Stadhuismuseum lokken jeugd Nooit van de N57 gehouden S PZC Donderdag 19 juli 2007 27 De oplossing van het Middel burgse verkeersprobleem wordt nu ineens het nieuwe probleem van Veere. De N57, dat is vooral een op- lossing voor een Middel burgs probleem, vinden ze in Veere. En dat vinden ze al jaren. Het gemeentebestuur van Veere heeft nooit echt van de nieuwe weg gehouden. Zeven jaar geleden zette de gemeenteraad de hakken in het zand door te weigeren 75.000 euro uit te geven voor de aanpassing van het bestemmings plan. De provincie greep in en Veere moest er toch aan geloven. Drie jaar geleden stemde de raad het bestemmingsplan die de nieu we weg mogelijk moest maken zelfs af De raad gaf de voorkeur aan een alternatief dat vriendelij ker was voor het landschap: een ANALYSE door Nadia Berkelder weg die grotendeels het oude tracé volgde. Pas na een onderzoek dat uitwees dat het alternatief duurder en onveiliger was, ging de gemeen teraad akkoord met de weg die Rijkswaterstaat wilde aanleggen. Toen duidelijk werd dat de kosten voor de aanleg van de weg veel ho ger worden dan begroot - tot twin tig miljoen voor het Veerse deel - ging Rijkswaterstaat uit bedelen. De provincie en de gemeente Mid delburg waren bereid respectieve lijk zesenhalf en één miljoen euro extra te betalen, maar Veere wei gerde mee te betalen. Rijkswaterstaat verwijt Veere een gebrek aan medewerking: finan ciële steun zou helpen om meer Traject nieuwe N57 geld los te peuteren bij het ministe rie van Verkeer en Waterstaat. De reactie van Veere - de N57 is een rijksweg, laat het Rijk maar beta len- is logisch, maar de gewijzigde situatie vraagt wellicht toch om een andere opstelling. Want wat gebeurt er straks als de tunnel on der het kanaal bij Middelburg klaar is? Natuurlijk wordt het druk ker op de weg die in de zomer nu al vol staat, want Middelburg pas seren gaat dan een stuk sneller. De weg oversteken is in het vakan tieseizoen nu al een levensgevaar lijke onderneming. Niets doen is dan ook geen optie meer. En hoewel Rijkswaterstaat het ont kent, is het juist dit doemscenario waarmee Veere onder druk wordt gezet: een volstrekt onleefbare si tuatie langs de weg, vooral tussen Serooskerke en Vrouwenpolder. En zo wordt de langverwachte op lossing van het oude probleem bij Middelburg het nieuwe probleem van de gemeente Veere. Dieven gaan ervan door met autoradio SCHARENDIJKE - Op de Brouwers- dam bij Scharendijke is gisteren vermoedelijk tussen 13.30 en 16.30 uur een daar geparkeerd staande auto opengebroken. Uit de auto werden onder meer een zonnebril, de autoradio, per soonlijke papieren en enkele tien tallen euro's gestolen. De totale omvang van de schade is bij de po litie niet bekend. Campingtour ANWB doet Haamstede aan BURGH-HAAMSTEDE - Belangenorga nisatie ANWB trekt ook deze zo mer weer langs de Nederlandse campings. Volgende week vrijdag van 15.00 tot 22.00 uur is de ANWB op camping Duinhoeve in Haamstede. Er zijn workshops ach teruitrijden met caravan, nordic walking en er is een wedstrijd met heelys: sportschoenen met een wieltje in de hak. De gebroeders Ko treden om 21.00 uur op. Rijbewijzen ingenomen na hard rijden op A58 RILLAND - Twee automobilisten re den dinsdagavond zo hard over de A58 dat hun rijbewijs door de poli tie is ingevorderd. Bij Rilland ging het om een 21-jari- ge Middelburger, die met 172 kilo meter per uur over de snelweg raasde. Een 23-jarige Goesenaar reed bij 's-Heer Arendskerke wel 'gewoon' 120, maar vanwege weg werkzaamheden gold een snel heidslimiet van zeventig. Veiling Tussen Kunst en Colijn in de Vismijn COLIJNSPLAAT - De stichting pro motie Colijnsplaat en Kats houdt deze zomer drie keer een veiling van tweedehands spullen in de Vismijn in Colijnsplaat. Tussen Kunst en Colijn, heet de veiling, die wordt gehouden op 21 en 28 juli en op 4 augustus. Vanaf 15.00 uur gaan tweedehands artikelen, die tussen 13.00 en 14.00 uur moe ten worden ingeleverd, op de klok. U-Gene vervanger van Charlie Dee op Peerock COLIJNSPLAAT - Charlie Dee, die morgenavond de slotact van het festival Peerock in Colijnsplaat zou verzorgen, is ziek. Hij kan niet komen naar het jaar lijkse Noord-Bevelandse popfesti val. De organisatie heeft een swin gende vervanger kunnen vinden. De funkband U-Gene. Op de Oude Haven spelen verder Bliz zard, The Polar Exploration Ship en Rob Oerlemans 8c Half Past Midnight. Goes wil geen horeca aan meubelboulevard GOES - Afzonderlijke horeca aan de meubelboulevard in Goes is on gewenst. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders deze week nog bepaald. Het college kreeg een aanvraag voor een tearoom aan de Marconistraat. Die mag er niet komen, aangezien ho reca in de binnenstad er dan op korte afstand een concurrent bij krijgt. Een koffiehoek in een meu belbedrijf is wel toegegestaan. het Zierikzeese Stadhuismuseum. Romy (links) en Frédérique foto Ronald den Dekker Een oud-Hollands spelletje als 'tonwippen' behoort tot het kinderprogramma deze zomer in proberen het uit. kerke Sint Laurens Gapinge Zanddijk Middelburg Arnemuiden Nieuw- i Sint"^p PZC Kees lammers. Donja Odi|k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69