Buitenland Alleen bij SieMatic: 15 jaar plezier van uw vakantie Pakistaans leger en militanten in gevecht SIEMENS Poolse Europarlementariër vergelijkt Merkel met Hitier Roep om verlenging van duizenden landingsbanen na vliegtuigongeluk in Sao Paulo PZC Donderdag 19 juli 2007 7 't Liefst een SieMatic Deen rijdt paar keer over moeder heen TONDER - Een 62-jarige Deen heeft dinsdag zijn 85-jarige moeder ge dood door haar opzettelijk een paar keer achter elkaar met de au to te overrijden. De vrouw over leed even later in het ziekenhuis. Dit heeft de politie in Tonder vlak bij de Duitse grens gisteren laten weten. „Hij reed steeds heen en weer", aldus de politie. De man is opgepakt. Het motief voor zijn daad is vooralsnog onduidelijk. Dieren uit Duitse dierentuin opgegeten ERFURT - Medewerkers van de die rentuin van Erfurt hebben de afge lopen jaren herhaaldelijk dieren il legaal geslacht en deels verkocht voor menselijke consumptie. De zaak kwam aan het licht door ex terne controles. Volgens de Duitse dierenbescherming had de directie van de dierentuin de illegale activi teiten van haar medewerkers zelf moeten opmerken door het bij houden van het aantal dieren. BOLPOOTTAFEL 200 X 95 220 X 95 VANAF 495,- KRUISPOOTTAFEL 220 x 100/240 x 100 VANAF 395,- WARSCHAU - De Poolse Europarle mentariër Maciej Giertych van de nationalistische Liga van Poolse Fa milies (LPR) vergelijkt in een inter view de Duitse bondskanselier An gela Merkel met wijlen nazi-dicta tor Adolf Hitler. Giertych zegt dat in de krant Zycie Warszawy van gisteren. Hitier wilde in Europa een super macht opbouwen, aldus Giertych. „Merkel gaat ongeveer gelijk te werk, maar zij is veel gewiekster." In plaats van geweld probeert zij haar doel met verdragen te berei ken, zegt hij. „Maar zij zorgt er voor dat de Duitsers de sterkste po sitie krijgen." Eerder zorgde de Europarlementa riër voor ophef In het verleden pu bliceerde hij antisemitische en te gen homoseksuelen gerichte bro chures. In het Europees Parlement roemde Giertych de Spaanse dicta tor Franco wegens diens strijd te gen het communisme. Britten arresteren man in complot Berezovski LONDEN - De Britse politie heeft een man gearresteerd in Londen voor een mogelijk moordcomplot tegen de Russische zakenman Bo- ris Berezovski, die in Groot-Brit- tannië in ballingschap leeft. Bere zovski zei gisteren op een perscon ferentie dat de Russische president Vladimir Poetin persoonlijk op dracht had gegeven hem te ver moorden. De miljardair geldt als een fel tegenstander van Poetin. Nelson Mandela presenteert denktank JOHANNESBURG - De Zuid-Afrikaan- se oud-president Nelson Mandela heeft gisteren op zijn 89e verjaar dag een denktank gepresenteerd. De club van oud-staatslieden moet hoop brengen in een door conflicten verscheurde wereld, al dus Mandela in lohannesburg. De Amerikaanse ex-president Jimmy Carter en het oud-secretaris-gene- raal van de Verenigde Naties, Kofi Annan, meldden zich al aan. MIRANSHAH - Bij zware gevechten tussen lokale militanten en Paki staanse militairen zijn gisteren in Noord-Waziristan zeker zeventien militairen en evenveel opstandelin gen omgekomen. Dat meldde het leger. De meeste doden vielen toen de militanten, die de Af ghaanse Taliban steunen, vlakbij de stad Miranshah een legerkon- vooi vanuit een hinderlaag onder vuur namen. Bij een ander ge vecht in hetzelfde gebied kwamen enkele uren later nog eens vijf mili tanten om. Een golf van geweld overstroomt het land sinds de bestorming vori ge week door het leger van de Ro de Moskee in de hoofdstad Islama bad. Aanhangers van radicale gees telijken bezetten het complex da genlang. De bestorming kostte het leven van zeker 75 bezetters. Sinds dien zijn bij aanslagen zeker 130 mensen omgekomen. Veel van de bezetters in de mos kee kwamen uit het onrustige noordwesten van het land dat grenst aan Afghanistan. Hier valt ook Noord-Waziristan onder. De regering heeft duizenden militai ren naar het gebied gestuurd. Uit onvrede hierover zegden moslimre bellen in Noord-Waziristan een tien maanden oud omstreden vre desverdrag met de regering op. In het Westen is veel kritiek op het Pakistaanse beleid in het on rustige grensgebied, omdat de Tali ban hier vrij spel hebben en aansla gen in Afghanistan kunnen voor bereiden. Het vakantieseizoen nadert. Weet u al waar u heen gaat? Als u minstens 15 jaar lang plezier wilt hebben van uw vakantiebudget, ga dan dit jaar naar onze showroom. En kies een echte SieMatic voor uw geld. Wij adviseren u graag over welke keuken voor u ide aal is. Wilt u thuis eerst rustig kijken welke vakantiegeld bestemmingen er zijn, haal dan het grote, inspirerende SieMatic Keukenideeënboek. Cadeau. Welkom! GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij advisieren: SAO PAULO - Duizenden landingsbanen op vlieg velden overal ter wereld moeten worden ver lengd met een veiligheidszone. Daartoe heeft de Internationale Federatie van Associaties van Vlieg tuigmaatschappijpiloten gisteren opgeroepen. De aanleiding voor de oproep is het vliegtuigongeluk dinsdag in Sao Paulo, dat aan zeker 189 mensen het leven heeft gekost. De federatie pleit er al ja ren voor dat er achter landingsbanen een extra stuk van zeker driehonderd meter wordt aange legd om de kans op ongelukken te verkleinen. Ge middeld eens per week schiet een vliegtuig over de landingsbaan. In de meeste gevallen wordt geen schade geleden. Het ongeluk met een Braziliaans passagiersvlieg tuig op de luchthaven van Sao Paulo heeft aan ze ker 189 mensen het leven gekost. Het toestel, dat 186 mensen aan boord had, schoot aan het eind van de landingsbaan door over een drukke weg, ramde een benzinestation en een gebouw van de luchtvaartmaatschappij TAM en vloog ver volgens in brand. Het staat vrijwel vast dat alle in zittenden zijn omgekomen. Op de grond zijn drie lijken geborgen. Critici waarschuwen al jaren voor mogelijke onge lukken op de luchthaven van Sao Paulo, Congon- has, omdat de landingsbaan te kort zou zijn om te landen als het asfalt nat is. Piloten noemen Congonhas vanwege zijn korte baan wel 'het vliegdekschip'. foto Alex Silva/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7