Sport Ten Cate: Sneijder nog geen grote meneer Ronde van Biervliet al meer dan zestig edities een springlevende koers Woontrend Zeeland Favorieten maken geen fout Collina wijst arbiters aan 42 Jvrijdag 20 juli 2007 PZC W Wilfried Bastiaanse won in 2005 in Biervliet. foto Camile Schelstraete Organisatiecomité begroet minstens vijftig renners. door Wim de Vos BIERVLIET - De Ronde van Biervliet is zaterdag toe aan zijn 63e editie. De wielerkoers behoort ongetwij feld tot de klassiekers in Zeeland. Secretaris Gerard Provoost van het organisatiecomité is er maar wat trots op: een wedstrijd met tradi tie en bovendien één waarvoor de renners behoorlijk veel belangstel ling tonen. Inmiddels staan er een kleine vijftig coureurs op de deel nemerslijst. Provoost stelt echter dat het steeds lastiger wordt om een wielerwed strijd te organiseren. „Het wordt ie der jaar moeilijker om rond te ko men. Gelukkig hebben we nog een behoorlijk aantal sponsors uit Biervliet en uit de regio. Maar er komen steeds meer evenementen bij. En die moeten allemaal uit de zelfde vijver vissen. Zo is er dit jaar de Eneco Tour weer bijgeko men", legt hij uit. Provoost voegt er aan toe dat het ook steeds moei- De Ronde van Biervliet is toe aan zijn 63e editie. Hoewel de organi satoren tevreden zijn, hebben zij steeds meer moeite alles rond te krijgen. lijker wordt om de kar te trekken. „Want ons comité bestaat nog maar uit vier man. Er zouden best wel nieuwe mensen bij mogen ko men." Net als de andere organisatieleden Rinus de Regt, johan de Paauw en Ko de Koster is Provoost diktevre- den over het aantal renners dat in middels op de deelnemerslijst staat, onder wie bovendien enkele sterke coureurs. Zoals bijvoorbeeld Arno Hartog die dit jaar de Om loop van de Braakman op zijn naam wist te schrijven. Daarnaast won de coureur uit Giessenburg ook in Lexmond, Har- dinxveld-Giessendam en Ridder kerk. Maar ook vanuit België komt er een coureur die hoge ogen kan gooien. De jeugdige Sim Steyvers uit Oudenaarde debuteert dit jaar bij de beloften en maakte vorig jaar deel uit van de Belgische WK-juniorenselectie. Bij het pro vinciaal kampioenschap van Oost-Vlaanderen eindigde hij on langs als derde. Zeeuwse deelname is er van slechts enkele renners zo als Niek Rentmeester (Goes), Dan ny Schaut (Sas van Gent), Michel Rommers (Kruiningen) en John van de Vreede (Krabbendijke). De wedstrijd in Biervliet begint za terdag om 18.30 uur en de afstand bedraagt 80 kilometer. press ions Rolgordijnei dessins en structuurprints: Dessins op maat Uitgebreid kleurenpallel met meet dan joo kleuren Alle dessins en structuren zijn verkrijgbaar in drie verschillende transparanties laat uw verbeelding spreken' Trainer schat waarde van middenvelder echter wel hoog in. OLDENZAAL - Ajax-trainer Henk ten Cate vindt Wesley Sneijder nog geen 'grote meneer'. Hij spreekt zichzelf tegen door de mid denvelder die naar een Spaanse topclub wil wel te taxeren op een transferwaarde van een 'grote me neer'. Henk ten Cate meent dat Sneijder (23) er verstandig aan zou doen nog een seizoen in Amsterdam te blijven en aanbiedingen van Valen cia en Real Madrid naast zich neer te leggen. „Bij een grote club moet je als grote meneer binnenko men", aldus Ten Cate. „Je moet ge louterd zijn, anders kun je door het ijs zakken." Ten Cate vindt dat Sneijder nog niet is uitgeleerd bij Ajax. „Hij kan nog meer verantwoording leren nemen in het team. Als hij dat dit door Sven Bakker MIDDELBURG - De als eerste ge plaatste Bram Kaffener verloor bij het DRV Maeneblusscherstoer- nooi de eerste set met 1-6 tegen Vincent Nieboer. Maar hij herstel de zich goed en pakte het tweede en derde bedrijf met 6-3 6-2, waar door hij alsnog in de halve finale staat. Ook Brian Dijkstra schaarde zich bij de laatste vier. De Vlissinger won van Middelburger Arjan Jonk man met 6-2 6-3. Ook in de vierde categorie van het enkelspel moest Jonkman zich vroegtijdig gewon nen geven. Julien van 't Leven bleek een maatje te groot: 6-3 en 6-2. Roelof van Gilst won wel. Hij versloeg Joris in 't Hout met 6-4 6-0.. In de 3-categorie bij de vrouwen werd de als tweede geplaatste Sas- kia Oranje uitgeschakeld. Zij won de eerste set met 6-3 van Wytske van der Weide, maar pakte daarna nog slechts één game: 0-6 en 1-6. seizoen doet in de Champions Lea gue (waarvoor Ajax zich nog moet plaatsen, red.), weet iedereen wie hij is." De trainer van Ajax zaaide woens dagavond verwarring in Olden- zaal, waar Ajax met 8-0 een oefen duel met de amateurs van Quick '20 won, door Sneijder vervolgens wel een transferwaarde van een 'grote meneer' toe te kennen. De trainer van Ajax wilde geen be dragen noemen over de afkoop som (naar verluidt dertig miljoen euro) die Sneijder moet opleveren. Maar een bedrag van zo'n zestien miljoen euro vond hij te laag, ook voor een speler die volgens hem nog moet bijleren. „Een aanvallen de middenvelder met de spelbepa- lende en scorende kwaliteiten van Ajax-trainer Henk ten Cate vindt dat Wesley Sneijder nog niet toe is aan een overstap naar Spanje. De speler zou echter wel al der tig miljoen euro moeten kosten. Sneijder moet veel meer kosten. Hij is in mijn ogen vergelijkbaar met Deco. Die kwam drie jaar gele den van FC Porto, dat toen de Champions League had gewon nen, naar Barcelona. Deco kostte 25 miljoen euro." Met zijn pleidooi om Sneijder nog een jaar te behouden, preekt Ten Cate overduidelijk voor eigen paro chie. In zijn laatste jaar als trainer van Ajax wil de Amsterdammer zijn beste speler niet kwijtraken. Sneijder reageerde met een glim lach op de woorden van Ten Cate. „Ik praat niet meer over dat gedoe. Ik heb er toch niets mee te win nen. Ik heb vaak genoeg gezegd wat mijn plannen zijn." Sneijder wil weg. De Utrechter maakte zijn debuut in het eerste van Ajax op 2 februa ri 2003 in de uitwedstrijd bij Wil lem II. Sneijders speelde ondertus sen 125 competitiewedstrijden voor de Amsterdammers en heeft 35 interlands op zijn naam staan. Hoek opent oefenreeks op veld van Biervliet GOES - Zaterdag-hoofdklasser Hoek voetbalt traditiegetrouw zijn eerste wedstrijd in de voorberei ding tegen een West-Zeeuws- Vlaamse selectie. Aardenburg is morgen met vijf spelers hofleveran cier van het selectieteam. Cadzand en Breskens leveren elk drie spe lers. Coach Ruud Comelis kiest uit 18 voetballers. De wedstrijd in Biervliet begint om 19.30 uur. Bennie Provoost nog ongeslagen in Den Haag DEN HAAG - Dammer Bennie Provoost is nog altijd ongeslagen op het DNC Open in Den Haag. De Aagtekerkenaar speelde giste ren in de zevende ronde gelijk te gen Daouda Soumah. Provoost heeft nu vier winspartijen en drie remises achter zijn naam. Vandaag is de achtste ronde, mor gen is de negende en tevens laatste ronde. Duinstraat 18a Koudekerke Telefoon C01 1 8J 55 55 60 Fax C01 18) 55 20 52 mfodwoontrend n» www.woontrend.nl WK! TENNIS Amersfoort. Dutch Open, mannen. Tweede ronde: Eschauer (Oos) - Sluiter (Ned) 6-2 6-4, Darcis (Bel) - Simon (Fra) 7-6 (4) 6-1, Andreev (Rus) - Volandri (Ita) 3-6 6-1 6-4, Moya (Spa/3) - Zabaleta (Arg) 6-2 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Haase/Was- sen (Ned)-Smit/Van Haasteren (Ned) 6-3 6-2. Los Angeles. Mannen. Tweede ronde: Safin (Rus/3) - Bastl (Zwi) 6-2 2-6 6-4, Kiefer (Dui) - Koenitsin (Rus) 6-3 6-2. Stuttgart. Mannen. Tweede ronde: Na- dal (Spa/1) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-3, Lopez (Spa) - Berdych (Tsj/3) 6-0 6-3, Monaco (Arg/8) -Koubek (Oos) 6-2 3-6 6-3, Ferrero (Spa/6) - Hartfield (Arg) 6-4 1-6 6-3. Cincinnati. Vrouwen. Tweede ronde: Tsjakvetadze (Rus/1) - Perianu (Roe) 6-4 6-3. Palermo. Vrouwen. Tweede ronde: Pen- netta (Ita) - Gallovits (Roe) 6-3 6-1. Middelburg. DRV Maeneblusscherstoer- nooi. Mannenenkelspel. HE3: B. Dijks tra-A. Jonkman 6-2 6-3, B. Kaffener-V. Nieboer 1-6 6-3 6-2. HE4: J. van 't Le- ven-A. Jonkman 6-3 6-2. HE5: A. de Vis-H. van den Driest 6-4 6-1, T. Raves- tein-M. Rovers 6-1 6-0. Vrouwenenkel spel. DE3: J. Vos-K. Coudt 6-4 6-2, W. van der Weide-S. Oranje 3-6 6-0 6-1. DE4: R. den Hoedt-C. de Putter 6-2 6-0. Mannendubbelspel. HD5: J. Duijndam/R.J. Brink-J. Kas/J. in 't Hout 6-2 6-2. Ge- mengddubbelspel. GD6: D. Truijens/W. Broekema-E. Driessens/J. Schreurs 6-1 3-6 6-3. VOETBAL Beek en Donk: Sparta'25-PSV 0-10 (0-4). Doelpunten: Bakkal 2, Afellay 2, Koné 2, Lazovic, Da Costa, Simons (straf schop), Marcelis. Zwijndrecht. Pelikaan-Sparta 0-15 (0-6). Doelpunten Sparta: Roberts 6, Po lak 3 (2x strafschop), Vlug 2, Emnes 2, Jo hn 2. Sluis: NAC Breda-FC Brussels (Bel) 2-1 (1-1). Doelpunten NAC: Sikora 2. Albers mogelijk terug als testrijder Spyker NÜRBURG - Christijan Albers is nog niet definitief uit beeld bij Spyker. Dat stelt Colin Kolles, teammana ger van het Nederlandse Formule i-team. Volgens Kolles bestaat de mogelijkheid dat de begin vorige week ontslagen coureur in de toe komst ingezet zal worden als test- coureur. Dat Albers ooit nog tij dens races ingezet zal worden, is volgens de teammanager erg on waarschijnlijk. Oefenwedstrijd Hoek tegen AA Cent GOES - Zaterdag-hoofdklasser Hoek voetbalt op woensdag au gustus een oefenwedstrijd tegen de profs van AA Gent. Die club eindigde vorig seizoen vierde in de hoogste Belgische voetbalcompeti tie. Voorafgaand aan de wedstrijd is er vanaf 18.45 uur een korte spe lerspresentatie. De wedstrijd be gint om 19.00 uur. De toegang be draagt vijf euro. ROME - De vroegere Italiaanse top- scheidsrechter Pierluigi Collina gaat de scheidsrechters aanwijzen die wedstrijden moeten fluiten in de twee hoogste voetbaldivisies van zijn land. Hij werd voor die functie gevraagd tijdens een bijeen komst van de Italiaanse scheids rechters. Op die manier hoopt het gilde dat het imago wordt verbe terd. Collina stopte twee jaar geleden met fluiten na een conflict met de Italiaanse voetbalbond omdat hij gesponsord werd door een auto merk. Hij floot tientallen top wedstrijden, waaronder de WK-fi- nale van 2002. De kale man met de bolle ogen werd gezien als een van de beste scheidsrechters ter wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44