Ambtenaren hebben recht op excuus Kunstwerk in Lewedorp beklad met laag verf Kunstenaars schilderen aan Kijkdoosproject hotel Britannia beenhakker revacore BEDANKT BPZC Donderdag 19 juli 2007 29 Vakbonden overleggen over bestuurlijke crisis rond Scheldeterrein. door Maurits Sep VLISSINGEN - De groep ambtenaren die door het gemeentebestuur van Vlissingen naar huis was gestuurd en na anderhalve week alweer mocht terugkomen, heeft recht op excuses. Volgens vakbond CNV Pu blieke Zaak zijn de twaalf ten on rechte als groep gestigmatiseerd, terwijl 'het wellicht om niemand of om een paar mensen gaat'. Vakbondsbestuurder J. Riepe van CNV Publieke Zaak vindt daarom dat op korte termijn een excuus aan de groep gemaakt moet wor den. „Het gaat mij nu om de groep als geheel. Als ergens iemand iets heeft gedaan wat niet mag, dan moet die gestraft worden. Maar het kan niet zo zijn dat een hele groep het stempel van crimineel krijgt opgeplakt, zonder dat daar voor bewijzen zijn." Het college van B en W stuurde dinsdag 4 juli twaalf ambtenaren met buitengewoon verlof naar huis, omdat er twijfels bestonden over de juistheid van informatie over het project Scheldekwartier. Sindsdien doen externe deskundi gen, onder wie forensisch accoun tants een diepgravend onderzoek, onder meer naar de vraag of de be trokken ambtenaren hun werk in teger hebben gedaan. Dat integri- teitsonderzoek moet in september klaar zijn. Dan moet blijken of ambtenaren fouten hebben ge maakt en of zij dat willens en we tens hebben gedaan. 'Het kan niet zo zijn dat een hele groep het stempel van crimineel krijgt opgeplakt' CNV-bestuurder Riepe vindt nier dat het gemeentebestuur op de re sultaten kan wachten voordat de ambtenaren excuses gemaakt wor den. „Men heeft nu iedereen laten weten dat er een zweem van crimi naliteit hangt rond die ambtena ren. Daar hebben ze last van. Dat is ziekmakend. De mensen liggen er nu w akker van." Riepe behartigt namens CNV Pu blieke Zaak de belangen van ten minste één van de betrokken amb tenaren. Mogelijk worden dat er nog meer. Ook AbvaKabo/FNV vertegenwoordigt betrokken amb tenaren. Riepe vindt dat wethou der T. Verhage en gemeentesecreta ris (algemeen directeur) D. Schip- perheijn 'slecht gecommuniceerd' hebben en er daardoor 'een zootje van hebben gemaakt'. „Natuurlijk kunnen ze de regel toepassen die ze hebben gebruikt als ze goede twijfels hebben of alles zorgvuldig is gegaan. Maar ze hebben de regel niet goed toegepast. Als ze mensen echt verdenken, kunnen ze ze zon der uitbetaling van loon schorsen. Maar als ze geen bewijzen hebben, moeten ze mensen niet stigmatise ren. En aangezien ze de ambtena ren na anderhalve week alweer wel kom terug heetten; blijkt naar mijn mening dat de maatregel om ze naar huis te sturen, niet noodza kelijk was." Over de positie van de wethouder en de gemeentesecretaris laat Rie pe zich nu nog niet uit. „Maar mocht blijken dat zij inderdaad te voortvarend hebben gehandeld, dan horen ze niet op die positie." Gemeente Borsele en kunstenares ontsteld over vernieling. door Mieke van der Jagt LEWEDORP - Vandalen hebben het bronzen schaap, dat sinds ruim een jaar op een hoge sokkel aan Postweg in Lewedorp staat, van een dikke laag verf voorzien. Het kunstwerk, gemaakt door de Bor- selse kunstenares Wies de Bles, kan nog wel hersteld worden, maar dat gaat veel geld kosten. De gemeente Borsele en de kunste nares zijn ontsteld over de vernie ling. Het beeld, dat aan de zuid kant van de Postweg, ter hoogte van Café De Tól in Lewedorp staat, is vorig jaar tijdens de Konin ginnedagviering onthuld. Het is onderdeel van een serie kunstwer ken van Borselse kunstenaars, die speciale opdrachten voor speciale plekken krijgen. Borsele wil daar mee de openbare ruimte in alle dorpen een eigen gezicht geven. Het schaap van De Bles staat op een plaats waar vroeger Zuid-Beve land ophield en waar het water be gon. Het waren schapen die de dij ken onderhielden. De Bles heeft het schaap van zijn nedrige plekje in de kudde verheven naar een prominente plaats, hoog boven het landschap op een sokkel. Sinds de onhulling door cultuurwethou der M. de Bruijne, roept het beeld door de bank genomen alleen posi tieve reacties op. De wethouder is dan ook geschokt over de beklad ding. „Er is een smerige soort drie-componenten-verf gebruikt, die er maar heel moeilijk is af te krijgen. Het verwijderen gaat tus sen twee -en drieduizend euro kos ten." Inmiddels is proces verbaal opge maakt en de politie roept eventue le getuigen op ,zich te melden. De bekladding werd op 6 juli vastge steld en kan in de week daaraan voorafgaand gebeurd zijn. De Bruijne: „Ik hoop dat ze die lui kunnen vatten, zodat we de kos ten van het herstel op de daders kunnen verhalen. Lukt dat niet, dan zullen de Borselse belastingbe talers er weer voor opdraaien. Het is allemaal geld wat je niet aan leu ke of zinvolle dingen kunt uitge ven." VLISSINGEN - Hotel Britannia in Vlissingen ondergaat komend weekeinde opnieuw een schilder beurt. Een groep kunstenaars werkt samen met de Vlissingse graffitikunstenaar Martijn Prins verder aan diens Kijkdoosproject. Zondag en maandag gaan twee Bredase broers - Stain en Ice, sa men opererend als Stainice - aan de slag op het balkon onder de hoogbouw. Ze beginnen zondag rond 12.00 uur en werken tot in de avond door. Ze maken hun kunst werk maandag af. Zondag komen ook de Belgische kunstenaars CAZN en Polak naar het hotel. Op 10, li en 12 augustus krijgt Prins opnieuw hulp. Uit Duitsland komt het collectief Maclaim. Dat heeft al de rode fluoriserende wand gemaakt en die wordt uitge breid. Drie Italianen (CDPCrew) nemen het gebouwtje links naast het hotel onder handen. Ook de Engelsman Replete is dat weekein de actief Hij zal, met dj Tigra T, za terdag ook muziek draaien. Het bronzen schaap in Lewedorp is voorzien van een dikke verflaag door vandalen. Het kunstwerk staat sinds ruim een jaar op een hoge sokkel aan Postweg. foto Willem Mieras Juffersweg 12 4421 IB Kapelle T: 0113 - 34 10 49 I: www.revacore.nl E: beenhakker@revacore.nl ALLE AANDACHT V00IL MOBILITEIT De medewerkers van Beenhakker Revacore bedanken de gemeenten van het samen werkingsverband Oosterschelde en haar inwoners voor de plezierige samenwerking in de afgelopen 12 jaar. Voor de particuliere verkoop van op maat gemaakte fauteuils, scootmobielen, rolstoelen en bijvoorbeeld douche- en toilethulpmiddelen bent u van harte welkom in onze vestiging op het Jufferswegje 12 in Kapelle. Ook als leverancier voor zorg verzekeraars zijn wij actief. Bezoek onze grote showroom voor diverse zomeracties. U kunt voordelig huren en we verkopen veel gebruikte modellen. De koffie staat voor u klaar!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57