SP-dissident Yildirim kiest voor ramkoers PZC Pwe<<^3> extra lange trucks Mededeling Complete multifocale bril voor 139,-.* Bedrijf bouwt waterwoning volgens regels landwoning OVCf Hiv-zaak verplaatst naar Assen Gesjoemel bij orthodontisten pzc Donderdag 19 juli 2007 I 5 AMSTERDAM - Het huis dat vanaf deze week in het centrum van Amsterdam staat, heeft veel overeenkomsten met andere huizen. Er is echter een verschil: het drijft op het water. De waterwo ning is de eerste die is gebouwd volgens de lande lijke regels waaraan woningen op het land moe ten voldoen. Dat vertelde Marian Sprenkeler van ABC Arkenbouw, de firma die het huis bouwde, gisteren. Zij legde uit dat die nationale richtlijnen betrekking hebben op bijvoorbeeld de hoogte van het plafond en de isolatie. Normaal gespro ken hoeven waterwoningen alleen aan gemeente lijke regels voor woonboten te voldoen. „Kopers weten zeker dat dit huis een bepaald kwaliteitsni veau heeft", aldus Sprenkeler. foto Olaf Kraak/ANP Bond vreest ongelukken door proef met combi's van 25,5 meter. utrecht - De Fietsersbond maakt zich 'ernstige zorgen' over het be sluit van minister Eurlings van Ver keer om als proef extra lange vrachtwagens op wegen toe te staan. Deze truck-combinaties, die met een lengte van 25,5 meter aan zienlijk langer zijn dan het huidige maximum van 18 meter, mogen voor een periode van zeker drie jaar over de Nederlandse wegen goederen vervoeren. De proef is bedoeld om files te be korten en het milieu te sparen. Als er langere trucks op de wegen rij den, scheelt dat verkeer en uit stoot van gevaarlijke stoffen, zo is de redenering van het ministerie. De Fietsersbond vreest dat de chauffeurs in lange vrachtwagens geen goed beeld hebben van de verkeerssituatie, wat zou kunnen leiden tot extra ongevallen met fietsers. Vooral op kruispunten is de bond bang voor ongelukken. Ook hebben de trucks een langere remweg en zijn ze minder wend baar. De extra lange vrachtwagens mogen buiten de snelwegen rij den, mits op die wegen vrijliggen- de fietspaden liggen. Met voorkeurstemmen gekozen politicus houdt vast aan senaatszetel. door Wierd Duk DEN HAAG - Partijdissident Yildi rim is niet van plan zijn politieke functies voor de SP neer te leggen. „Ik blijf actief lid van de SP, tot ze me royeren." Yildirim heeft zich te gen de zin van de partijtop laten beëdigen als senator. Partijleider Marijnissen dreigde hem deze week uit de partij te zet ten als de Turks-Nederlandse poli ticus uit Overijssel zijn SP-zetel in de Eerste Kamer niet opgeeft. Yildirim, die al een comité opricht te dat moet bijdragen aan de de mocratisering van de SP, is niet on der de indruk. „Ik eis excuses van de partijleiding aan mij en aan de collega's die mij steunen. En ik ver wacht dat de partij de aanbevelin gen overneemt van het Comité De mocratisering SP. Het is mijn de mocratisch recht om in de Eerste Kamer te zitten." Yildirim werd dankzij voorkeurstemmen in de Senaat gekozen. De SP-leiding, die twaalf zetels heeft in de Eerste Ka mer, wil echter vasthouden aan de Yildirim is niet van plan zijn SP-zetel in de Eerste Kamer op te geven. Partijleider Marijnissen dreigde hem deze week daarom uit de partij te zetten. kieslijst. Daarop stond Yildirim achttiende. „Als hij in de Senaat blijft, zal dat niet namens de SP zijn", aldus Marijnissen. Yildirim laat zich niet uit over de mogelijkheid om als eenmansfrac tie verder te gaan. „Ik ga nu geen andere functies oppikken, maar wacht op voorstellen van de partij leiding." Hij voelt zich door zijn partij onheus bejegend. Hij zegt steun te vinden in de vele adhesie betuigingen van partijgenoten. De kwestie heeft geleid tot een debat over het leiderschap in de SP. Criti ci vinden de partijleiding veel te autoritair. Zo werd de hoofdredac teur van het partijblad Tribune op non-actief gesteld, omdat zij een kritisch artikel over de kwestie-Yil- dirim wilde publiceren. Volgens Marijnissen was het prin cipe van 'hoor- en wederhoor' niet toegepast. Hij vindt alle kri tiek op zijn strakke leiding uit de lucht gegrepen. In verband met centralisatie van een aantal afdelingen binnen de PZC komen de baliefuncties bij de kantoren Goes, Middelburg, Zierikzee en Terneuzen te vervallen. Voor vragen betreffende uw abonnement (o.a. bezorgklachten en abonneevoordeel-acties) kunt u bellen met ons gratis telefoon nummer: 0800 - 023 12 31 Voor overige vragen kunt u terecht bij het algemene nummer: 0113 - 315 500 GRONINGEN - Omdat een van de slachtoffers van de Groningse hiv-zaak werkt in het Groninger gerechtsgebouw is om onpartijdig heid van de rechters te garande ren, besloten de zaak naar Assen te verplaatsen. Wanneer de zaak dient if nog niet bekend. In de Groningse hiv-zaak werden mannelijke bezoekers van seksfees ten gedrogeerd en geïnjecteerd met hiv-besmet bloed. De afgelopen weken hebben zich opnieuw twee slachtoffers gemeld, waarmee het aantal aangiften uit komt op twaalf DEN HAAG - Tientallen orthodontis ten omzeilen de verplichte tariefs verlaging die de Nederlandse Zorg autoriteit (NZa) hen oplegt. Zij hebben zich onlangs laten registre ren als tandarts, waardoor zij toch een hogere prijs mogen vragen voor het plaatsen van beugels. Orthodontisten zijn al jaren mik punt van kritiek vanwege de hoge tarieven die zij berekenen. De NZa besloot daarom in mei dat hun prijzen over drie jaar met 29 pro cent moeten zijn verlaagd ten op zichte van 2001. Het plaatsen van een beugel is daarom dit jaar al 6,5 procent goedkoper geworden. In 2005 werd ook al een korting van 8 procent doorgevoerd. Toch weten al zeker dertig ortho dontisten de verplichte tariefsverla ging met een truc te ontlopen. Zij hebben zich opnieuw laten regis treren, maar dan als tandarts die ook beugels mag plaatsen. Neder land telt ongeveer driehonderd ge specialiseerde orthodontisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5