Zeeland PZC Campings boos over bomscherven In keurige ganzenpas over de brug f,ï Taakstraf voor bezit van porno ZEEUWS-VLAANDEREN 41 25 31 Hf UClyi\V JVJVXjIa.1 T0118886886 Brasseriemenu Harry Potter and the Deathly Hallows Hulst mis met sloopvergunning Met name Duitsers in rep en roer na positieve controle Sinkewitz Donderdag 19 juli 2007 Portie mosselen wordt aanslag op portemonnee Tip? redtern@pzc.nl Campinghouders voelen zich door gemeente benadeeld. door Raymond de Frel nieuwvliet - De eigenaren van campings De Hoogte in Cadzand en 't Schorre in Nieuwvliet zijn boos op de gemeente Sluis, omdat zij voor onnodige onrust zorgt over de vondst van bomscherven in de Verdronken Zwarte Polder. Op verschillende plekken in de polder zijn scherven (vermoede lijk van bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog) gevon den, die waarschijnlijk uit voorma lige springputten komen. Ook moet rekening worden gehouden met de aanwezigheid van niet ont plofte handmunitie. Sluis plaatste daarom deze week een advertentie in de krant, waarin stond dat tot nader order niemand in de omge ving van de springputten mag ko men. Mensen die zich niet aan het verbod houden, riskeren een hech tenis van maximaal drie maanden. Campinghoudster M. de Winter van De Hoogte vindt dat nogal kort door de bocht. „Er zal heus wel wat liggen, maar dat is in dit gebied niets nieuws. Dit soort op hef komt de campings in het hoog seizoen natuurlijk niet ten goede. Het zorgt voor onrust. De vaste gasten blijven wel komen, maar het wordt zo wel een stuk lastiger om andere vakantiegangers aan te trekken." Samen met P. Pielaat van camping De eigenaren van De Hoogte in Cadzand en 't Schorre in Nieuw vliet vinden dat er onnodig on rust is veroorzaakt over bom scherven nabij hun campings. 't Schorre in Nieuwvliet trok zij aan de bel bij de gemeente Sluis. „Maar we werden nogal resoluut afgepoeierd. We overdreven", zegt Pielaat. „Vorig jaar hebben we veel gedoe gehad over de veiligheid bij een strandgeul in de Verdronken Zwarte Polder. Het heeft tijd ge kost om het vertrouwen van onze gasten terug te winnen. Dat is ge lukt, maar nu krijgen we weer veel vragen over die scherven." De twee campings willen dat de gemeente hen meer bij dit soort zaken betrekt. Pielaat: „Vorige week vrijdag werd er in het spring- Veemarkt verandert van agrarische wedstrijd in extra toeristenlokker. door René Hoonhorst OOSTBURC - De demonstratie gan zenhoeden van het Bossche echt paar Johan en Sjan Engelbert is hét hoogtepunt van de veetentoon stelling in Oostburg. Natuurlijk kijken Oostburgers, toe risten én boeren ook naar de dik- bilkoeien, kalveren, paarden, scha pen en geiten. Maar de ganzen trekken de meeste aandacht. Ook al omdat spreekstalmeester Sjan op professionele wijze het publiek bij de show betrekt. Kinderen ko men in de ring om als pionnen voor een ganzenslalom te dienen of een erehaag voor een bruggetje te vormen. De veertien vogels zijn weliswaar gedresseerd, maar doen de ganzen mars niet alleen op commando van de herder. De wandelstok met herdersschepje helpt natuurlijk, maar Tycho, Jacky en Co bepalen de richting en de snelheid van de ganzenpas. Het trio bordercollies is opgeleid om schapen in het gareel te houden. Tot een paar jaar terug lieten Johan en Sjan hun 35 hobbyschapen kunstjes doen. Maar uitbraken van mond- en klauwzeer gooiden roet in het eten, waarna ze naast schaap herders ook ganzenhoeders wer den. Diverse veeziekten veranderen ook de opzet van de veetentoon stelling, verklaart secretaris Ger- men Modde. „Melkveehouders ko men al jaren niet meer. Ze moeten zoveel kosten maken en tijd uit trekken voor de medische voor schriften dat het niet loont." Melkveehouder Van den Broek uit -y De veertien ganzen lopen door een kinderhaag over de brug. Ossenisse bevestigt de woorden van Modde. Hij komt vooral voor zijn spruiten Luuk (8) en Pleun (6), die een paar kalfjes door de ring mogen leiden. Dat hij de vaarsjes met spiritus inwrijft, is niet om ze direct na de show op de barbecue te leggen, maar om ze foto Peter Nicolai extra mooi te laten glanzen. 'Kalf jes worden niet voor barbecue in gewreven met spiritus, maar voor de glans' A oTï DWWVDV Markt 51 1 Middelburg vanavond vanaf 17.30 uur met Kikkererwtensoep, Portugese stoofschotel en Torti 15,00 of 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 www.de vanaf zaterdagmorgen 9.00 uur J.K. Rowling Drvkkeryprijs 17,50 -drvkkery.nl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. gebied nog een bom tot ontplof fing gebracht. Het is wel zo handig als wij dat vooraf weten. Nu was het zo dat door de klap onze gas ten ongerust werden en hun huis dieren van schrik rond de tafel vlo gen." De Sluise burgemeester J. Sa- la wil bekijken hoe de communica tie met de campings in dergelijke gevallen beter kan. „Vanwege de veiligheid is het 'schervengebied' afgezet. Dat is misschien verve lend, maar stel dat er een kind in zo'n scherf zou trappen en wij hadden verzuimd te waarschu wen. Dat is honderd keer erger." Experts proberen nog altijd ingewikkeld wachtwoord te kraken. middelburg - Een 58-jarige inwo ner van Biervliet is gisteren door de rechtbank in Middelburg con form de eis veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maanden. De man, die heeft bekend, wordt ervan verdacht in de afgelopen vier jaren bijna zeven duizend kinderpornofoto's te heb ben verzameld. Medio maart deed de politie op nieuw een huiszoeking bij de man, omdat vermoed werd dat hij weer aan het verzamelen was. Zijn computer werd in beslag geno men, maar is beveiligd met een in gewikkeld wachtwoord. De man zegt dat te zijn vergeten. Het Ne derlands Forensisch Instituut pro beert het te kraken. Mocht er in derdaad kinderporno op staan, dan wordt hij opnieuw vervolgd. hulst - De gemeente Hulst heeft per abuis een sloopvergunning af gegeven voor het verkeerde huis. Hulst gaf haar fiat voor de sloop van een woning aan de Gentse vaart 117 in Kapellebrug, maar dit moest zijn een pand aan de Zeil- dijk 45 in Hulst; een goede zeven kilometer verderop. Hulst zet haar fout recht op haar website en ver leent in een rectificatie alsnog een sloopvergunning voor het juiste adres. In het gemeentehuis moesten ze ook wel grinniken om de eigen blunder, maar dat het foutje ge maakt kon worden, was ergens ook wel begrijpelijk, zo wordt de kwestie vergoelijkt; de bewoner van de Gentsevaart was de aanvra ger voor de sloopvergunning voor de Zeildijk. De vergunning was zo gegund aan het verkeerde adres.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61