Weer even in de LUIS 21 Een gruwelijk spannend boek zomer@pzc.nl www.pzc.nl Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes 0113-315504 -1 Voor vertrek op vakantie nog snel even naar de boekenwinkel. foto Lex de Meester Anders Roslund Borne Hellström De één neemt een ipod mee, de ander een stapel tijdschrif ten en de ander neemt een dik boek mee om te lezen in het vliegtuig of voor op het strand. Welk boek nemen mensen mee op vakantie? Monique Eskens uit Oudelan- de kan iedereen Kluis 21 van A. Roslund 8c B. Hellström, een Zweeds schrijversduo aanbeve len. Het heeft in de thrillergids van Vrij Nederland vijf sterren ge kregen en dat is het boek, volgens haar, ook meer dan waard. Het is vergelijkbaar met Mankell, ook een Scandinavische schrijver. Waar H. Mankell nog politiek ge tint schrijft over maatschappelijke issues is dit veel vlotter geschre ven. Er zit meer vaart in. Het boek gaat over vrouwenhan del. Meisjes die uit de Baltische Sta ten op de veerboot naar Zweden gezet worden en bij aankomst ont dekken dat ze niet in de huishou ding gaan werken. Als je van span nend houdt, is het zeker een aanra der. „Duizend schitterende zon- O nen van Khaled Hosseini is een prachtig boek om te le zen", aldus mevrouw A. Remortel uit Terneuzen. Het is in de trant geschreven als 'De vliegeraar', één van de eerdere boeken die hij heeft geschreven. Het boek vertelt de Afghaanse geschiedenis van de afgelopen 30 jaar door de ogen van twee vrouwen. Ook komt het onderscheid tussen mannen en vrouwen duidelijk naar voren. Het is niet alleen lachen, gieren en brullen maar het boek brengt ook een stukje cultuur met zich mee. Van het boek leer je ook meer over het land Afghanistan en over de normen en waarden." 3 „Een kleine geschiedenis van bijna alles' van Bill Bryson. Het is een heerlijk boek, makkelijk leesbaar en vol met verhalen over natuurkunde, scheikunde en ster renkunde. Iedereen in onze fami lie heeft ondertussen een exem plaar aangeschaft van dit boek. Het leest als een roman en je hebt er geen speciale voorkennis voor nodig. Het geeft je genoeg stof om over te kletsen op een warme zwoele zomeravond", zegt Mariska van Dam uit Nieuwdorp. Marisha Pessl, een Ameri- 4kaanse schrijfster uit North Carolina heeft haar eerste ro man uitgegeven met de titel: Cala- miteitenleer voor gevorderden. Niek Walhout uit Goes zegt: „Dit boek is te vergelijken met boeken van Donna Tartt. Het is een gruwe lijk spannend boek waar je snel in kan komen. Het is een dikke pil en telt maar liefst 548 pagina's. Voor je het weet, heb je het zo uitgele zen. Het boek kost €15,00, wat ab soluut niet duur is voor zo'n ro man. Het heeft een goede prijs- kwaliteitsverhouding en ik raad de mensen aan om dit boek absoluut te lezen." „Anita Amirrezvani, auteur 5 van het boek 'De dochter van Isfahan' is een indruk wekkend boek dat mensen in de zomerperiode moeten lezen. Het verhaal speelt zich af in de 17e eeuw in Iran over een meisje dat na het overlijden van haar vader naar de stad verhuist. Een wereld gaat voor haar open. Een echte aanrader", zegt Anne de Jager uit Oosterland. Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Voor de krant van volgende week willen we van u weten wat het leuk ste museum in Zeeland is, welke stad of dorp u het liefst bezoekt en wat u het leukste familie uitje vindt. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Bellen kan ook: door Kaman Yu Twee landbouwschuren, een Noorse woning en een mu seum in het voormalig ge meentehuis. Dat is het Streekmu seum, de Meestoof in Sint-Anna- land. Het bestaat uit maar liefst vier gebouwen. Het museum richt zich voornamelijk op de cultuurge schiedenis van de afgelopen eeu wen en geeft een uitgebreid beeld van het leven op de eeuwenlang door water omspoelde eilanden. De bezoekers van het museum stappen eerst het oude gemeente huis in. Hier start de reis terug naar het verleden van Sint-Anna- land en het eiland Tholen. Oude tegels op de vloer en mooie schil derijen aan de muren. Het lijkt net of je terug de tijd ingaat naar het jaartal 1973. In dit jaar is het ge meentehuis omgetoverd tot een museum. Binnen word je begroet door gezichten van de vroegere be woners van het eiland die op de schilderijen staan afgebeeld. Het gevoel bekruipt je alsof je zit te wachten in een wachtruimte. In een apart, mooie ingerichte ka mer staat de collectie van Chris La- nooy getentoonsteld. Hij begon als plateelschilder en heeft zich ont popt tot de eerste Nederlandse zelfstandige kunstpottenbakker. Je zou verwachten dat hij ouderwet se dingen maakt maar hij is de grondlegger van de moderne kera miek en dat is ook af te zien aan zijn werk. Zijn kunstwerken zijn ZOMERAGENDA OP PAD Paardentram Vanaf het ANWB kantoor bij deLange Jan van 11.30 tot 16.30 uur vertrekken de rondritten van 20 minuten door Middel burg. (dagelijks t/m 14/8) Straatartiesten. Tot vrijdag 17 augustus staan in het cen trum van Domburg iedere dag straatar tiesten van 16:00 tot 20:00 uur.Magdale- nakerk In het zomersezoen is de Maria Magda lenakerk aan de Singelstraat in Goes van maandag t/m vrijdag geopend voor be zoekers. Bruse Visserijdagen Naast de vertrouwde elementen als een kermis, creativiteitsmarkt en boeken markt en traditionele vlootschouw zijn er ook nieuwe onderdelen zoals de show van de drie Army Ladies en Sergeant Wilson met hits uit de jaren vijftig. Zater dagavond ook een motor-stuntshow. Bruinisse, diverse locaties. Zomermarkt Markt met optredens van Ons Boeren- goed en paardentram. Pekelingseweg, Aagtekerke, 10.00-20.00 uur; Circus Renz Vrouwenpolder, Noorddijk, 16.00 en 19.30 uur. Folklore Festival Seniorendansdag. Sas van Gent, sporthal Vlaanderenplein, 10.00- 12.00 uur. En 14.00 - 23.00 uur op Keizer Karei- plein. 23.00 - 01.00 uur Afterparty met The Gents. Open kerk De RK Onze Lieve Vrouwe kerk, aan de Singel bij het stadhuis in Vlissingen is opengesteld voor bezoekers. Op vrijda gen van 11.00 tot 17.00 uur. MUZIEK Summer School Marianne Boer (piano) en Nancy Bra- thwaite (klarinet) treden op in het kader van de Summer School van de Roosevelt Academy. Middelburg, Kloveniersdoelen, 20.00 uur; Vrijdagavondconcerten Terneuzen, Markt, 20.30 uur. Muziek en poëzie door Safe as Sound. Pee rock Optredens van Blizzard, The Polar Explora- Organist Dirk S. Donker uit Sneek 'i geeft een concert op het historische 1 Batz-Witte orgel in de Hervormde I Kerk van Kapelle. Het programma bevat werken uit de barok. Het concert begint om 20.00 uur. Ook dieren worden verliefd. Hoe zij d aan elkaar duidelijk maken, kun je ontdekken in een tentoonstelling in c Watertoren van Axel. Er zijn veel klei rijke foto's te zien. De tentoonstelling geopend op woensdag, donderdag, v g en zaterdag van 13.30 tot 17.001

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38