totaal hebben al meer dan tachtig renners zich aan gemeld. „Voor een beginnende koers hadden we ingezet op zo'n tachtig deelnemers", zegt Goud zwaard. „Maar nu verwachten we uiteindelijk zo'n honderd renners aan de start." De hoofdsponsor van de omloop heeft zich meteen voor drie jaar ro willen overmaken voor Caste len, maar heeft nog geen officieel bod bij Feyenoord neergelegd. Na investeringen in diverse spe lers lijkt Feyenoord door de ver koop van Drenthe en Castelen nu ook geld op de transfermarkt te gaan verdienen. aan het evenement verbonden. „Het wordt dus geen eenmalige wedstrijd. Als het aanslaat, willen we doorgroeien. Misschien uitein delijk wel naar een profkoers. Maar dat is een droom voor de lan ge termijn." De Omloop van Tholen start mor genmiddag om 14.00 uur in de Stoofstraat in Poortvliet. De koers maakt twee keer een ronde van zo'n 43 kilometer langs de zeven kernen op Tholen (Tholen-stad, Oud-Vossemeer, Sint-Annaland, Stavenisse met zijn kasseien, Sint-Maartensdijk en Scherpenis- se). Bij terugkomst in Poortvliet worden eerst nog drie plaatselijke rondjes gereden voordat de ren ners na bijna 114 kilometer fi nishen in de Stoofstraat sport ISBmBÊÊÊÊM MOTORSPORT ZATERDAG Clubwedstrijd. Locatie: Oude Polderweg, Wemeldinge. Organisatie: MC De Sproeier. Aanvang trainingen: 10.15 uur, wedstrijden 12.00 uur. PAARDENSPORT VRIJDAG Jumpin' de Weel. 8.00 uur: paarden klasse L klassiek en progressief. 10.30 uur: paarden M klassiek en progressief. 13.00 uur: paar den Z klassiek 13.30 uur: pony's B en L klassiek. 15.00 uur: pony's M, Z en ZZ klassiek. 17.00 uur: paarden Z klassiek. 18.00 uur: finale B klassiek. 19.30 uur: paarden Zeeland-Brabant Cup. Locatie: erven Huige, aan de Brilletjesdijk in Nisse. ZATERDAG Jumpin' de Weel. 8.00 uur: paarden L em M twee fasen. 10.30 uur: paarden Z jacht. 13.00 uur: po ny's B progressief en L en M twee fasen. 14.00 uur: pony's Z en ZZ twee fasen. 15.00 uur: finale paarden L, M, Z en ZZ klassiek. 17.00 uur; Veteranen. Locatie: erven Huige, aan de Brilletjesdijk in Nisse: ZONDAG Jumpin' de Weel. 8.30 uur: paarden nationaal 1.35m twee fasen. 8.30 uur: veteranen. 10.00 uur: paarden nationaal 1.30m twee fasen. 10.30 uur: paarden nationaal 1.40m twee fasen. 12.00 uur: paarden nationaal 1.30m klassiek. 12.00 uur: vierjarige paar den klassiek. 14.00 uur: vijfjarige paarden klassiek. 14.30 uur: paarden nationaal 1.35m klassiek. 15.00 uur: veteranen. 16.30 uur: Grote Prijs Jumpin' de Weel paarden nationaal 1.40m. Locatie: erven Huige, aan de Brilletjesdijk in Nisse. TENNIS VRIJDAG DRV Maeneblusscherstoernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aanvang: 10.30 uur. C1000 Vechthanentoernooi. Locatie: tennisvereniging De Boskreek te Bres- kens. Aanvang: 9.00 uur. Rabobankjeugdtoernooi. Locatie: tennis vereniging Ludo et Emergo te Oostburg. Aanvang: 16.00 uur. ZATERDAG DRV Maeneblusscherstoernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aanvang: 9.00 uur. C1000 Vechthanentoernooi. Locatie: tennisvereniging De Boskreek te Bres- kens. Aanvang: 9.00 uur. Rabobankjeugdtoernooi. Locatie: tennis vereniging Ludo et Emergo te Oostburg. Aanvang: 9.00 uur. ZONDAG Finales DRV Maeneblusscherstoernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 9.00 uur. Finales C1000 Vechthanentoernooi. Lo catie: tennisvereniging De Boskreek te Breskens. Aanvang: 9.00 uur. Finales Rabobankjeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Ludo et Emergo te Oostburg. Aanvang: 9.00 uur. VOETBAL VRIJDAG Vriendschappelijk. West-Zeeuws- Vlaamse selectie-Hoek. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: veld Bier vliet. WIELRENNEN ZATERDAG 63e Ronde van Biervliet. Locatie: Gent sestraat, Biervliet. Categorie: elite, belof ten, amateurs A. Aanvang: 18.30 uur. Af- stand: 80 kilometer. 1e Omloop van Tholen. Locatie: Stoof straat, Poortvliet. Categorie: amateurs A, B en 40+/masters van de vrije bonden en de KNWU. Aanvang: 14.00 uur. Afstand: 114 kilometer. ZWEMLOOP ZATERDAG Rabobank Zwemloop. Aanvang 18.00 uur. Afstanden: 750 m zwemmen, 7.5 km lopen. Inschrijven 16.30-17.30: tent op het Jaagpad - Brugse Vaart te Sluis. Info: www.tvzwin.eu. Comité verwacht zo'n honderd renners aan vertrek in eerste editie. door Rudy Boogert POORTVLIET - Aan jan en alleman hebben ze het gevraagd: Heeft Tho len ooit een wielerklassieker ge kend. „Er waren geruchten dat-ie er ooit is geweest", zegt Maikel Goudzwaard, „we hebben gezocht en gevraagd, maar niemand kon is daadwerkelijk vertellen dat-ie daad- I werkelijk verreden is." Morgen dus wel. Maikel Goudzwaard, zoon van een caféhouder in Poortvliet, is voorzit ter van het comité Omloop van Tholen. Samen met twee studiege ld noten (vrijetijdswetenschappen), I Royston Drenthe (donker shirt) in actie tegen Israël op het EK onder 21 foto Bas Czerwinski/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45