sleutelwoord voor buurtbonus Nooit van de N57 gehouden Taakstraf voor Thoolse broers na misbruik Bpzc Donderdag 19 juli 2007 27 ANALYSE Noord-Beveland houdt BKR-kunst op zolder wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland heeft voldoende ruimte om kunst die ze verwor ven heeft via de Beeldende Kunste naars Regeling in de jaren zeven tig, op te slaan. Van de drie kunste naars die werk leverden, heeft Noord-Beveland er twee bereikt. Een haalde zijn werk op, van een ander werd niets meer vernomen. De kunst blijft opgeslagen. Goes wil geen horeca aan meubelboulevard goes - Afzonderlijke horeca aan de meubelboulevard in Goes is on gewenst. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders deze week nog bepaald. Het college kreeg een aanvraag voor een tearoom aan de Marconistraat. Die mag er niet komen, aangezien ho reca in de binnenstad er dan op korte afstand een concurrent bij krijgt. Een koffiehoek in een meu belbedrijf is wel toegegestaan. U-Gene vervangt op Peerock Charlie Dee colijnsplaat - Charlie Dee, die morgenavond de slotact van Pee- rock in Colijnsplaat zou verzorgen, is ziek. Hij kan niet komen naar het Noord-Bevelandse festival in Colijnsplaat. De organisatie heeft een swingende vervanger kunnen vinden. De funkband U-Gene. Op de Oude Haven spelen verder Bliz zard, The Polar Exploration Ship en Rob Oerlemans 8t Half Past Midnight. Rijbewijzen ingenomen na hard rijden op A58 rilland - Twee automobilisten re den dinsdagavond zo hard over de A58 dat hun rijbewijs door de poli tie is ingevorderd. Bij Rilland ging het om een 21-jarige Middelburger, die met 172 kilometer per uur over de snelweg raasde. Een 23-jarige Goesenaar reed bij 's-Heer Arends- kerke wel 'gewoon' 120, maar van wege wegwerkzaamheden gold een snelheidslimiet van zeventig. Tussen Kunst en Colijn veiling in de Vismijn colijnsplaat - De stichting pro motie Colijnsplaat en Kats houdt deze zomer drie keer een veiling van tweedehands spullen in de Vismijn in Colijnsplaat. Tussen Kunst en Colijn, heet de veiling, die wordt gehouden op 21 en 28 juli en op 4 augustus. Vanaf drie uur gaan tweedehands artikelen, die tussen een en twee uur moe ten worden ingeleverd, op de ech te klok. 's Ochtends is er telkens een streekproductenmarkt. Creatievelingen krijgen kraam in Colijnsplaat colijnsplaat - De stichting pro motie Colijnsplaat en Kats houdt tijdens de Colijnsplaatse dagen op zaterdag een hobbymarkt. Wie de techniek van zijn hobby wil de monstreren of de resultaten wil la ten zien, kan een plekje huren voor een eenvoudige kraam met een tafel en een parasol. Dure kra men en professionele kooplui wor den geweerd. Aanmelden via tel. 06-24512582. De oplossing van het Middel burgse verkeersprobleem wordt nu ineens het nieuwe probleem van Veere. De N57, dat is vooral een op lossing voor een Middel burgs probleem, vinden ze in Veere. En dat vinden ze al jaren. Het gemeentebestuur van Veere heeft nooit echt van de nieuwe weg gehouden. Zeven jaar geleden zette de gemeenteraad de hakken in het zand door te weigeren 75.000 euro uit te geven voor de aanpassing van het bestemmings plan. De provincie greep in en Veere moest er toch aan geloven. Drie jaar geleden stemde de raad het bestemmingsplan die de nieu we weg mogelijk moest maken zelfs af De raad gaf de voorkeur aan een alternatief dat vriendelij ker was voor het landschap: een middelburg - TWee broers uit Tho- len, 24 en 26 jaar, zijn door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot taakstraffen van twee honderd en honderdvijftig uur. In de opgelegde straf van de oudste was een inbraak in het gemeen schapscentrum inbegrepen. Het duo kreeg deze straffen opge legd voor het seksueel misbruik van enkele nichtjes. Dat vond gro tendeels plaats toen beide broers nog minderjarig waren. De nicht jes varieerden destijds in leeftijd van vier tot acht jaar. Volgens de jongste broer was het allemaal niet zo bijzonder wat er zich had afge speeld, omdat het niet meer dan 'doktertje spelen' was. In een aan tal gevallen kwam de rechtbank tot vrijspraak omdat de verklarin gen van de meisjes niet specifiek genoeg waren of de periode waar in een en ander zou hebben plaats gevonden te onduidelijk was. Klipper De Avontuur vaart door Wilhelminadorp. Belangenvereniging Wilhelminadorp kreeg geld uit de buurtbonussenpot om de dorpelingen ook eens de gelegenheid te geven om mee te varen. archieffoto Willem Mieras door Nadia Berkelder weg die grotendeels het oude tracé volgde. Pas na een onderzoek dat uitwees dat het alternatief duurder en onveiliger was, ging de gemeen teraad akkoord met de weg die Rijkswaterstaat wilde aanleggen. Toen duidelijk werd dat de kosten voor de aanleg van de weg veel ho ger worden dan begroot - tot twin tig miljoen voor het Veerse deel - ging Rijkswaterstaat uit bedelen. De provincie en de gemeente Mid delburg waren bereid respectieve lijk zesenhalf en één miljoen euro extra te betalen, maar Veere wei gerde mee te betalen. Rijkswaterstaat verwijt Veere een gebrek aan medewerking: finan ciële steun zou helpen om meer geld los te peuteren bij het ministe rie van Verkeer en Waterstaat. De reactie van Veere - de N57 is een rijksweg, laat het Rijk maar beta len- is logisch, maar de gewijzigde situatie vraagt wellicht toch om een andere opstelling. Want wat gebeurt er straks als de tunnel on der het kanaal bij Middelburg klaar is? Natuurlijk wordt het druk ker op de weg die in de zomer nu al vol staat, want Middelburg pas seren gaat dan een stuk sneller. De weg oversteken is in het vakan tieseizoen nu al een levensgevaar lijke onderneming. Niets doen is dan ook geen optie meer. En hoewel Rijkswaterstaat het ont kent, is het juist dit doemscenario waarmee Veere onder druk wordt gezet: een volstrekt onleefbare si tuatie langs de weg, vooral tussen Serooskerke en Vrouwenpolder. En zo wordt de langverwachte op lossing van het oude probleem bij Middelburg het nieuwe probleem van de gemeente Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55