Media Kijkje in de kast van beroemd Nederland I THEKER m. Vrijdag 20 juli 2007 PZC Jan des Bouvrie koopt, naar ei gen zeggen, 'heel veel' kleding in het buitenland. Hij is dan ook geregeld in de Dolce e Gabbana winkel in Milaan te vinden, die een volgens hem uit muntende collectie aan mannen pakken omvat. Aangezien hij in zijn werk spaarzaam met kleur om gaat, lijkt het vaak opvallende Itali aanse modelabel D&G niet direct een merk dat hem op het lijf ge schreven is. Volgens Jan zijn de mannenpakken van D8cG echter allesbehalve schreeuwerig, maar juist 'klassiek en tijdloos'. „Ze zijn doublebreasted en altijd nét iets anders en leuker dan de ontwer pen van andere merken." Hoewel de typische D&G-man weieens anders pleegt te doen, maakt Des Bouvrie zijn outfit nooit af met sieraden. „Mijn pen is mijn enige sieraad. Ik heb altijd een mooie Dunhill viltstift op zak waarmee ik teken. Als ik die kwijt ben, raak ik helemaal van slag." Chazia Mourali's passie is de korte leren jas. De kledingkast van de RTL-presentatrice telt dan ook een hele reeks jasjes, variërend van prij zige merkexemplaren tot 'ouwe tweedehandsjes'. „De aantrekkings kracht voor mij is dat ik leren jas jes als 16-jarige niet mocht dragen van mijn moeder", lacht ze. „Zij vond ze ordinair, dus dit is nog steeds een vorm van puberale wraak." Dan serieus: „Ik vind ze gewoon stoer staan. Of dat me in de bladen nou een 5 oplevert (in diverse roddelbladen geven kle- dingdeskundigen rapportcijfers aan outfits van BN'ers, red.) maakt me niet uit. Ik kleed me nu een maal zoals ik me voel." Imagostyliste Dyanne Beekman (35) heeft maar liefst tien soorten kledingstukken die ze niet kan mis sen. „De trenchcoat, een wit of zwart herenoverhemd, een grijs vest, een onderhemdje, lingerie, een goeie jeans, flatjes, een schoen met hoge hak en een tas. Oftewel, basisdingen die iedereen in zijn kast zou moeten hebben." Voor ontwerpster en societydame Judith Osborn (40) is slechts één van deze must haves een constante in haar kledingkast: hoge hakken. „De kleur maakt niet uit, zolang De Amsterdam International Fashion Week begint zaterdag. Op de modeweek ontbreken onze BN'ers natuurlijk niet. Trend of niet, sommige kledingstukken mogen nimmer ontbreken in hun kledingkast. 'Pornohakken kunnen altijd.' door Thaiia Brandt foto's CPD Onmisbaar in de tas Zonder welke items in hun tas verlaten onze BN'ers het huis niet? Monique des Bouvrie: „Lipgloss! Een transparante met glitters." Martin Bril: „Heel. mooie aanstekers van Dupont en pennen van Montblanc." Chazia Mourali (links op de foto): „Het belangrijkste is de tas zelf. Ik heb vrijwel altijd een grote tas van Louis Vuitton bij me. Sinds de geboorte van mijn dochter stop ik ook de luiers erin." Modestyliste Dyanne Beekman (midden): „Lipgloss en mijn Eight Hour Cream (een vaseline-achtige crème van Elizabeth Arden, red.)" De Eight Hour Cream blijkt ook een favoriet van Fiona Hering, Quinty Trustfull en Maik de Boer (rechts op de foto). „Het is een wondermiddel, ik gebruik het voor mijn handen, mijn lippen en als ik wondjes heb", zegt Trustfull. Hering gebruikt de crème als lipgloss, De Boer zet hem in bij droge lippen. „Het heeft echt een héél vieze smaak, brrr, het brandt als het ware in je lippen", lacht hij. „Maar daarna ben je ook helemaal genezen van het euvel." ze maar lékker hoog zijn", aldus Osborn, die naam maakte met haar kleurrijke T-shirts met daar op prikkelende boodschappen als 'Trut De La Mode'. „Een goeie hak maakt iedere outfit af" Dat vindt ook Fiona Hering (41) die gek is op mooie pumps. „Alles kun je op leuken met de juiste schoen." Hak ken moeten volgens de Tele- graaf-journaliste en lifestyledes- kundige van het showbizzprogram- ma RTL Boulevard wel ieder sei zoen 'actueel' gemaakt worden. „Rondlopen met ouwe hakken is namelijk geen gezicht. Alhoewel: van die pornohakken, die kunnen altijd." Ook het zwarte jurkje, ofte wel de 'little black dressis in de kledingkast in huize Hering te vin den. Met stip op nummer één staat voor haar echter een goed zit tende spijkerbroek. De trendy strakke 'skinny jeans' met hoge taille laat Hering voorlopig aan zich voorbijgaan. Ze is immers hoogzwanger van haar tweede kind. Toch drukte haar zwanger schap haar liefde voor spijkerbroe ken de kop niet in. Een zwanger- schapsvriendelijk model van kle- dinggigant H&M bood uitkomst. „Hij viel me eerlijk gezegd heel erg tegen, maar ik wil gewoon een jeans", aldus de journaliste. Maik de Boer draagt zijn gympies, puntlaarzen en slippers onder een geheel ander type broek: een jog gingbroek van het merk Adidas. „Ik heb alle kleuren", zegt de sty list enthousiast over zijn vrijetijds- kledij. „Hij zit altijd lekker, heeft een mooi stiksel en er zit een goeie kont in." Hij draagt de jog gingbroeken wel 'op zijn Maiks', dus bijvoorbeeld gecombineerd met Gucci-schoenen of met lange puntlaarzen eronder en een tweed jasje of lange jas erop. Dat mensen deze look niet van hem verwach ten, verbaast hem niet. „Ik sta be kend om mijn exorbitante kleed stijl, daar heb ik bewust zelf voor gekozen. Op mijn 32e begon ik als stylist. Destijds heb ik besloten me opvallend te kleden. Maar eigen lijk ben ik gewoon een Amster dams jochie dat het liefste in een joggingbroek rondloopt!" u door Sanne Terlouw en jan Terlouw Aflevering 18 en 19: Waarin Leonie bij haar moeder op visite gaat en Job een patholoog-anatoom bezoekt. "T e kunt veel van Wies zeggen, maar ze is in I ieder geval een goede kok. Als Leonie de kamer I binnenstapt, ziet ze meteen dat in de groene leunstoel een vent zit, nee ligt. Een man bedoel ik, schrikt Leonie. Ze loopt naar hem toe en geeft hem een hand. Hij springt overeind. 'Je moeder heeft het vast wel eens over me gehad,' zegt hij, zonder zijn naam te noemen. 'Natuurlijk. Dag Fridus.' 'Dag Leonie.' Wies komt opgetogen de kamer in, een blad met borrelhapjes bij zich. 'Ah, jullie hebben kennis gemaakt. Fijn.' Ze zet het blad op tafel en gaat onwennig - althans zo ziet het er voor Leonie uit - op de leuning van de groene stoel zitten. Fridus slaat een arm om haar middel. Ze zitten even in stilte met zijn drieën aan de nieuwe situatie te wennen. Dan staat Wies zenuwachtig op en loopt weer naar de keuken. Leonie gaat mee. 'Hoe kom je ook weer aan hem?' vraagt ze aan Wies, die voortvarend in de pannen staat te roeren. 'Hij heeft een meubelzaak. Ik ging een kast kopen en...' 'O ja, ik weet het weer. En, gaat het goed tussen jullie?' 'O ja!' 'Hij is ook knap om te zien.' 'Ja hè, vind ik ook. Zo jongensachtig, vind je niet? En hij is aardig tegen mijn vriendinnen, dat is ook leuk.' Zou ze verliefd zijn, vraagt Leonie zich af Ze hoopt het eigenlijk, het is fijn Wies zo jong te zien rondspringen. Achter haar aan stapt ze de kamer De avond verloopt in een prettige sfeer. Leonie wil haar moeder graag een plezier doen en Fridus in haar hart opnemen, maar dat lukt nog niet helemaal. Wat het precies is, weet ze niet. Hij werkt een beetje op haar zenuwen. Hij is te makkelijk, te charmant. Hij maakt grapjes. Mopjes, zijn het. Zelf moet ze haar hersens pijnigen om ook een bijdrage te leveren aan het gesprek. Wies staat op om af te ruimen. 'Dus jij studeert psychologie,' zegt Fridus. 'Ja.' 'Is daar nou later een goede boterham mee te verdienen?' 'Ach, daar houd ik me niet zo mee bezig, dat zie ik tegen die tijd wel,' zegt Leonie. Fout, denkt ze. Elitair. Mensen zoals Fridus moeten zich natuurlijk wel voortdurend om zulke vragen bekommeren. 'Als je omhoog komt te zitten, kan ik je wel aan een baantje helpen.' 'Dat is reuze aardig van je' 'Ik wil graag iets voor je doen.' Hij geeft haar een visitekaartje. Fridus Fontein, drukwerken staat er. 'Ik dacht dat je een meubelzaak had,' zegt Leonie. 'Heb ik ook. Maar ik heb ook een drukkerijtje. Daar werk ik 's avonds en op zaterdag. Kom maar eens kijken, als je zin hebt.' 'Oké, dank je wel. Misschien doe ik dat wel.' De volgende morgen - Fridus is niet blijven slapen - zit Wies alweer klaar met een gigantisch ontbijt. 'Vertel me nou eens over jouw liefdesleven,' zegt ze. 'Hm, weinig te melden. Er zijn genoeg leuke jongens in mijn buurt, maar ze vervelen me zo snel.' 'Pas maar op, straks blijf je een oude vrijster.' Leonie schatert. 'Je bent niet van deze tijd.' Als ze wegfietst, denkt ze aan haar eigen opmerking terug. Ze is niet trots op haar gedrag bij haar moeder. Ze vervelen me zo snel. Is ze echt zo arrogant? Neem nou Olivier. Niet heel knap, al staat de nieuwe bril hem leuk, niet heel geestig, een tikkie te introvert naar haar smaak, een beetje een tobber zelfs, maar toch mag ze hem. Ze mag hem graag zelfs. Ze geeft zichzelf toe dat ze een zekere behoefte voelt om hem aan te raken. Misschien juist omdat hij het afhoudt. Waarom houdt hij het eigenlijk af? Zou hij homo zijn? Nee, onmogelijk. Ze komt er niet uit en waarschijnlijk is er sinds de oertijd nog nooit iemand uitgekomen. Maar het Van Jan Terlouw en Sanne Terlouw zijn eerder verschenen De charmeur en Venijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18