Zorgstroom betaalt hulp 33 Circus Renz treedt op in Vrouwenpolder Wij geven u de helft cadeau! Ambtenaren willen smartengeld Meegalmen met ouwerwesse Verkeerd lichaam Dansen met het zand tussen de tenen aan de vloedlijn Castelen volop in belangstelling bij Franse clubs Vrijdag 20 juli 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Behalve dieren treden er ook diverse artiesten op met onder meer diabolo's. Lawinia Renz en Sarina Renz zijn de trapeze kunstenaars. Miss Virginia is handig met hoepels. foto Lex de Meester Bernhard Renz junior betreedt de piste met Indische olifanten. Het circus staat nog tot en met zondag aan de Noorddijk in Vrouwenpolder. De voorstellingen zijn vandaag en morgen om 16.00 en 19.30 uur, zondag om 14.00 uur. VROUWENPOLDER - Circus Renz Berlin is neergestreken in Vrouwenpolder. Tussen de Friese paarden in vrijheidsdressuur, de hondenvoetbalwedstrijd en de jockeyrijderij bevinden zich ook gedresseerde kamelen uit Siberië. Klanten hoeven salaris zieke alfahulp nog niet zelf te betalen. door Maurits Sep middelburg - Klanten van Zorg stroom hoeven voorlopig aan hun alfahulp niet zelf het salaris te beta len als die hulp ziek is. Zorg stroom heeft besloten dat te doen, totdat er een definitieve oplossing is voor het probleem. Zorgstroom voelde zich hiertoe moreel ver plicht, zegt bestuurslid P. de Boeve- re. „Wij hechten aan het belang van onze klanten en velen zijn on gerust." Voorheen werd doorbetaling bij ziekte verrekend in het tarief dat klanten Zorgstroom betaalden. Dat kan niet meer door de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Nu moet de klant, als 'werkgever' bij ziekte het salaris van de hulp doorbetalen. Dit heeft geleid tot een stroom aan klachten bij patiëntenorganisatie Het Klaver blad. Het Klaverblad is blij met het be sluit van Zorgstroom, maar bena drukt dat het probleem nog steeds niet echt is opgelost. Daarvoor is volgens de organisatie bemidde ling door de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten nodig. Zorgstroom heeft niet eerder zelf besloten het salaris bij ziekte voor haar rekening te nemen. „Dit leidt tot een extra tekort van 50.000 tot 100.000 euro. Terwijl we toch al een miljoen euro als tekort op de Wmo hadden begroot", rekent De Boevere voor. Het probleem kan volgens hem ook meevallen, omdat alfahulpen heel weinig ziek zijn. Het ziektever zuim ligt tussen de 0 en 1 procent. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Een hulp die zich een dag niet lek ker voelt, kan met de klant voor een andere dag afspreken, legt De Boevere uit. Dan is er geen sprake van ziekte. „Maar je kunt natuur lijk pech hebben en een hulp heb ben die wel langdurig ziek is." In geval van ziekte moet het sala ris zes weken worden doorbetaald. Maar, nuanceert De Boevere, als een alfahulp één dag in de week komt, zijn dat zes dagen. Bij ziekte zijn de eerste twee dagen voor re kening van de alfahulp. Per saldo betaal je dan dus vier dagen (we ken) door. „Dat maakt het pro bleem ook weer iets kleiner." Het geld dat Zorgstroom nu apart Zolang er geen definitieve oplos- sing is, betaalt Zorgstroom het salaris van een zieke alfahulp. Dat kost maximaal 100.000 euro voor de rest van het jaar. zet voor het doorbetalen van zieke alfahulpen, volstaat voor de rest van dit jaar. De Boevere hoopt dat er voor die tijd een definitieve op lossing is. „Die kan zijn dat de ge meenten van het rijk een hogere bijdrage krijgen voor de Wmo, zo dat ze de zorgaanbieders een ho ger tarief kunnen vergoeden. Dan kan doorbetaling bij ziekte daaruit worden betaald." Zorgstroom beraadt zich ook op een andere oplossing. De Boevere: „Klanten kunnen bij ons donateur worden voor 7,95 euro per jaar. Daarvoor krijgen ze bijvoorbeeld korting op personenalarmering en een goedkope klussendienst. We overwegen om via dat donateur schap ook het betalen bij ziekte te regelen." Het Klaverblad vindt ech ter niet dat Zorgstroom de klanten Via een achterdeur' alsnog voor de kosten mag laten opdraaien. door Maurits Sep VLISSINGEN - Behalve een excuus ei sen de weggestuurde Vlissingse ambtenaren mogelijk ook nog smartengeld. Zij hebben gisteren met de vakbonden overlegd over hun positie en de mogelijkheden om stappen te ondernemen tegen het gemeentebestuur. De vakbonden vinden dat het ge meentebestuur en de gemeentese cretaris niet goed hebben gehan deld in de kwestie over het Schel- deterrein. De betrokken ambtena ren zijn volgens de bonden zonder bewijs gestigmatiseerd als crimine len. Wethouder T. Verhage wei gert te zeggen of zij excuses zal aanbieden. Omdat het om perso nen gaat, wil zij niets zeggen. westkapelle - Liedjes over lief en leed, over zee en vrouwen. Wie ze nog kent, kan vanavond meegal men met ouwerwesse. De mee- zingavond vindt plaats in de tuin van het museum Polderhuis in Westkapelle, onder begeleiding van Jo Theune (accordeon) en Piet van Rooijen (zang). Wie de tek sten niet kent, krijgt ze uitgereikt op papier. Het ouwerwesse zingen begint om 20.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Hij is rood, groot en erg aanhan kelijk. Liefst ligt hij op schoot. Gaat er vanuit dat zijn menselijk personeel de deur voor hem open doet, zodat hij niet door het kat- tenluikje hoeft. Vindt het zeer vanzelfsprekend dat zijn diner op tijd wordt geserveerd en protes teert luid miauwend als het hem te lang duurt. Scherpt zijn na gels bijvoorkeur aan de leren fau teuil in plaats van aan de bomen in de tuin en ligt het liefst hele dagen te slapen op een lekker warm plekje. Tot dusverre het portret van een heel normale ka ter. Toch is Reus, want zo heet-ie, anders. Hij zit in het ver keerde lichaam. Want hij lust al les. Maar absoluut geen vis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27