Sport Vinokoerov krikt zijn moraal op Boogerd rijdt weer in Boxmeer Als Sinkewitz terugkeert in het peloton, kan hij klappen verwachten toun s frances pzc Vrijdag 20 juli 2007 41 Kazachstaanse Astana- renner laat zien dat hij er weer is. door Ad Pertijs montpellier - Na de bevoor rading, iets voorbij Arles, draaide het peloton gisteren de Camargue in. Open terrein, smalle wegen, veel wind. Het was voor Vino koerov, kind van de Kazachstaanse steppen, het ideale moment om zichzelf terug in de strijd te wer pen. Hij gaf het teken dat zijn Asta- na-ploeg de boel op de kant moest gooien. Dat is de wielerterm voor het versnellen als de wind van op zij blaast. Het hele peloton moest onder in de beugel en het wachten was op een breuk in het peloton. Toen die kwam en Christophe Moreau in het tweede gedeelte bleek te zitten, gaf Vinokoerov hoogstpersoonlijk zelf vol gas. „We wisten dat na de bevoorra ding een open terrein zou volgen. Maar het is 'Vino' die zelfheeft be sloten er iets mee te doen", stelde ploegleider Mario Kummer na af loop. De winst is volgens hem tweeledig. „We nemen afstand van Moreau en het is goed voor de mo raal in de ploeg. Vino heeft laten zien dat hij er weer is." Welke van de twee het belangrijkste is? „Dat laatste uiteraard." Op het einde probeerde Vino koerov met een demarrage en een gooi naar de ritzege zijn coup nog meer glans mee te geven. Het mis lukte. „Ik heb de benen nog niet als destijds op de Champs-Elysées, twee jaar geleden. Het is wel hoop gevend wat ik nu al weer kan doen", zei de Kazach, die voor het eerst sinds een week een lach liet zien. Kummer: „In de auto had ik nog gewed dat hij zou aanvallen." Asta- 'lk ga voor Klöden werken en zelf probeer ik in de Pyreneeën een rit te winnen' na voelde zich derhalve de grote winnaar van de dag. Voor de start gaf Vinokoerov aan dat hij de rol van kopman heeft overgedragen aan Klöden. „Ik ga voor hem wer ken en zelf probeer ik straks in de Pyreneeën een rit te winnen." Mor gen kan Klöden in de tijdrit Asta- na helemaal terug in het zadel hel pen. Hij moet iets minder dan vier minuten goed maken op Rasmus sen. Na wat Vinokoerov liet zien in de Camargue, krijgt teambaas Biver echter weer andere vragen te beant woorden. 'Kan Vino de Tour nog winnen?' De Zwitser stelt dat Klö den zijn best geplaatste renner is. En met Vino zijn volgens hem de wonderen de wereld nog niet uit. Heeft Kummer ook al gewed dat de renner, rond wie de machtigste mannen van Kazachstan een ploeg hebben gebouwd, toch liever zelf de ronde wil winnen? „Nee, zo ver zijn we nog niet." Rabo-renner gaat op voor vijfde winst in Daags na de Tour. door onze sportredactie boxmeer - Wielrenner Michael Boogerd heeft de wielerronde Daags na de Tour opgenomen in de agenda van zijn afscheidstour- nee. Boogerd, die bezig is aan zijn twaalfde Ronde van Frankrijk, won het Boxmeerse criterium al vier keer. De afgelopen twee edi ties werden door de Rabo- bank-renner gewonnen. Rondebaas Berni Rijnen is zeer te spreken over de komst van Boo gerd naar Boxmeer. „Ie kunt het een beetje vergelijken met de situa tie van Erik Dekker, zoals die een jaar geleden was", stelt de Braban der. Vorig jaar begon Dekker zijn af- scheidstournee in Boxmeer. Grote media-aandacht en een behoorlij ke publieke opkomst waren daar van het gevolg. „Het deed mensen destijds heel veel, om Dekker nog één keer door Boxmeer te zien fiet sen." Boogerd is in de weken na de Tour de France een zeldzame ver schijning in het peloton. De pu bliekslieveling rijdt dit seizoen im mers maar drie criteriums. „Daar door is het alleen maar extra bij zonder dat hij voor Boxmeer kiest", aldus de trotse rondebaas uit Boxmeer. Gisteren kon Berni Rijnen bo vendien melden dat de Neder landse toprenners Thomas Dek ker, Bram Tankink en Steven de Jongh op de deelnemerslijst van Daags na de Tour zijn bijgeschre ven. Ballonvaren tijdens Breda Ballon Fiësta 3, 4, 5 augustus 2007 (ochtendvaart) V .IsfffBw Bestel nu Ad Ballon 076-5145372 Familie Dekker beroofd montpellier - De ouders en de zus van wielrenner Thomas Dek ker zijn in de nacht van woensdag op donderdag in hun slaap be roofd van een geldbedrag. De drie waren in Frankrijk om de wielren ner aan te moedigen. Ze overnacht ten in hun camper op 250 kilome ter van Montpellier. Medaille Van Engelen marseille - Verzorger Ton van En gelen van de Rabobankploeg is gis teren in Marseille gehuldigd voor zijn twintigste Ronde van Frank rijk. Tourdirecteur Christian Prud- homme overhandigde hem een ge- denkmedaille. „Ik ben blij met de ze onderscheiding, ik vind het een mooie erkenning", zei de oud doelman van Feyenoord en PSV. Adidas geen co-sponsor berlijn - Adidas maakt een einde aan het co-sponsorschap van de ploeg van T-Mobile. De jongste dopingaffaire rond Patrik Sinke witz is daartoe de aanleiding. De kledingsponsor wil niet meer wor den geassocieerd met het gebruik van verboden stimulerende midde len. Drie renners naar huis marseille - Sylvain Calzati is in de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk afgestapt. De Franse ren ner van AG2R deed dat gisteren na ongeveer 60 kilometer. Later in de koers kneep ook de Spanjaard Igor Anton in de remmen. David Za- briskie (VS) kwam te laat binnen. Daardoor zijn er nu nog 168 ren ners in de strijd. Oorlogszuchtige taal richting op doping betrapte Duitser. door Edward Swier montpellier - De tijd van pappen en nathouden is definitief voorbij. Hebben nu nog tal van vroegere dopingzondaars bijbaantjes tijdens de Tour, Patrik Sinkewitz hoeft zich nooit meer in het peloton te vertonen. En doet hij dat wel? Dan kan de Duitser klappen ver wachten. „Dat punt zijn we nu aan het nade ren, ja. Er wordt van niemand nog een misstap getolereerd", verzucht te Bram Tankink gisteren. Tal van collega's spraken dezelfde, oorlogs zuchtige taal. Al te veel tijd om te discussiëren hadden ze onderweg naar Mont pellier niet gehad, daarvoor werd er te hard gereden. Maar uit de kor te babbeltjes die Bram Tankink Bram Tankink: 'Hij komt aan ons brood, hij flikt het hele systeem' met collega's maakte, en de ge sprekken die de avond ervoor aan tafel waren gevoerd, kon de Quick Step- renner een ding conclude ren. „Het is nu echt menens. Sinkewitz hoeft echt niet meer terug te komen. Die klojo stort niet alleen zijn eigen ploeg T-Mobile, een team dat er echt veel aan doet om de sport te zuiveren, in de ellende. Maar ons allemaal. Hij komt aan ons brood, hij flikt het hele sys teem. Daar zijn wij ons van be wust, dat wordt hem zwaar aange rekend." Tankink, ex-ploegmaat van Sinke witz bij Quick Step, zonder dollen en oprecht boos: „En dan te den ken dat die Patrik altijd zei dat hij zowel voor als na de wedstrijd geen seks wilde. Dat was zoge naamd niet goed voor zijn testoste ron." De Astana-ploeg, met voorop kopman Vinokoerov, voert het tempo flink op en forceert een breuk in het peloton. foto Bas Czerwinski/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43