Vrijdag pak ik de school in te langer het herstel RBH is dé uitloot- en remmenspeciolist Brandgevaar Vragen CDA over alfahulp www.riedam.nl Ik hou van het kermisleven. Het is hard werken, maar je hebt vrijheid. Jan Vink, kermismedewerker PZC Donderdag 19 juli 2007 I 3 Schouwersweg 76 Heinkenszand Tel: 0113-56 77 50 Wij wisten niet ofU dit reeds wist: uitlaten banden motorbanden schokdempers trekhaken velgen accu's sportuitlaten tuning landbouwbanden stylingproducten Vlnr Gilber, Joanna, Sabrina, Joanne, Demi Buwalda, Carola, Demi Vermeulen en Mattea met hun leraar Leo Reijnders. De Rijdende School is een hypermoderne klas op wielen. door Ondine van der Vleuten Op het grasveld achter de dijk staat de Rijdende School. Een bus, met er in tafeltjes en stoeltjes en alles wat een school een school maakt. Naast de bus staat de motor van de meester geparkeerd. De mees ter, dat is deze week Leo Reijn ders, die elke dag van en naar zijn huis in Steenbergen rijdt. „Vorige week woensdag ben ik ge komen. Vrijdag pak ik de school weer in. Maandag gaat de bus weer ergens anders naartoe en ik ook." Kermiskinderen zijn het gewend: ze krijgen elke week een andere juf of meester. Tref je er één waar je het niet goed mee kan vinden, dan wacht je gewoon op de volgen de. Vakantie kennen ze trouwens niet, bij de Rijdende School. Ta- tum Vermeulen, moeder van de zesjarige Demi, legt uit dat kermis kinderen soms een week school missen. Laatst in Enkhuizen bij voorbeeld, was er geen school. Om dat soort weekjes in te halen, 'De kinderen missen niets en als ik het zo bekijk, doen ze soms zelfs méér' is er bij grotere kermissen het hele jaar door Rijdende School. „Uitein delijk missen de kinderen niets en als ik het zo bekijk, zijn er ook ja ren bij dat ze juist méér doen, om dat ze tussendoor geen weken overslaan. Vorig jaar bijvoorbeeld." Uiteindelijk moeten wel precies de zelfde Citotoetsen worden afge legd als in het gewone onderwijs. Op de burgerschool, zeggen ze hier. De meeste kinderen zitten in de winter, als de kermisfamilies huis waarts keren, op de burgerschool. Vandaar dat ook wel over winter en zomerschool wordt gesproken. Carola (9): „Ik zit in de winter- school in een klas van 32 kinderen. In de zomerschool met tien!" Veel leuker, zegt ze. Meester Leo Reijnders ging twee jaar geleden, na dertig jaar voor vaste klassen, de uitdaging aan. „Je moet voor dit werk stressbesten dig zijn, flexibel, kunnen improvi seren en heel veel kennis hebben van de verschillende leermetho den. Elke week zie je kinderen met andere achtergronden, van al le leeftijden en alle niveaus. Ont zettend leuk." foto Lex de Meester Rijdende school Ongeveer 300 kermiskinde ren volgen onderwijs in Rijden de Scholen. Een team van 30 leerkrachten bezoekt hen op de kermis. In de Rijdende School krijgen kinderen van 4 tot 12 jaar in groepjes, maar wel ieder op het eigen niveau les. Ook onderwijs op afstand, via de computer, is mogelijk. Daarbij zitten de kinderen thuis met een laptop en krij gen zij online individueel on derwijs vanaf een centrale ker- misschool in Geldermalsen. Dit jaar wordt de proef 'het digitale schoolbord' afgerond. Daarbij zien de leerlingen via hun webcam de leraar en een digitaal schoolbord op hun computerscherm. De leraar onderwijst zo tegelijkertijd meerdere leerlingen, die ieder in hun eigen woonwagen zit ten. COMMENTAAR Veel oudere hotels in Zeeland zijn brandgevaarlijk. Dat leert een steekproef van het ministerie van VROM. De brandweer constateert in de meeste gevallen wel dat er zaken niet in orde zijn, maar de gemeenten ondernemen vervolgens geen actie. Lessen van rampen zijn snel vergeten, constateerde professor B. Ale bij zijn inauguratie als hoogleraar veiligheid en rampenbestrijding in Delft. Dat was in 2003, twee jaar na de brand in café De Hemel in Volendam, waarbij dertien doden vielen. De recente steekproef van Vrom bevestigt het gelijk van de hoogleraar. Het is goed dat het ministerie de gemeenten wederom met de neus op de feiten drukt. Een gemeente kan het zich niet permitteren om aanbevelingen van de brandweer te negeren. Uiteindelijk ligt de verantwoordelijkheid voor de brandveiligheid echter bij de ondernemers. Gasten mogen van hun gastheer verwachten dat deze er alles aan doet om de brandveiligheid te garanderen. Constateert de controlerende instantie dat de ondernemer in gebreke blijft, dan verdient het aanbeveling om deze constatering niet alleen door te spelen aan de gemeente, maar ook aan de gast. Zom^(^ay\bCe(lvn^ 99, - drukkelijker gelden. Het roept bij menigeen beelden op van vorig jaar, toen deelnemers bij bosjes uit vielen. Als het aan Ullah had gele gen, had hij toen de Vierdaagse ge woon afgemaakt, maar de organisa tie besliste anders. Een natgemaakte pet over de dun nere haardos en een zakdoek in de nek brengen hem de nodige ver koeling. Ook heeft hij zijn wandel schoenen ingeruild voor sandalen. De rugzak is op het logeeradres achtergelaten, een vervangen door een heuptasje en twee bidons die hij onderweg regelmatig bijvult. „Drie liter water drink ik toch ze ker wel. Eten doe ik niet veel: een ei, wat bananen en een kadetje met rozijnen. Hoe heet zo'n ding ook al weer...? Krentenbol, juist ja. Maar sommigen houden hele pick nicks langs de weg!" Enkele honderden meters voor de finish wordt het Zeeuws-Friese ge- gelegenheidsgroepje 'bruusk' inge haald door een jongeman. Zijn eer te na, haalt Ullah hem bij. De Elf- stedenrijder laat hij achter zich. Ul lah voelt zich er nog schuldig om. DEN HAAG - De CDA-kamerfractie wil opheldering van staatssecreta ris Bussemaker (Volksgezondheid) over de verplichting van ouderen en gehandicapten om hun huis houdelijke hulp bij ziekte door te betalen. Vorige week kwamen tien tallen klachten binnen bij de Zeeuwse patiëntenorganisatie Kla verblad. Het CDA wil weten of de staatssecretaris de zorgen deelt van Klaverblad dat doorbetaling leidt tot problemen bij mensen met weinig geld. In het bosrijke Drenthe biedt Langewold Hotel*"* u een 3-daagse zomeraanbiedtng voor slechts 99,00 p p Inclusief: 2x overnachtingen op een luxe kamer met ligbad en balkon, 2x ontbijtbuffet en één uitstekend verzorgd 3-gangen diner. GRATIS gebruik van Sauna, Turks stoombad en fitnessruimte. Bei snel: 050 501 38 50 - Roden of kijk op: www.WeekendjeDrenthe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3