Zeeland Verborgen regio onthuld Omzetten pieken ook bij middenstand Terneuzen N-Orleans pianist treedt op Zoutvatje Hulst mag gesloopt ZPZC Donderdag 19 juli 2007 29 Dr. John verzorgt zondag een concert in De Herbakker in Eeklo. eeklo - Een van de grootste, nog levende New Orleans muzikanten, Dr. John, verzorgt samen met zijn band in De Herbakker in Eeklo een concert. Dr. John is de ar tiestennaam van Malcolm John Re- bennack jr. Hij is nu 66 jaar en maakte al 26 albums. Hij begon in de jaren zestig en stond bekend als Dr. John the Night Tripper. Hij combineerde rhythm&blues in New Orleans stijl met psychedeli sche rock, die hij live als een voo- dooceremonie presenteerde. Dit sloeg aan in blues en hippiekrin gen. Maar Dr. ]ohn keerde terug naar zijn roots en ontwikkelde zich tot een allround pianist. Hij componeert ook zelf Hij werd uit genodigd om te spelen op het Montreux Jazz Festival op 20 juli en komt daarna naar Vlaanderen. Een speciale kans voor jazz- en bluesliefhebbers. Het concert be gint zondag 22 juli om 20.30 uur. 'Bijzonder' project promoot oostelijk deel Zeeuws-Vlaanderen. door Peter Oggel hulst - „Een promotie voor de ge meente Hulst", juichtte wethou der Toon Maas woensdagmiddag in de tuin van 's Landshuis bij de officiële start van het toeristisch project 'Oost-Zeeuws-Vlaanderen in the picture'. Maas' opmerking was niet alleen bedoeld voor de genodigden, maar in het bijzonder ook gericht aan het Hulster PvdA-raadslid Ron de Kort. Die had recent kritiek op het hulst - De gemeente Hulst heeft een sloopvergunning verleend voor cafetaria 't Zoutvatje aan de Zoutestraat in Hulst. Op die plek en het aangrenzende braakliggen de perceel wil Woonstichting Hulst appartementen bouwen. Hoewel de uitbater van 't Zoutvat je juist wilde uitbreiden naar het veld naast zijn bedrijf besloot hij uiteindelijk toch zijn goedlopende zaak te verkopen. De Woonstich ting is er goed mee; niet alleen kunnen er nu meer appartemen ten komen, ook hoeft de corpora tie geen rekening meer te houden met beperkingen op milieugebied. Wanneer het pand precies ge sloopt wordt, hoeveel appartemen ten er komen en wanneer de bouw ervan begint, is nog niet be kend. project van de VW Zeeuws-Vlaan deren, dat is gerealiseerd mede dankzij subsidies van de gemeen ten Hulst en Terneuzen. 'Versto ring van het polderlandschap', noemde De Kort de plaatsing van tientallen fotopanelen in de regio. Die foto's, van de hand van onder anderen Input Output Fotografie in Hoek en van leden van de Foto club Hulst, tonen de streek in zijn facetten. Van 'verstoring' viel gistermiddag in 's Landshuis in elk geval weinig te merken. Het project wordt be schouwd als een toeristische opste ker voor Oost-Zeeuws-Vlaanderen. „Een bijzonder project", vatte Detailhandel heeft fors in eigen zaken geïnvesteerd. door Conny van Gremberghe terneuzen - Terneuzen is als koop stad aardig op de weg terug. Vol gens Bram Stoffels van de onderne merskoepel Coördinatie Mana gement profiteert niet alleen de middenstand van Goes van de op leving van het kooptoerisme in de provincie, ook in de Scheldestad pieken de omzetten. „Het tegenvallende zomerweer doet de toeristen aan de kust land inwaarts bewegen. Je merkt dat in onze winkelstraten. Er klinkt vol op Duits en Frans. Daarnaast blij ken ook de Vlamingen weer in toe nemende mate Terneuzen aan te doen, en dan heb ik het niet alleen Maas samen. En voorzitter Hans Enkelaar van VW Zeeuws-Vlaan deren sprak hem na. Enkelaar prees met name de samenwerking tussen (overheids)instellingen, boeren en fotografen die het pro- jen hebben gemaakt tot wat het nu is. Feitelijk is 'Oost- Zeeuws- Vlaanderen in the picture' te dan ken aan de Fotoclub Hulst. Het team van VW Zeeuws-Vlaande ren heeft het uitgewerkt en uitge- Het toeristisch project 'Oost- Zeeuws-Vlaanderen in the picture' is officieel van start ge gaan. Het project prijst de regio aan voor trips en vakanties. over drugstoeristen", zegt Stoffels. De centrummanager is redelijk te vreden over het voorbije jaar. „Ter neuzen had het de voorbije jaren moeilijk. De komst van de Wester- scheldetunnel speelde in eerste in stantie niet goed voor het kooptoe risme in onze contreien uit. De trek van Zeeuws-Vlamingen naar bijvoorbeeld Goes is de voorbije maanden een stuk minder gewor den. Wellicht heeft dit ook te ma ken met verbeteringen aan het winkelareaal in Terneuzen en de komst van de bioscoop." Leegstand in de Noordstraat is er - ook de Kop van de straat na - niet. Het zijn al lang niet meer alleen drugstoeristen die de portemon nee trekken in Terneuzen. Het gaat volgens de centrummanager dan ook weer goede kant op. voerd. De kosten bedragen ruw weg 80.000 euro, maar het gaat dan ook om een vernieuwend pro ject, aldus onderstreepte Nynke van der Ploeg nogmaals. De directeur van de Zeeuws-Vlaamse VW had het in haar welkomstwoord over 'paradij selijke plekjes' tegenover 'stoere polders'. Waarmee zij bedoelde te zeggen dat het oostelijke deel van Zeeuws-Vlaanderen zeker zoveel te bieden heeft als de kuststreek van het westelijk deel. Want daar voor is het project uiteindelijk be doeld: Oost-Zeeuws- Vlaanderen op de (internationale) toeristische kaart te zetten. „Daar zijn we erg gelukkig om. De Kop van de Noordstraat zal hoogst waarschijnlijk deze winter aange pakt worden. Dat wordt hoog tijd ook, maar het wordt nu eindelijk wel gedaan." De economische ople ving van het centrum van Terneu zen is ook op te maken uit de in vesteringen die detailhandelaren zelf hebben gedaan. Stoffels: „Een kleine vijftien winkeliers heeft de voorbije maanden de eigen winkel verbouwd. Dat is in jaren nooit vertoond. Zo veel tegelijk. Het geeft aan dat het vertrouwen in de lokale economie weer terug is." Stoffels hoopt binnenkort ook met woningstichting Clavis de moge lijkheden van het bewonen van bovenwoningen in de Noordstraat weer eens nader te bekijken. Een eerder project werd afgeblazen. Clavis zag er niets in. Bij beschikking van de Kantonrechter te Terneuzen d.d. 4 juli 2007 is mw. L. J. Voet, geboren te Schoten op 7 oktober 1951, wonende te Ossenisse, Zeedorp 19, onder curatele gesteld met benoe ming van mr. B. Kwakkerbos, kantoor- houdende te 4461 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. Admiraalzeilwedstrijd in haventje Paal paal - Op 19 augustus worden tij dens de feesten van watersportver eniging Saeftinghe admiraalzeil wedstrijden gehouden. Dit bijzon dere sportevenement vindt plaats aan het Scheldehaventje Paal. Ad- miraalzeilen wordt uitgevoerd door platbodems die in formatie allerhande manoeuvres maken. Het gaat erom welk eskader de ma noeuvres op de meest fraaie wijze uitvoert. Geringe buit bij inbraken Terneuzen terneuzen - Van het terrein van een horecabedrijf in de Westkolk- straat in Terneuzen zijn dins dagnacht 12 kratten met lege bier flesjes gestolen. Het statiegeld be draagt enkele tientjes. Dezelfde nacht is ingebroken bij twee bedrij ven. Uit een pand aan de Vliegen de Vaart verdween 100 euro, in een winkel aan de Noordstraat wa ren broeken de buit. Nieuwe discusring voor Hulsterse atletiekclub hulst - De Hulster atletiekvereni ging RKHAV is toe aan een nieu we discusring. De oude is drin gend aan vervanging toe omdat die niet meer voldoet aan de veilig heidseisen. De gemeente Hulst neemt de helft van de kosten voor rekening. De rest van de accommo datie van de atletiekvereniging is een aantal jaren geleden al volle dig gerenoveerd. Wethouder Toon Maas van Hulst en Hans Enkelaar verwijderen de Zeeuwse vlag. Geheel links VW-directrice Nyncke van der Ploeg. foto Peter Nicoiai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65