Economie Minder dan half miljoen werklozen Supermarkten Sligro groeien moeizaam maar voorspoedig Durfkapitaal stuwt rendement PGGM Vereniging van Effectenbezitters trekt eis 'supercommissarissen' in Auto-industrie Indonesië floreert Maat PZC Vrijdag 20 juli 2007 1 7 ik l 45-plussers profiteren volgens CWI van aantrekkende economie. amsterdam - Het aantal werkzoe kenden zonder baan in de kaarten bakken van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) is voor het eerst in vijf jaar onder de half miljoen gezakt. Bovendien weten ook meer oudere werklozen vol gens het voormalige Arbeidsbu reau een baan te vinden. Dat blijkt uit de maandelijkse 'Nieuwsflits Arbeidsmarkt' die het CWI gisteren publiceerde. In juni stonden bij het voormalige Ar beidsbureau 499.619 werkzoeken den zonder baan ingeschreven. Dat betekent een afname van 2,6 procent, ofwel 13.288 werklozen, ten opzichte van de voorgaande maand. De PZC meldde eerder al dat min der dan negenduizend Zeeuwen werkloos zijn (3,6 procent van de beroepsbevolking). Dat is het laag ste aantal sinds jaren. In het afgelo pen jaar daalde de werkloosheid met 18 procent. Het CWI is opgeto gen dat werkzoekende 45-plussers nu ook meer profiteren van de aantrekkende economie. Zo daal de het aantal werklozen van 45 tot 55 jaar met 2,5 procent. Vorig jaar juni bleef deze leeftijdsgroep nog flink achter (met een daling van 1,6 procent ten opzichte van een gemiddelde afname van 2,6 pro cent). Wel stromen jongere werklozen nog altijd sneller uit de bestanden van het CWI. De grootste daling is in juni gemeten onder 25- tot 35-ja- rigen met 4,2 procent. Ook blijven 55-plussers nog flink achter met een afname van 1,1 procent, maar het is wel beter dan de daling van 0,5 procent die deze groep vorig jaar juni kende. Verder blijft het voor laag geschoolden lastiger op de arbeidsmarkt dan voor hoog op geleiden. 1^ Uit cijfers van het Centrum voor Werk en Inkomen blijkt dat het aantal werkzoekenden voor het eerst in vijfjaar onder de half mil joen is gezakt. JAKARTA - De Indonesische auto-industrie beleeft gou den tijden. Dat zei gisteren president Yudhoyono bij de opening van de Jakarta International Motor Show. Volgens minister van Industrie Fahmi Idris zijn er in het eerste kwartaal van dit jaar 200.000 auto's gepro duceerd, een stijging van 30 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. foto epa Omzet en nettowinst stijgen mede door overname Edah. door onze redactie economie vechel - Supermarkt- en voedings concern Sligro is tevreden over de resultaten over het eerste halfjaar van 2007. De omzet steeg met 26,7 procent tot 960 miljoen euro. De netto winst steeg met 17,3 procent tot 25,6 miljoen euro. Maar bestuursvoorzitter Abel Slip pens wijst er wel op dat de groei voor een groot deel afkomstig is van de overname van Edah-win- kels. Zonder deze bedrijfsuitbrei- ding groeide de omzet met slechts 5,6 procent. Hij verwacht voor de tweede helft van dit jaar blijvend positieve resultaten, al waar schuwt hij dat de kosten van het overnemen van de nieuwe win kels niet meevallen. De opstartkos- ten zijn hoger dan gepland en de supermartkbranche blijft lijden on- Sligro heeft gisteren halfjaarcij- fers bekendgemaakt. De omzet steeg met 26,7 procent tot 960 miljoen euro. Het supermarktcon cern is tevreden met de cijfers. der de voortdurende prijsoorlog. Sligro maakt in de cijfers onder scheid tussen de branches 'food re tail' (supermarkten) en 'food servi ce' (maaltijden voor bedrijven en instellingen). In de eerste sector is het sappelen, in de tweede gaat het stukken beter. „Het bedrijfsresultaat in de win kels halveerde in de eerste zes maanden van 2007 tot 5,1 miljoen euro. Bij food service steeg het met 59 procent tot 32,6 miljoen eu ro", aldus Sligro gisteren in een eer ste mededeling over de cijfers. Bij het concern werken in totaal ongeveer 3.700 mensen. zeist - Het pensioenfonds PGGM heeft in het tweede kwartaal een rendement behaald van 2,7 pro cent, ruim 2,2 miljard euro. De in vesteringen in private equity groei den met 9,8 procent het sterkst. Dat maakte het pensioenfonds voor ruim twee miljoen (oud-)me- dewerkers in de sector zorg en wel zijn gisteren bekend. De dekkingsgraad van het tweede pensioenfonds van Nederland kwam uit op 253 procent, een stij ging van 19 procentpunten ten op zichte van het vorige kwartaal. De dekkingsgraad weerspiegelt de ma te waarin pensioenfondsen kun nen voldoen aan toekomstige ver plichtingen. Het rendement voor de eerste zes maanden van 2007 kwam uit op 4,9 procent, 4 miljard euro. Het rendement op durfkapitaal steeg in het eerste halfjaar in totaal tot 17,5 procent. Investeringen in vast goed groeiden met 10,5 procent, ge volgd door 9,2 procent rendement op aandelen. Het belegd vermogen steeg naar 85,7 miljard euro. PGGM maakte in april bekend de strategische beleggingsmix te wijzi gen, omdat het pensioenfonds meer wil investeren in beleggin gen met een langetermijnhorizon. VEB maakt ommezwaai uit angst voor weer een rechterlijke nederlaag. Amsterdam - Op het laatste mo ment heeft de Vereniging van Ef fectenbezitters (VEB) haar eis la ten vallen dat drie 'supercommissa rissen' worden benoemd om toe zicht te houden op de overname strijd rond ABN Amro. De behandeling van de zaak voor de Ondernemingskamer gaat niet door. De ommezwaai van de VEB komt nadat toezichthouder De Neder- landsche Bank (DNB) de Onderne mingskamer opriep geen gehoor te geven aan het verzoek tot de aanstelling van de supercommissa rissen. De belangenvereniging be sloot daarop geen nieuwe rechter lijke nederlaag te riskeren, zo kort na de verloren zaak over de ver koop van LaSalle bij de Hoge Raad. De VEB stelt in een verklaring ge noegen te nemen met de garantie van ABN Amro dat het overname proces op een 'eerlijke en transpa rante' manier plaatsvindt. De VEB neemt genoegen met de garantie van ABN Amro dat het overnameproces op een eerlijke en transparante manier plaats vindt. Ook belooft de bank geen belang rijke bedrijfsonderdelen meer af te stoten, zoals in april gebeurde met de Amerikaanse dochter LaSalle. Die transactie beschouwde de VEB als een 'gifpil', bedoeld om de ovemamepogingen van het ban- kentrio Fortis, Royal Bank of Scot land en Banco Santander te frustre ren. Eerder meende de belangenvereni ging nog dat topman Rijkman Groenink en president-commissa ris Arthur Martinez niet langer ge loofwaardig zijn, omdat zij zich steeds hebben uitgesproken voor een fusie met het Britse Barclays, de rivaal van het bankentrio in de strijd om ABN Amro. Luxe 5-standenstoel JAAR GARANTIE OP DE GEHELE COLLECTIE Tuin- Serremeubelen Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17