Zorg om veiligheid hotels ABN Amro buigt PZC Reus onder de reuzenraderen Verfilming van boek Atonement beleeft première Film by the Sea TOUB fsüm 8 wmm. jSBÊÊHÊÊÊÊÊ HET WEER: vi/, 22° zie pagina Donderdag 19 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 168 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Vrom-inspectie sommeert gemeenten veiligheid te verbeteren. door Jeffrey Kutterink GOES - Hotels met minder dan der tig kamers in oudere gebouwen voldoen vaak niet aan de brandvei ligheidseisen. Dat stelt de Vrom-inspectie na een onderzoek in twaalf hotels in even veel gemeenten in Zeeland en Zuid-Holland. Het gaat om pan den van voor 1980. In welke ge meenten en welke hotels zijn ge controleerd maakt Vrom niet be kend. De conclusies zijn hard. Gemeen ten en brandweer hebben over de tekortkomingen heen gekeken. Bij meer dan de helft zijn de deuren van hotelkamers onvoldoende brandwerend of gaan niet vanzelf dicht. In veel gevallen voldoen de brandmeld- en ontruimingsinstal latie niet aan de eisen. Ook de vluchtroutes waren meestal niet toereikend. Betrokken gemeenten zijn door de inspectie gesommeerd om de brandveiligheid te verbeteren. Eén hotel is na de controle gesloten. De inspectie gaat ervan uit dat tientallen hotels in het land niet aan de regels voldoen. In een brief aan alle Nederlandse gemeenten dringt ze aan om beter te controle ren op de brandveiligheid in klei nere hotels. In 2008 doet de inspec tie opnieuw onderzoek. „Het besef van brandveiligheid ebt weg", constateert preventiedeskun- dige E. Broerse van de Stadsgewes telijke brandweer Vlissingen-Mid- delburg „We moeten veel moeite doen om ondernemers uit te leg gen hoe belangrijk brandveiligheid is." Ook gemeenten moeten op hun qui-vive blijven. „Als we ge meenten adviseren om een hotel te sluiten omdat het echt niet vei lig is, dan gebeurt dat. Maar is de directe veiligheid niet in het ge ding, dan grijpen gemeenten veel minder snel in." Regels zijn soms ook niet te hand haven, stelt Broerse vast. „Een deur moet een brand twintig mi nuten tegenhouden. Van lang niet Wl Hotels met minder dan dertig ka- mers in oudere panden voldoen vaak niet aan de brandveiligheids eisen. De Vrom-inspectie wil dat die situatie snel verbetert. alle materialen is dat precies be kend." Burgemeester J. Lonink van Ter- neuzen stoort zich aan de 'veilig heidsutopie': „Absolute veiligheid is ondenkbaar. Ook al heb je alles tot in de puntjes geregeld, dan nog gebeuren er schrijnende dingen. Het is fout te veronderstellen dat de overheid voor alles verantwoor delijk is. Veiligheid is allereerst een verantwoordelijkheid van de on dernemer zelf." Dat onderschrijft eigenaar J. Meer- dink van hotel 't Getij in Zierik- zee. Het pand dateert uit 1400, heeft elf kamers en is de afgelopen anderhalf jaar gerenoveerd. „Ik heb iedereen die met brandveilig heid te maken heeft om de tafel ge roepen. Dat is de beste manier om aan alle regels te voldoen." VLISSINGEN - De film Atonement Boetekleedvan )oe Wright (Pride Prejudiceopent dit jaar op maandagavond 17 september de Film en Literatuurcompetitie van Film by the Sea in Vlissingen. De verfilming van de bestseller Atonement uit 2002 van Ian McE- wan beleeft daar zijn Nederlandse première. Het is de eerste van de acht boekverfilmingen die strijden om de Film by the Sea Award in de Film en Literatuurcompetitie. Atonement vertelt het verhaal van Briony Tallis. In de zomer van 1935 is de dan 13-jarige Briony ge tuige van een intiem moment tus sen haar oiidere zus Cecilia en Robbie, de zoon van een bedien de. Zij vat dit verkeerd op en dit misverstand leidt tot een verschrik kelijke misdaad. AMSTERDAM - ABN Amro gaat toch met het bankentrio Fortis, Royal Bank of Scotland en Santan der in gesprek over het verbeterde bod van het trio. Dat heeft ABN Amro gisteren bekendgemaakt. De bank belooft verder geen grote bedrijfsonderdelen meer te verko pen. Het bankentrio heeft 71,1 miljard euro (38,40 per aandeel) geboden op ABN Amro. Dat ligt 14 procent 1. Vasseur 2. Casar 3. Albasini 23. De Jongh ALG. KLASSEMENT 1. Rasmussen 49.23.48 2. Valverde 2.35 3. Mayo 2.39 32. Boogerd 16.09 zie pagina's 4142 en 43 Nederland voert geen lekenrechtspraak in DEN HAAG - Gewone burgers krij gen in Nederland geen mogelijk heid om recht te spreken in strafza ken. Volgens minister Hirsch Bal- lin van justitie zou de invoering er van een grote breuk betekenen met de rechtstraditie. Ook zou het strafprocesrecht ingrijpend moe ten worden veranderd, wat grote fi nanciële en organisatorische gevol gen heeft. Bij lekenrechtspraak mo gen mensen die niet tot de rechter lijke macht behoren, rechtspreken, bijvoorbeeld in een jury. Rechtspraak is geen zaak voor leken k Bil Commissaris van de koninginnedag is een leuk idee eens 14% I 86% TILBURG - Het grootste mobiele reuzenrad ter wereld wordt opgebouwd in Tilburg. Hier begint morgen de grootste kermis van het land. pagina 2 en 3: rondreizen met de kermis foto Robin Utrecht/ANP Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5, 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Boeken: 19; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 38 en 39; Cultuur: 40; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 hoger dan het rivaliserende bod van de Britse bank Barclays. De Vereniging van Effectenbezit ters is 'hoopvol gestemd' over deze ontwikkeling. „Het is hoopvol dat men bij ABN Amro nu inziet hoe de raad van commissarissen en het bestuur met dit proces moeten omgaan. Het is alleen jammer dat ze dit zo laat inzien", aldus woord voerder Paul Coenen van de beleg gersclub gisteren. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 Dl 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1