aan nieuw leven M 4 Asielzoeker qprlmming heeft hulp nodig f41 is steeds even beroemd 4 "44 44 Pardon Plan voor aanpak zwakke schakels kustzone West-Zeeuws-Vlaanderen verschijnt september PZC Vrijdag 20 juli 2007 3 Akar hoorde gedaan toen eind januari Rita Verdonk maakt bekend dat 26.000 asielzoekers het land binnen drie jaar moeten verlaten. Er komt veel protest. 21 november De VPRO en Vara beginnen met de serie portretten 26.000 gezichten over uitgeprocedeerde asielzoekers. 31 maart Bekende Nederlanders vragen de koningin in een brief om ter gelegenheid van haar 25-jarig ambtsjubileum een generaal pardon te verlenen aan 26.000 uitgeproce deerde asielzoekers. De brief wordt door 200.000 mensen ondertekend. 26 april PvdA dient een motie in om de pardonregeling te verruimen. Motie wordt verworpen. 29 november SP dient een motie in voor generaal pardon. De motie haalt het niet. 30 juni Kabinet Balkenende II valt. WD en CDA regeren verder met een minderheidscoalitie. 22 november Tweede Kamer-verkiezingen. 30 november Een nipte meerderheid van de Tweede Kamer dwingt minister Verdonk te stoppen met het uitzetten van asielzoekers, die voor april 2001 Nederland zijn binnengekomen. 2004 2005 2006 onlangs dat ze in Nederland mag blijven, dankzij het generaal pardon. Gizem: „Wat ik als ik het hoorde? Ik heb gehuild." foto Ronald den Dekker door Cornelleke Blok Zo'n 450 Zeeuwse asielzoe kers vallen onder het gene raal pardon, schat directeur G. Burgers van Inlia Zeeland. De stichting ontfermt zich over drie honderd van hen. „Tien tot twaalf mensen krijgen geen verblijfsver gunning. Voor hen proberen we nog een oplossing te vinden via een andere procedure." Burgers pleit voor een menselijke benadering van mensen die niet in Nederland mogen blijven. „Ze moeten niet teruggestuurd wor den, maar op een menselijke basis worden begeleid. We kunnen niet accepteren dat mensen zwervend gaan rondlopen." Ook voor mensen die wél een ver blijfsvergunning krijgen, moet er nog heel wat geregeld worden. „We hebben de provincie ge vraagd of we de totale pardonrege ling mogen afwikkelen. Voor veel mensen moeten tijdelijke vergun ningen omgezet worden in vaste. Andere mensen hebben diploma's gehaald, maar die kunnen niet uit gereikt worden, als je je niet kunt legitimeren. Wij hebben de scho len gevraagd of ze die diploma's wilden bewaren. Die moeten nu vrijkomen. Asielzoekers weten de weg naar uitkeringsinstanties niet. Een AOW-uitkering moet je op bouwen, maar wat doe je dan met iemand die al 65 is? Ie kunt ook niet zomaar tegen iemand zeggen: ga een baan zoeken, je moet sa men kijken wat de mogelijkheden zijn. Je kunt van een asielzoeker, die de gewoonten en regels niet kent, bovendien niet verwachten dat ze een huis zoeken. Ook daar in hebben ze begeleiding nodig." 7 februari CDA, PvdA en CU presenteren regeer akkoord waarin generaal pardon is opgenomen voor mensen die voor 1 april 2001 asiel hebben aangevraagd. 25 mei Het kabinet stemt in. 15 juni De pardonregeling treedt officieel in werking. 10 juli Staatssecretaris Albay- rak bereikt akkoord met gemeenten. 2007 www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20a Zonnemaire 0111 401318 PZC Donja Odijk, Cornelleke Blok COMMENTAAR oeten gemeenten gegevens over illegalen doorspelen aan staatssecretaris van Justitie Nebahat Albayrak? Die discussie woedt in alle heftigheid. Dat is merkwaardig, want nu de knoop eindelijk is doorgehakt en er sprake is van een generaal pardon lijkt iedereen gebaat bij een vlotte afhandeling van alle dossiers. Buitenlanders die onder de oude Vreemdelingenwet (voor april 2001) naar Nederland togen, komen in aanmerking voor de pardonregeling. De afspraak is dat illegale vreemdelingen die niet onder het generaal pardon vallen uitgezet worden. Werken gemeenten daar niet aan mee, dan helpen ze een nieuw probleem te creëren. Want hoe langer een illegale vreemdeling in Nederland verblijft, des te moeilijker het voor hem of haar wordt om terug te keren naar het land van herkomst. Blijft deze kwestie aanslepen, dan heeft dat ook consequenties voor de afhandeling van nieuwe asielaanvragen. Het IND heeft immers te kampen met capaciteitsproblemen. En inmiddels is wel duidelijk dat niemand gebaat is bij trage afhandeling van deze dossiers. Bovendien geldt dat als de procedures nu vlot doorlopen worden, er ruimte ontstaat om bij schrijnende gevallen van na april 2001 toch nog coulant op te treden. Belanden die schrijnende gevallen onder een stapel nieuwe aanvragen, dan neemt die kans snel af Giel Beelen heeft hij al in de lens gevangen evenals koningshuisvol ger Johan Vlemmix en voormalig volleybalprof Bas van der Goor. „En weet je wie ik vandaag zag! Die man van de keukenpolitie. Hè, ik kan niet meer op z'n naam ko men. Nou ja, doet er niet toe. En ook nog die presentator van zo'n kinderprogramma op televisie. Die ken ik alleen van gezicht." Maar ondertussen, onderweg. Te midden van de warme toejuichin gen van het publiek, wordt Ullah aangeklampt door een achtjarig meisje. Ze vraagt om een handteke ning. Ullah stemt verbaasd maar vereerd toe. „Where do you come from", informeert de moeder van zijn 'fan' wellicht enigszins mis leidt door zijn donkere huidskleur. „Zierikzee", klinkt zijn ontnuchte rende antwoord. En vervolgens trots: „Ik ben trouwens nog naar de infobalie geweest om te vragen over de vlaggenparade. Als het een beetje meezit, mag ik volgend jaar namens Pakistan meelopen bij de opening van de Vierdaagse. Zij gaan dat voor me regelen." door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De aanpak van de zwakke schakels in de zeewering langs de kust West-Zeeuws-Vlaan- deren komt een stap dichterbij. Na de zomervakantie wordt een plan gepresenteerd. De kuststrook is opgeknipt in ver schillende delen. De versterking wordt bijna overal in zeewaartse richting ('de zee aanvallen') uitge voerd. Eén kustvak wordt zowel zeewaarts als landinwaarts ver zwaard. Bij Cadzand is gekozen voor zee waartse duinen (waarbij de dijk als duin wordt gerekend). Ter hoogte van de uitwateringsgeul van het gemaal worden extra maat regelen (harde steunberm, een stukje duin omzetten in dijk) ge troffen. Aan de zeekant van de dijk bij de Herdijkte Zwarte Polder ter hoog te van Nieuwvliet worden zand en een strekdam aangebracht. Aan de kant van de Verdronken Zwarte Polder moet een landwaartse dui nenrij de zeewering versterken. Voor het stuk Nieuwvliet-Groede is een combinatie zee- en landver- sterking voorzien. Dat gebeurt met zand, met tussenin een dijk. Het plan is opgesteld door het pro jectbureau Zwakke Schakels Zee land. Verschillende mogelijkheden zijn besproken met instanties en belanghebbende burgers. De voor keuren voor de diverse deelgebie den zijn nader uitgewerkt. Als het plan ter inzage wordt gelegd, kun nen burgers daarop reageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3