Gemeenten klikken niet Gouden Kooi is 'ziek' PZC Tour 5 Frances Nederlander loopt in Antwerpen amper kans op een bekeuring Laatste Harry Potter klaar voor verzending zie pagina HET WEER: Regen Vrijdag 20 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 169 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Terneuzen, Sluis en Hulst geven geen informatie asielzoekers. GOES - De gemeenten Terneuzen, Sluis en Hulst zijn niet van plan ge gevens te verstrekken over asielzoe kers, die niet in aanmerking ko men voor het generaal pardon. Zij kunnen met die beslissing een tik op de vingers tegemoet zien van staatssecretaris Albayrak van Justitie. Die gaf deze week aan dat 'gemeenten niet in de positie zijn om geen informatie te geven'. Daar denkt Terneuzen anders over. „Wij houden ons aan het standpunt van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, dat zegt dat de verantwoordelijkheid voor het aanleveren van deze gegevens niet bij de gemeenten ligt", zegt een woordvoerster. Wethouder P. Weemaes (Hulst): „Als Albayrak wil weten om wie het gaat, vraagt zij dat maar aan de IND. Die hebben deze gegevens ook. Sommige mensen zouden on der een regeling kunnen vallen. Wij vinden het daarom ongepast om namen door te geven." Wethouder C. Bolijn van Sluis is het daarmee eens. „Wij gaan het die mensen niet nóg moeilijker maken dan zij het al hebben." Zij zegt bovendien geen kant-en-klare lijst van illegalen voorhanden te hebben. Ook Goes en Borsele zeg- pfi De Zeeuws-Vlaamse gemeenten willen geen gegevens verstrek ken aan de Rijksoverheid over de uitgeprocedeerde asielzoekers in hun gemeente. gen dat zij niet over gegevens be schikken van uitgeprocedeerden. Vlissingen, Middelburg, Veere en Schouwen-Duiveland voeren het rijksbeleid wel uit. Burgemeester J. Asselbergs van Schouwen-Duive- land: „Ik volg de wet- en regelge ving." De Vlissingse burgemeester A. van Dok vindt dat er weinig ver andert in de taak van gemeenten. „We voeren de terugkeerregeling uit, zoals we dat altijd deden." pagina 2 en 3: familie Akar begint aan nieuw leven pagina 3: commentaar 1. Hunter 3.47.50 2. Cancellara z.t. 3. Fischer z.t. 42. Clement z.t. RJ Ml 'A fcvtl ÏXi i Sï dtaöl 1. Rasmussen 53.11.38 2. Valverde 2.35 3. Mayo 2.39 33. Boogerd 20.07 zie pagina's 39,40 en 41 Vermiste vrouw uit Kloosterzande terecht KLOOSTERZANDE - Rose-Marie Van- dijck is weer terecht. De 50-jarige vrouw uit Kloosterzande ver dween op 11 juni van huis. Buren zagen haar 's middags nog bij de bushalte staan. Toen ze niet terug keerde, gaf haar echtgenoot haar op als vermist. Vandijck is niet te rug thuis. Haar verblijfplaats is bij de politie bekend, maar verder wil ze niet dat iemand weet waar ze is. Vandijck maakt het goed en de politie laat het hierbij. „Het is een privékwestie", aldus politiewoord voerster Esther Boot. Gemeenten mogen namen illegale asielzoekers achter houden Rechtspraak is geen zaak voor leken eens 82% E5ÜH^Il8% EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 29; Binnen land: 4, 5, 6; Buitenland: 7, 8, 9; Meningen: 11; Auto: 15; Beurs: 16; Economie: 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. door Cyril Rosman ANTWERPEN - Wie naar Antwer pen gaat, kan zijn auto zo goed als zeker ongestraft op de stoep parke ren. De politie in Antwerpen schrijft nauwelijks meer verkeers boetes uit aan Nederlandets. De agenten balen ervan dat de on geveer duizend Nederlanders die wekelijks in Antwerpen in de fout gaan in de praktijk zelden een bon thuis krijgen. „Het kost ons vaak maanden om aan de gegevens van de Nederlandse overtreders te ko men, dan is vaak de wettelijke ter- mijn van de boete al verlopen en heeft het geen zin meer", zegt Sven Lommaert van de Antwerp se politie. De Belgische overheid mist er een flinke zak geld door. Niet alleen aan parkeerboetes, maar ook aan andere overtredin gen die Nederlanders begaan, zo als te hard rijden. Belgische automobilisten zit die ongelijke behandeling niet lekker, temeer niet omdat Belgen die in Nederland in de fout gaan wel in korte tijd een boete op de mat heb ben liggen. door Laurens Kok DEN HAAG - De Stichting Europees Expertisecentrum voor Veiligheid wil via een kort geding het Tien programma De Gouden Kooi van de buis laten halen. Psycholoog Bob van der Meer, voorzitter van de stichting, stelt dat de omstreden 'treitershow' aan zet tot geweld. Van der Meer houdt zich onder meer bezig met het fenomeen pes ten. In het actualiteitenprogram ma Nova zei hij gisteravond dat in De Gouden Kooi structureel licha melijk, geestelijk en seksueel ge weld wordt gebruikt. Volgens de psycholoog worden deelnemers ge slagen, geschopt, uitgescholden en onlangs zelfs aangerand. Het televisieprogramma De Gou den Kooi is bedacht door media- tycoon John de Mol. Van der Meer zei de show te beschouwen als de droom van een gekke psycholoog. „Ik vind het ziek", zo luidde zijn commentaar. CDA-Kamerlid Joop Atsma deelt Van der Meers onvrede over het programma. Hij zou eveneens graag zien dat er snel een eind aan De Gouden Kooi komt. Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 WAALWIJK - Bij Docdata in Waalwijk worden de nieuwe Harry Potter-boeken voor internetwinkel Bol.com ingepakt. Harry Potter And The Deathly Hallows is het zeven de en laatste deel in de door J.K. Rowling geschre ven reeks over de avonturen van tovenaarsleer ling Harry en zijn vrienden. In de Verenigde Staten zijn gisteren per ongeluk al boeken per post bij mensen thuisbezorgd, ter wijl dat pas morgen had mogen gebeuren. In Ne derland gaan veel boekwinkels vanavond om mid dernacht al open. foto Frank Trommelen/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1