Democratie in Bolivia loopt gevaar PZC Vrijdag 20 juli 2007 1 1 President Morales wordt mogelijk onbeperkt herkiesbaar. LA PAZ - Critici in Bolivia vrezen dat de democratie in hun land ge vaar loopt nu de partij van presi dent Evo Morales een grondwets wijziging voorstelt waardoor het staatshoofd zich onbeperkt her kiesbaar kan stellen. Momenteel mag de president twee opeenvol gende termijnen van vijf jaar aan blijven. De partij, de Beweging Naar Socia lisme (MAS), deed het voorstel in de grondwetgevende vergadering, die in opdracht van Morales bezig is de grondwet zo te herschrijven dat de inheemse bevolking een gro tere stem krijgt. Morales is sinds 2005 president. Oppositieleiders noemden het voorstel een poging om ervoor te zorgen dat Morales voor onbepaalde tijd aan de macht blijft. „MAS wil de democratie te vervangen door een totalitair poli tiek stelsel", zei José Aruquipa van de conservatieve partij Podemos. De MAS heeft een kleine meerder heid in de grondwetgevende verga dering, die het ontwerp voor een nieuwe grondwet in december moet klaarhebben. Daarna wordt er een referendum over gehouden. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Tobamtenaren Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet. De laatste tijd is het stadhuis van Vlis- singen te klein vanwege de crisis rond de 13 topambtenaren, die door de wethouder voor een tijdje naar huis waren gestuurd. Terwijl ze zelf altijd zo netjes en correct met hun personeel omgingen. O.k. ze hebben weieens een paar men sen op straat gezet, maar dat was dan ook echt nodig. Een papier prikker die een oud brood had meegenomen van een winkelier was natuurlijk absoluut onaccepta bel. Hij had het dan wel gevraagd, maar toch. Om van de straatveger die in zijn vrijetijd naar oude scherven zoekt nog maar te zwij gen. Helemaal in strijd met het ar cheologisch beleid! Nee, dit soort mensen willen we niet bij de ge meente Vlissingen. Maar zoals be kend, komt uiteindelijk altijd alles weer goed, soms zelfs beter. Ook hier zal het wel weer goed komen, tenzij er misschien echt iets aan de hand is, maar bij ambtenaren met een dergelijke functie, gaan we daar natuurlijk niet vanuit. P. Hendrikse en E. Zweedijk Nieuwstraat 32,15 Vlissingen Puckey Goed verslag van René Hoonhorst in de PZC van 18 juli. Ben het gro tendeels met hem eens en het zal best nog wel even wennen wor den aan dit beeld. In eerste instan tie dat de hele boel afgeschermd staat tot de officiële onthulling in september, maar tevens de tijd na dien. In ieder geval wordt er veel over gebabbeld. Over de afmetin gen, het feit dat de sokkels te laag zouden zijn en natuurlijk over het pikkie zelf. Nu heeft dat apparaatje een afme ting waar de Christelijke Partijen haast niet over kunnen vallen. Bo vendien staat het beeld zo opge steld dat het alleen maar goed te bekijken is vanaf de 'gratis' par keerplaats van de ambtenaren. Over de totale kosten van dit beeld zijn geen zinnige uitspraken te doen. Elf jaar geleden werd er gesproken over 400.000 gulden. Waar het geld vandaan komt is ook niet duidelijk en wat de extra kosten aan gaan is het een groot vraagteken, in ieder geval voor de inwoners van Terneuzen. Het zou prettig zijn als er hierover een eensluidende verklaring van de ge meente zou komen. Ed Bardoul Tramstraat 34, Terneuzen N57 6 De Ambtenaar lager van Rijkswa terstaat leest via de PZC van 18 juli de gemeente Veere de les. Dat is onverstandig, maar dat is mijn zorg niet. De jarenlange aanloop tijd naar de mislukte aanbesteding zou doen vergeten dat het hele plan verkeerd gestart is. Het ging er provincie en Middelburg om de broodnodige derde kanaalkruising met rondweg om Middelburg door het rijk te laten betalen. Daar voor werd de stelling gehanteerd dat een Rijksweg niet zomaar in het Veerse Meer mag eindigen maar aan moet sluiten op een an dere Rijksweg. En dus moest de Provinciale weg Vrouwenpol der-Middelburg een Rijksweg wor den terwijl het in feite een regiona le verbinding is tussen de twee in valspoorten van Walcheren. De op lossing ligt voor de hand: laat Rijkswaterstaat het stuk Nieuw- land-Serooskerke aanleggen en la ten de diverse overheden zich bera den over een betaalbare verbete ring van de verkeersveiligheid op de weg Serooskerke-Vrouwenpol- der. Met véél rotondes zodat het geen vrachtverkeer-route naar Eu ropoort wordt! J.A. Lantsheer Veldzigt 48, Oostkapelle N57 7 Gemeente Veere moet maar afzien van de geluidswal bij de begraaf plaats in Serooskerke en een fiet sertunneltje onder de nieuwe N57 om zo het tekort van Rijkswater staat te helpen verkleinen (PZC. 18 juli). Mag ik Rijkswaterstaat eraan herinneren dat zijzelf in 2004 maar wat graag deze 'cadeautjes' uitdeelde om zo het bestemmings plan door de Veerse gemeenteraad te loodsen. Bij Rijkswaterstaat kun nen ze echt wel rekenen. Ze weten heus wel dat, wanneer ze het 4-baans aquaduct en de 4-baans rondweg om Middelburg Noord slechts 2-baans aanleggen, dan het tekort is weggewerkt. 2-baans is voor Middelburg een prima oplos sing. Maar voor deze mogelijkheid kiezen ze niet. Want 4-baans is no dig voor een vlotte afwikkeling van het doorgaande internationale vrachtverkeer. Al met al getuigt de opstelling van Rijkswaterstaat om de oorzaak van het tekort in de schoenen van Veere te schuiven van weinig respect voor de Veerse politici. Leo Dalebout Gapingseweg 6, Gapinge N57 8 7 juli 2004. D-day voor Rijkswater staat. Die dag moet de Veerse Raad het Bestemmingsplan N57 goedkeuren. En die raad had al eer der dwars gelegen. Dus zet mam moettanker Rijkswaterstaat alles op alles. Wat het kost, kost het, maar dat besluit moet positief uit pakken. Dus Sinterklazen maar! De SGP krijgt haar 4.45 meter ho ge geluidswal, de fietstunnel bij de begraafplaats wordt autotunnel en de WD krijgt een ruimer beme ten rotonde bij Vrouwenpolder. En als dank voor al dat lekkers krijgt Rijkswaterstaat de goedkeu ring van Veere. 18 juli 2007, 3 jaar en 11 dagen later, schrijft Rijkswaterstaat in de PZC dat voor die cadeautjes betaald moet worden. Rare cadeautjes! Ra re jongens die Rijkswaters(t)aters. Zouden ze dit in Den Haag ook al lemaal weten? Zo ja, dan vinden ze het vast niet gek dat Veere geen euro in deze transportroute steekt. No worries! Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Tekort leerkrachten In de PZC van 14 juli wordt weer alarm geslagen over het groeiend tekort aan lesgevenden. Deze keer betreft het de leraren in het mid delbaar onderwijs. Ook deze keer wordt er wel gejammerd: 'er ont staan de komende jaren honder den lege plekken voor de klas', maar naar de oorzaak wordt niet, of op de verkeerde wijze gezocht. Het vak van leraar middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs verleent aan de beoefenaren geen status. De dichter P.C. Hooft sprak al als volwassen lid van de Hollandse 17e eeuwse maatschappij met af schuw over zijn Latijnse school tijd. Multatuli zei dat hij een (groot) schrijver was geworden, hoewel hij op school had gezeten. Nergens in de ons omliggende lan den komt zoiets voor. Het vak biedt geen mogelijkheden om 'ho gerop' te komen. Wie op het ge bied van politiek, financiën of filo sofie verder wil, moet als een ont dekkingsreiziger zelf aan het werk. De 'beloning' van de leraar is altijd onder de maat geweest. Hij of zij heeft altijd moeten vechten om een beetje beter te worden be taald. Laten de beleidsmakers met de aanpak van dit laatste item be ginnen, en de rest vooral niet ver geten. A.P. Cornet Jasmijnstraat 1Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11